Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İbrahim Patırın Akıllara Durgunluk Veren Azmi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:47:30
İbrahim Patırın Akıllara Durgunluk Veren Azmi

Muğla ilinde 72 yaşındaki işadamı ibrahim Patır, okumanın yaşı olmadığını gösterdi.Patır, dışarıdan bitirdiği ilköğretim ve lisenin arkasından girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) aldığı 352,815 puanla ilk ve tek tercihi olan Muğla ili Sıtkı Koçman Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı.Muğla’nın Ula ilçesi’ne bağlı Akyaka Beldesi’nde apart otel işleten 3 çocuk ve 4 torun sahibi ibrahim Patır, […]

ibrahim-Patirin-Akillara-Durgunluk-Veren-AzmiMuğla ilinde 72 yaşındaki işadamı ibrahim Patır, okumanın yaşı olmadığını gösterdi.
Patır, dışarıdan bitirdiği ilköğretim ve lisenin arkasından girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) aldığı 352,815 puanla ilk ve tek tercihi olan Muğla ili Sıtkı Koçman Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı.Muğla’nın Ula ilçesi’ne bağlı Akyaka Beldesi’nde apart otel işleten 3 çocuk ve 4 torun sahibi ibrahim Patır, ilkokuldan [r] mezun olduktan sonra maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimine devam edemedi. Okumayı oldukça çok rica ettiği için 2008’de Açık ilköğretim’e kaydolan Patır, ilköğretim ve lise eğitimini başarı ile bitirdiktan sonra girdiği LYS’de 352,815 puan alarak tercihini Muğla ili Sıtkı Koçman Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’nden yana kullandı. Üniversite sınavına bilinçli bir şekilde hazırlandığını ifade eden Patır, şunları belirt ti:

ASLINDA HEDEFiM ORTAOKULU BiTiRMEKTi

“Okumak içimde kalan bir ukdeydi. Bunu yerine getirmek rica ettim. Aslında hedefim ortaokulu bitirmekti. Böylece ilköğretimden mezunu oldum. Kendi kendime, ‘Bu benim için bu bir merdivendi. Ben okumaya devam edeceğim’ diye konuş-tum. Böylece bir yola çıktım ve gidebildiğim yere kadar gitmeye karar verdim. Orta okulu bitirdikten sonra açık liseye kaydını yaptırdım. Lisenin 3. döneminden itibaren bu işin devamı da olduğunu düşündüm. Bu inançla kendini biraz daha derslerime vererek ortalamamı yükseltebildiğim kadar yükselttim. Üniversite sınavı kendime oldukça çok basit geldi. Sınava bilinçli bir şekilde katıldım. tüm soruları cevaplamak yerine sadece bildiğim soruları yanıtladım.”

Kazanacağından emin olduğunu ve sadece tek tercih yaptığını anlatan ibrahim Patır, “Kısmet olursa Almanca öğretmenliğini örgün eğitim şeklinde okuyacağım. Ondan sonra da Açık Öğretim Fakültesi’nden ikinci bir bölüm okumayı düşünüyorum. Bence zamanında okuyamayan herkes açık öğretime kaydını yaptırmalı. Bu imkan şimdi var. Bizim zamanımızda yoktu. Olsaydı zaten ben başka ülkelere işçi şeklinde gitmezdim” diye konuştu. MiLLiYET iNTERNET SiTESiVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz