Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hurşit Tolona Tutuklama Kararı Verildi
Hurşit Tolona Tutuklama Kararı Verildi

Malatya ili 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Zirve yayımevi’nde biri Alman uyruklu 3 şahs ın boğazının kesilerek öldürülmesine dairdava kapsamında, emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un da aralarında yer aldı ğı 4 şahs ın tutuklanmasına karar verdi.DaVan ilinin 56. duruşmasında ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Cumhuriyet Savcısının ve müdahil avukatların taleplerini de dikkati alarak, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından […]

Hursit-Tolona-Tutuklama-Karari-VerildiMalatya ili 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Zirve yayımevi’nde biri Alman uyruklu 3 şahs ın boğazının kesilerek öldürülmesine dairdava kapsamında, emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un da aralarında yer aldı ğı 4 şahs ın tutuklanmasına karar verdi.DaVan ilinin 56. duruşmasında ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Cumhuriyet Savcısının ve müdahil avukatların taleplerini de dikkati alarak, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un “silahlı terör örgütü yöneticisi”, Zirve yayımevi cinayetlerine dairdaVan ilinin tutuksuz sanıklarından muvazzaf asker Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen ve Zirve yayımevi çalışanı Hüseyin Yelki’nin ise “örgüt üyeliği ve cinayete azmettirme” suçundan tutuklanmasını kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, TBMM Darbeleri incele me Komisyonu’nca hazırlanan rapor ve bu komisyona Milli istihbarat Teşkilatı tarafından sevk edil en belgelerin istenilmesine, eski MiT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür ve eski inönü Üniversitesi Rektörü Prof.[r]. Fatih Hilmioğlu’nun “tanık” sıfatıyla ifadelerine başvurulması için ilg i lı mahkemelere yazı yazılmasına karar verdi.Heyet, ayrıyetten Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesiyle görevlendirilmiş Ankara ili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nce Özel Harp Dairesi’nde yapılan aramalarda ele geçirilen “Siyah Kuvvetler” ve “Beyaz Kuvvetler” ile ilg i lı bilgi ve belgelerin gönderilmesi için yazı yazılmasını kararlaştırdı.Diğer 13 sanığın tutukluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 4 Mart’a erteledi.Bu arada, hakkında tutuklama kararı çıkarılan 4 sanıktan Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen ve Hüseyin Yelki, adliyedeki işlemlerinin arkasından cezaevine sevk edil di.Malatya’da, 18 Nisan 2007’de, Zirve yayımevi’nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ili ve Uğur Yüksel, boğazı kesilerek ve bıçaklanarak katledilmiştü.(A.A)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz