Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hükümet Cemaate Operasyon Yapacak Mı?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:38:08
Hükümet Cemaate Operasyon Yapacak Mı?

Gülen hareketinin “amiral gemisi” şeklinde tanımlanabilecek “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı”nın dün haklarında ileri sürülen 11 iddiaya cevap verdiği kapsamlı açıklaması bugün köşe yazarlarının gündeminde.GAZETECiLER.COM – Fethullah Gülen hareketinin ya da “Hizmet”in görünür temsilcisi “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı“nın dün haklarında ileri sürülen 11 iddiaya cevap verdiği kapsamlı açıklaması bugün köşe yazarlarının gündeminde. Taraf’taki Genel yayım Yönetmenliği […]

Hukumet-Cemaate-Operasyon-Yapacak-MiGülen hareketinin “amiral gemisi” şeklinde tanımlanabilecek “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı”nın dün haklarında ileri sürülen 11 iddiaya cevap verdiği kapsamlı açıklaması bugün köşe yazarlarının gündeminde.
GAZETECiLER.COM – Fethullah Gülen hareketinin ya da “Hizmet”in görünür temsilcisi “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı“nın dün haklarında ileri sürülen 11 iddiaya cevap verdiği kapsamlı açıklaması bugün köşe yazarlarının gündeminde.

Taraf’taki Genel yayım Yönetmenliği sürecini “keyifsiz” bir şekilde tamamlayan ve Akil insanlar Heyeti’ndeki görevi bitince [r] Radikal’e geri dönen Oral Çalışlar da o yazarlardan. Çalışlar, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın açıklamasının “hükümet tarafından cemaate yönelik bir operasyon niyeti olduğuna” dikkat çektiği görüşünde.

“Tartışmanın ‘operasyon’ ihtimali üzerinden yapılması, hukuk-siyaset ilişkisinin hâlâ normalleşmediğinin kanıtı” diyen Çalışlar, yazısının başlığına taşıdığı Hükümet Cemaat’e ‘operasyon’ yapabilir mı? sorusunu ise şöyle yanıtlıyor:

“Hükümet, cemaate ‘operasyon’ yapmaz. faka t bürokrasideki tasfiyeyi sürdürür. Cemaat de, seçimlere kadar, etkileyebildiği seçmen potansiyelini bir koz şeklinde elinde tutar. (“Oy tabanımız yüzde 3’ten oldukça çok fazladır” vurgusu, böyle yorumlanabilir.)

Yerel seçimler önemli. Cemaat birtakım yerlerde tayin edici bir ağırlık oluşturabilir.

AK Parti mahal-li seçimlerden başarısız çıkarsa; cemaat, Abdullah Gül seçeneği üzerinden hamle yapabilir.

Bu ‘ilişki’de inisiyatif, hâlâ ve asıl şeklinde hükümetin elinde. Hamleleri daha oldukça çok o yapıyor. Bu konumun kısa olan vadede değişmesi mümkün görünmüyor. Çünkü iktidar olmanın imkânları belirleyici. faka t Gezi’den bu yana cemaat daha fazla sesini çıkarma imkânı buldu.

Balbay’ın “Eylül sıcak geçecek” cümlesini de bu tahlilin içerisinde bir yerlerden okumak mümkün…”

Oral Çalışlar’ın yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz