Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hormonlu Kenevir Yetiştirmişler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:07:50
Hormonlu Kenevir Yetiştirmişler

Hormonlu kenevir yetiştirmişler…Seralarda kenevirlerin hızlı yetişmesi için yurt dışından getirilen hormon ilaçları ve gübre kullanıldığı görül-dü.Adana ili – Adana’nın Feke ilçesi’nde jandarmanın tertiplediği operasyonda, esrarın hammaddesi olan hintkeneviri yetiştirmek için özel sulama sistemi kurularak seraya dönüştürülen bölgeye yapılan baskında 118 bin kök dişi hintkeneviri elde edildi. Seralarda kenevirlerin hızlı yetişmesi için yurt dışından getirilen hormon […]

Hormonlu-Kenevir-YetistirmislerHormonlu kenevir yetiştirmişler…
Seralarda kenevirlerin hızlı yetişmesi için yurt dışından getirilen hormon ilaçları ve gübre kullanıldığı görül-dü.
Adana ili – Adana’nın Feke ilçesi’nde jandarmanın tertiplediği operasyonda, esrarın hammaddesi olan hintkeneviri yetiştirmek için özel sulama sistemi kurularak seraya dönüştürülen bölgeye yapılan baskında 118 bin kök dişi hintkeneviri elde edildi. Seralarda kenevirlerin hızlı yetişmesi için yurt dışından getirilen hormon ilaçları ve gübre de kullanıldığı görül-dü.

Adana ili il Jandarma Komutanlığı’nca, uyuşturucu madde üretimi, kaçakçılığı ve ticareti yapan kişilere yönelik şeklinde tahmini 6 aydır yürütülen çalışma sonucu, Feke ilçesi’nin dağlık alanında hintkeneviri yetiştirildiği belirlen-di. il Jandarma Komutanlığı ekipleri, 21 Ağustos’ta dağlık arazideki vadilerde saptanan 4 ayrı bölgeye sabaha karşı saat 05.00 sıralarında baskın yaptı. Feke ilçesi Jandarma Komutanlığı, hadi se yeri araştır-ma ekipleri, komando timleri ile birlik-te 113 personelin katılımı ve narkotik köpeğin kullanımı ile eş zamanlı tertiplenen operasyonda, kurulan özel seralarda yetiştirilen hintkeneviri elde edildi. Sarp vadilerde yer altına borular döşenerek özel sulama sistemi de kurulan bölgede yapılan aramalarda, tahmini 4 milyon lira değerinde 118 bin kök hintkeneviri elde edildi.

YURT DIޞINDAN iLAÇ GETiRMiޞLER

Kenevir ekimi yapılan yerlerin dağlık, sarp ve ulaşılması zor ormanlık arazi kesimi olduğu, oldukça çok sayıda yapay havuz oluşturularak kenevir tarlalarının özel yöntemler ile toprak altına döşenen plastik su boruları ile sulandığı belirlen-di. Kenevirin daha çabuk yetişmesi için yurt dışından getirilen ürünler ile ilaçlama ve gübreleme yapıldığı, hayvanlardan korumak için kenevir tarlalarının etrafına tel çit çekildiği saptan-dı. ayrıyetten, yurt dışından getirilen özel hormon ilaçlarının hintkenevirinin yetiştirme süresini yarıya düşürdüğü anlaşıldı.

Jandarmalar tarafından toprak altına döşenen sulama sistemi ile sökülen hintkenevirleri hadi se yerinde yakılarak imha edildi. Hintkenevirlerini yetiştirdikleri saptanan 2 zanlı ise aranıyor. (DHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz