Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hayatı Karardı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:17:32
Hayatı Karardı

Hayatı karardı…ikili kopya iddiasıyla…Antalya ilinde oturan öğrenci 15 yaşındaki Bilal Aykut Sarıkaya’nın, Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) ‘ikili kopya’ iddiası ile sosyal bilimler puanı silindi. Kopya çekmediğini anımsatan öğrenci, ailesi ile birlik-te bunu ispat etme amacı ile mücadele başlattı. Konyaaltı Ortaokulu öğrencisi Bilal Aykut Sarıkaya, büyük umutlar [r] ile girdiği 2013 yılı SBS’de yaşamının şokunu yaşadı. […]

Hayati-KarardiHayatı karardı…
ikili kopya iddiasıyla…
Antalya ilinde oturan öğrenci 15 yaşındaki Bilal Aykut Sarıkaya’nın, Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) ‘ikili kopya’ iddiası ile sosyal bilimler puanı silindi.

Kopya çekmediğini anımsatan öğrenci, ailesi ile birlik-te bunu ispat etme amacı ile mücadele başlattı.

Konyaaltı Ortaokulu öğrencisi Bilal Aykut Sarıkaya, büyük umutlar [r] ile girdiği 2013 yılı SBS’de yaşamının şokunu yaşadı. Sınav netice-si eline ulaştığında sosyal bilimler testinin ‘ikili kopya’ gerekçesiyle silindiğini öğrenen Bilal Sarıkaya, kopya çekmediğini belirterek, bunu ispat etme amacı ile ailesiyle birlik-te mücadele başlattı.

iKiLi KOPYA nedeni ile iPTAL EDiLDi

Yaşadıkları hali anlatan anne 41 yaşındaki Ferda Sarıkaya, sınav öncesinde her şey normal gider iken sınav sonucunu öğrendiklerinde büyük şok yaşadıklarını belirt ti. Sınav sonucunda sosyal bilimler dersinin ‘ikili kopya’ nedeni ile iptal edilmesiyle karşılaştıklarını aktaran anne Ferda Sarıkaya, ‘Durumu okuduğu okula anlattık, ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurduk. arkasından itiraz dilekçesi yazdık. neti-ce negatif geldi’ diye konuş-tu.

ÇOCUĞUMUN yaşamıNI KARARTTILAR

Bu sınav netice-si ile oğlunun hiçbir okula yerleşemediğini anımsatan Ferda Sarıkaya, ‘Benim çocuğum şu an ortada kaldı. Meslek lisesine gitmek istemiyor. Anadolu lisesine gidecek çocuğum varken niye meslek lisesine gitsin? Böyle bir şey olmaz. Çocuğumun yaşamını kararttılar. 1,5 aydır çektiğimizi biz biliriz. Bir an ev-vel bize çözüm üretmelerini ve çocuğumun iyi bir liseye girmesini istiyorum. Belki başka insanlar da var. Bu uygulama kaldırılsın’ diye konuş-tu.

KOPYA ÇEKMEDiM

Öğrenci Bilal Aykut Sarıkaya ise sınav sonucunu temmuz ayında öğrendiğini söyleye-rek şöyle diye konuş-tu:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz