Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hastaları İçin 2 Saat Fazla Mesai Yapacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:57:01
Hastaları İçin 2 Saat Fazla Mesai Yapacak

Hastaları için 2 saat fazla mesai yapacak…Mesaisi hasta bakmaya yetmiyor gerekçesiyle işe bir saat erken başlayıp, bir saat geç bırakmak arzulayan fedakar doktor, ilçe Sağlık Müdürlüğü…Mesaisi hasta bakmaya yetmiyor gerekçesiyle işe bir saat erken başlayıp, bir saat geç bırakmak arzulayan fedakar doktor, ilçe Sağlık Müdürlüğü’ne müracaatta tespit edil-di. Başvurusu kabul edildiği takdirde Dr. Gürbüz Alkış, […]

Hastalari-icin-2-Saat-Fazla-Mesai-YapacakHastaları için 2 saat fazla mesai yapacak…
Mesaisi hasta bakmaya yetmiyor gerekçesiyle işe bir saat erken başlayıp, bir saat geç bırakmak arzulayan fedakar doktor, ilçe Sağlık Müdürlüğü…
Mesaisi hasta bakmaya yetmiyor gerekçesiyle işe bir saat erken başlayıp, bir saat geç bırakmak arzulayan fedakar doktor, ilçe Sağlık Müdürlüğü’ne müracaatta tespit edil-di. Başvurusu kabul edildiği takdirde Dr. Gürbüz Alkış, mesaisine 07.00’de başlayıp 18.00’de son verecek.

Gün içerisinde baktığı hasta sayısına yetişemeyen Torbalı 14 [r] Nolu Sağlık Ocağı sorumlu Tabibi Dr. Gürbüz Alkış, Torbalı ilçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvurarak, mesaisinin 08.00’den 07.00’ye alınmasını rica etti. Saat 17.00’de mesaisi biten Dr. Alkış, günde iki saat fazla çalışmak için işini 18.00’de bırakmak rica etti. Konu ile alaka-lı şeklinde bu talebini ilçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildiren Dr. Gürbüz Alkış, adeta “işte Türk hekimi” diye adından söz ettirdi. Sağlık ocaklarında yaşanan hasta yoğunluğu nedeni ile yeterince hastaları ile ilgilenemediğini anımsatan Dr. Alkış, “8 saatlik çalışma periyodu içerisinde, tedavi görmek arzulayan hastalarımızın tamamını muayene etmek mümkün değil” diye konuş-tu.

FEDALAR DOKTOR

Günde iki saat fazla çalışarak daha fazla hasta muayene etmeyi hedefleyen Dr. Alkış, meslekteki 28 sene-si gurur ile taşıdığını ifade etti. Fedakar doktor, “Torbalı’ya Denizli ili Devlet Demir Yolları kurum hekimliğinden tayin şeklinde geldim. Burada 14 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nin sorumlu tabibi şeklinde görev yapıyorum. Torbalı yaşanabilir modern bir yapısı ile ötek i ilçelere örnek olma yolunda sürat-le gelişmekte. Her gün nüfus belli oranlarda artıyor. Nüfus arttıkça da hasta sayısı da aynı oranlarda artış gösteriyor. ޞu an için devletin bize verdiği zorunlu çalışma saatleri içerisinde, her gün bize başvuru yapan hastalarımızın tamamına bu zaman içerisinde bakmak mümkün değil” diye konuş-tu.

MEVCUT MESAiDE HASTALARIN TAMAMINA BAKABiLMEMiZ MÜMKÜN DEĞiL”

Günlük baktığı hasta sayısını artırmak ve Aile Sağlık Merkezi’ne müracaat eden hastaların tamamına bakmak için işe bir saat erken gelip bir saat geç gitmek rica ettiği ve bu isteğini gerekli mercilere bildirdiğini kaydeden Dr. Alkış, “Hastalarımız bizlere kendilerine çare olmamız için geliyor. Mevcut mesai çalışma periyotlarına göre gelen her hastaya bakmamız mümkün değil. Çünkü zamanın dar olması nedeni ile yetişemiyoruz. Ya da oldukça çok ilgilenemiyoruz. Umarım ilçe Sağlık Müdürlüğü il müdürlüğüne bu talebimi iletir ve kabul görür. Ben gün içerisinde bana başvuran bütü n hastalarıma bakmak istiyorum” diye konuş-tu.

Öte yandan bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir izaha göre aile hekimleri de kurum hastanelerine sevk edebilecek.

(iHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz