Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hassasiyetimiz Açıklıkla İletildi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:20:10
Hassasiyetimiz Açıklıkla İletildi

Hassasiyetimiz açıklıkla iletildi…Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın, elçilikleri dinlediği iddiası hakkında, “Konu, ASEAN Toplantısı esnasında ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile ele alınmış ve hassasiyetimiz açıklıkla iletilmiştir” diye konuş-tu.Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP İstanbul ili Milletvekili Umut Oran’ın, ABD’nin, Türkiye’nin de dahil olduğu 38 büyükelçilik ve konsolosluğu dinlediği yönündeki haberlere dairyazılı soru önergesini yanıtladı.  […]

Hassasiyetimiz-Aciklikla-iletildiHassasiyetimiz açıklıkla iletildi…
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın, elçilikleri dinlediği iddiası hakkında, “Konu, ASEAN Toplantısı esnasında ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile ele alınmış ve hassasiyetimiz açıklıkla iletilmiştir” diye konuş-tu.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP İstanbul ili Milletvekili Umut Oran’ın, ABD’nin, Türkiye’nin de dahil olduğu 38 büyükelçilik ve konsolosluğu dinlediği yönündeki haberlere dairyazılı soru önergesini yanıtladı. 

Davutoğlu, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından, Türkiye’nin de aralarında yer aldı ğı 38 ülkenin elçilik ve diplomatik misyonları [r] tarafından yapılan gizli telefon görüşmelerinin dinlendiği ve internet kayıtlarının takip edildiğine yönelik iddiaların kaygı verici olduğuni söyled i. 

Davutoğlu, şunları söyledi: 

“Konu, Güyeydoğu Asya Uluslar Topluluğu (ASEAN) Toplantısı esnasında Brunei’de ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile ele alınmış ve hassasiyetimiz açıklıkla iletilmiştir. Keza, meseleye dair tutum ve hassasiyetimiz, Ankara ilinde ABD Büyükelçiliği’ne, 3 Temuz 2013 yılı tarihi itibarı ile iletilmiş ve konu ile alaka-lı izahat verilmesine yönelik beklentimiz yinelenmiştir.

istihbarata karşı konulmasına yönelik uygulamalar, daha önce olduğu gibi Bakanlığımın merkez ve yurt dışı teşkilatının en ehemmiyetli önceliklerinden biri şeklinde addedilmekte, alaka-lı kurumlarımızın desteği ile gerekli bütü n tedbirlerin alınmasına titizlikle devam edilmektedir.”
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz