Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hassasiyet Göstermemeleri Düşündürücü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:52:37
Hassasiyet Göstermemeleri Düşündürücü

AB Bakanı Bağış, Mısır’daki katliamı değerlendirirken, “Ne üyesi olmaya çalıştığımız AB ne de islam ülkelerinin, Türkiye’nin gösterdiği hassasiyeti göstermemiş olması düşündürücü” diye konuş-tu.Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Mark Kennedy ve George Washington üniversitelerinin öğrencilerini, bakanlığının Ortaköy’deki ofisinde kabul etti. Bakan Bağış, basına kapalı olan olan kabul öncesinde gazetecilerin gündeme dairsorularını yanıtladı.  Bir gazetecinin “Mısır’daki […]

Hassasiyet-Gostermemeleri-DusundurucuAB Bakanı Bağış, Mısır’daki katliamı değerlendirirken, “Ne üyesi olmaya çalıştığımız AB ne de islam ülkelerinin, Türkiye’nin gösterdiği hassasiyeti göstermemiş olması düşündürücü” diye konuş-tu.
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Mark Kennedy ve George Washington üniversitelerinin öğrencilerini, bakanlığının Ortaköy’deki ofisinde kabul etti. Bakan Bağış, basına kapalı olan olan kabul öncesinde gazetecilerin gündeme dairsorularını yanıtladı. 

Bir gazetecinin “Mısır’daki son nedir?” sorusu sonucu Bağış, “Mısır’da maalesef bir vahşet yaşanmaktadır. olay ilerın [r] başladığı ilk andan itibaren hassasiyetimizi oldukça çok net bir şekilde ortaya koyduk” diye konuş-tu.

Türkiye’nin dışında hadisenin vahametini anlayan bir ülke ya dauluslararası bir örgütün olmadığına dikkati çeken Bağış, “Ne üyesi olmaya çalıştığımız AB ne BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleri ne de islam ülkelerinin bu konuda, Türkiye’nin gösterdiği hassasiyeti göstermemiş olması oldukça çok düşündürücüdür. Mısır halkının bu süreçte mutlaka sabırlı hareket etmesini önemsiyoruz. Mısır’da bir yanda bir darbe ile kendi anayasasını lağv eden, Cumhurbaşkanı’nı göz altına alan ve kendi vatandaşına kurşun sıkan bir zihniyet, öte yandan herşeye rağmen sabırlı, hiçbir şekilde şidddete başvuradan barışçıl gösteri hakkını korumaya çalışan bir topluluk var. Hatta yüzlerce, binlerce şehit vermesine rağmen karşı saldırıya geçmeyen bir topluluk var” değerlendirmesinde tespit edil-di.

“Kimse Türkiye’nin tavrını değiştirmesini beklemesin”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, tüm dünyanın vahşete seyirci kaldığını ifade ederek, şunları belirt ti: 

“Sayın Başbakanımızın yaptığı uyarılar mutlaka yerindedir, önemlidir. Türkiye şeklinde tek başımıza kalsak dahi, bu ilkeli ve dik duruşu sergilemeye devam edeceğiz. Mısır halkının yakınındayız. Mısır’da biran ön-ce başta Sayın Cumhurbaşkanı Mursi olmak üzere tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması, seçim tarihinin ilan edilmesi ve Mısır içerisinde yaşanan sıkıntının demokratik bir platformla seçimler ile çözülmesi gerekmektedir. Bu meselede gerekli adımlar atılmadıkça Türkiye’nin bu meselede oldukça çok açık ve net duruşu aynen devam edecektir. Kimse Türkiye’nin tavrını değiştirmesini beklemesin. Kimse Türkiye’nin darbeyi alkışlamasını veyahut bu katliama seyirci kalmasını beklemesin. Türkiye sürekli olduğu gibi mazlumların yakınındadır. Mazlumların yakınında olmaya devam edecektir. Bu vahşeti tüm dünyanın kamuoyuna taşımak için elinden gelen çabayı sürdürecektir.”

Bekir Bozdağ’a saldırı girişimi

Bağış, “Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri” sırasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yönelik saldırı girişimine dair“Anma törenlerinde Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ beyefendiye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştirenler, alkışlayanlar ve bu saldırıya destekleyenler Hacı Bektaş-ı Veli’den hiçbir şey öğrenememişler. Onlara yazıklar olsun” diye konuş-tu.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz