Hamsinin Kulağına Kar Suyu Kaçtı Ne Demek
Gönderen: admin Tarih: 13 Oca, 2013 At 08:53 PM | Kategorisi : Haber, Magazin | 0 Yorum

-Hamsinin-Kulagina-Kar-Suyu-Kacti-Ne-Demek-Karadeniz’de kar yağışıyla soğuyan deniz, en çok balıkçıların yüzünü güldürdü.

Gülyalı Balıkçı Kooperatifleri Başkanı İnan Sağlam, denize açılan Ordulu balık çıların tuttukları hamside gözle görülür artış olduğunu söyledi.Sağlam, 10 lira olan hamsi fiyatının kiloda 7 liraya kadar düştüğünü belirterek, ”Deniz suyunun soğumasıyla hamsi hem çoğaldı hem irileşti” dedi.Olumsuz hava koşulları nedeniyle balıkçıların bir süre denize açılamadığını anımsatan Sağlam, şöyle devam etti:”Havaların düzelmesiyle balıkçılarımız da hemen denize açılıp limanlara tuttukları bol hamsiyle dönüyorlar. Tezgahlar hamsiyle şenledi. Fiyatlar da biraz olsun düştü.
Reklam Alanı
.””Balıkçılarımızın tabiriyle hamsinin kulağına kar suyu kaçtı” diyen Sağlam, ”Hamsi irileşip yağlandı, haliyle lezzeti de arttı” ifadelerini kullandı.İnan Sağlam, hamsinin daha da bollaşması durumunda fiyatların 4-5 lira seviyelerine ineceğini sözlerine ekledi. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>