Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hamam Böceğinden nasıl Para Kazanılır
Hamam Böceğinden nasıl Para Kazanılır

Deneysel çalışmaların ayda 3 bin hamam böceği üretilirken, hamam böceklerinin muz, portakal elma ve özel mama ile beslendiği söylen di.Üretimde başarı sağlayan girişimciler, iç pazarın taleplerine yetişmeye çalışıyor. Antalyalı işadamı Selami Gökgöl ile Ünsal Yüksel, çekirge üretiminin arkasından şimdi de sektörde büyük talep gören hamam böceği üretimine başladı. Kurşunlu köyünde hizmet veren çiftlikte özel bir […]

Hamam-Boceginden-nasil-Para-Kazanilir Deneysel çalışmaların ayda 3 bin hamam böceği üretilirken, hamam böceklerinin muz, portakal elma ve özel mama ile beslendiği söylen di.Üretimde başarı sağlayan girişimciler, iç pazarın taleplerine yetişmeye çalışıyor. Antalyalı işadamı Selami Gökgöl ile Ünsal Yüksel, çekirge üretiminin arkasından şimdi de sektörde büyük talep gören hamam böceği üretimine başladı. Kurşunlu köyünde hizmet veren çiftlikte özel bir alan tasarlayan ve burada 3 çeşit hamam böceği üretimine başlayan Selami Gökgöl, şu an iç pazara yöneldiklerini faka t kısa zaman içinde yurt dışına ihracata başlayacaklarını diye konuş tu.
TÜRKİYE’DE CANLI YEM AÇIĞI VAR

Türkiye’de canlı yem açığı olduğunu söyleyen Gökgöl, bir yı l süren laboratuvar çalışmalarının arkasından 3 çeşit hamam böceği üretmeyi başardıklarını ifade etti.[r]. incele me lar sonrası ilk olarak yerli hamam böceği(Shelfordella Tartara) ile üretime başladıklarını söyleyen Gökgöl, “Ankara ili ili ve İstanbul’daki arkadaşlarımla da görüşmeler yapıyordum. Onlar da kendi kendi evinde sürüngenleri için hobi olarak hamam böceği besliyordu. Ben de Madagaskar ve Arjantin hamam böceklerinden 5 tane talep ettim. Sahada da incele me larımız oldu. Üretimine geçtik ve başarılıda olduk.

Arjantin (Blaptica Dubai), Madagaskar(Gromphadorrhina Portentosa) hamam böceklerini ürettik. Kısa zamanda böyle zincirleme üretim aşamasına girdik. Bir yı l incele me ve deneylerimiz sürdü. İstenilen sonuçları aldıktan sonra pazara sunma kararı aldık. 1 aydır da böceklerimizi pazara sunuyoruz” diye konuş tu.
MUZ, ELMA,PORTAKAL YİYOR

Madagaskar ve Arjantin hamam böceklerini üretmenin zahmetli bir iş olduğunu vurgulayan Gökgöl, “Şu anda ergin Arjantin hamam böceğinin fiyatı 2 lira, orta boy 1.5, yavru fiyatı ise 1 liradan alıcı buluyor. Madagaskar hamam böceği üretimi oldukça oldukça çok daha zor. Müthiş zamana ihtiyacınız var. Ergen zamana gelmesi için bir yı l bekliyoruz. Bir yıllık zaman içinde masrafınız yükseliyor. Bir yı l boyunca bu hayvana biz, muz, portakal, elma, özel kedi ve köpek mamaları veriyoruz. Bir yı l hesaplandığında maliyet yüksek oluyor. Madagaskar’ın tane fiyatı ise 10 liradır” diye konuş tu.
Madagaskar’ın ilk yumurtlama döneminde verdiği hayVan ili ili sayısının 20 olduğunu kaydeden Gökgöl, “Ömrü 3 yıldır. Bu 3 yı l boyunca 3 aylık periyotlarla yavru alımına sürüyoruz” diye konuş tu.
BU BENİM MESLEĞİM

Mesleği konusunda eleştiriler aldığını söyleyen Gökgöl, “Birçok insan mesleğimi sorduğunda, ‘Böcek üretiyorum’ diyorum. Hamam böceği diye konuş tuğim zaman karşımdaki ‘Benimle dalga mı geçiyorsunuz’ şeklinde bir cevap alıyorum. Ama işin gerçeği de bu. Üç farklı çeşit hamam böceği üretiyoruz. Bizim hayvanlarımız lağımda yetişmiyor. Önüne gelen pisliği yiyen bir hayVan ili ili değil. Biz ne verirsek onları yiyor ve ortamları oldukça oldukça çok sağlıklıdır. Şu anda bulundukları ortamda virüs, bakteri, mantar oluşumunu engelleyen ürünler kullanıyoruz. Ozonsuz dezenfekte yapıyoruz” diye konuş tu.
HEDEF İÇ PİYASA

Aylık 3 bin hamam böceği üretimi yaptıklarını söyleyen Gökgöl, “Yurt dışından talep var ama biz öncelikle iç piyasanın taleplerini yetiştirmeye çalışıyoruz. Hamam böceklerini hayvanat bahçeleri, petshoplar, hobi amaçlı kendi kendi evinde sürüngen besleyenler, çeşitli hayVan ili ili çiftlikleri talep ediyor” bilgilerini verdi.
KALİTELİ YEM

Resmi olarak hamam böceğini ilk olarak kendileri ürettiklerini vurgulayan Gökgöl, “Biz sürüngenler karnını doyursun diye değil, yağ protein içeren kaliteli besin üretiyoruz” diye konuş tu.Hamam böcekleri 20 derece sıcaklıkta özel olarak hazırlanan kutularda yumurta kolilerinin arasında doğal ortamlarında çoğalıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • köyde nasıl para kazanılır
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz