Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hakkari Girişimci Gençler İçin KOSGEB İle Protokol İmzalandı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:21:17
Hakkari Girişimci Gençler İçin KOSGEB İle Protokol İmzalandı

Hakkâri Üniversitesi ile KOSGEB arasında uygulamalı iştikarlik eğitimi için işbirliği protokolü imzalandı. Hakkâri Üniversitesi tarafından yürütülen ve Devlet Kalkınma Bakanlığı SODES kapsamında desteklenen, ‘Altın zik Mesleki Akademi’ tasarımı kapsamında eğitim gören kursiyerler için KOSGEB ile uygulamalı iştikarlik eğitimi protokolü gerçekleştirildi. Van KOSGEB Hizmet Merkez [r] Müdürlüğü ile yapılan protokolü Hakkâri Üniversitesi adına Prof. Dr. Ebubekir […]

Hakkari-Girisimci-Gencler-icin-KOSGEB-ile-Protokol-imzalandi
Hakkâri Üniversitesi ile KOSGEB arasında uygulamalı iştikarlik eğitimi için işbirliği protokolü imzalandı.

Hakkâri Üniversitesi tarafından yürütülen ve Devlet Kalkınma Bakanlığı SODES kapsamında desteklenen, ‘Altın zik Mesleki Akademi’ tasarımı kapsamında eğitim gören kursiyerler için KOSGEB ile uygulamalı iştikarlik eğitimi protokolü gerçekleştirildi. Van KOSGEB Hizmet Merkez [r] Müdürlüğü ile yapılan protokolü Hakkâri Üniversitesi adına Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, KOSGEB adına ise KOSGEB Van Hizmet Merkez Müdürü Bilal Emre Yörük imzaladı.

imzalanan bu protokol kapsamında eğitim süresince mesleki eğitimlerini tamamlayan iştikar kursiyerlere KOSGEB’e iş kurma noktasında hibe desteğinden yararlanmalarını sağlamak, iş planı hazırlama ve başvuru aşamaları gibi meselelerde verilecek. Uygulamalı iştikarlik eğitimine katılabilir kursiyerler katılım belgesi alacak. Kursiyerler bu belge ile Türkiye’deki tüm KOSGEB hizmet merkezlerine başvuru yapabilecek ve mali destek isteyebilecek.

Protokolü imzalayan Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, “Üniversite şeklinde asıl maksadı mız bu tasarım ile Hakkâri ilimizde yeni iştikarler yetiştirmek, istihdamı artırarak işsizliği azaltmaktır. tasarım ile iştikar gençlerimize iş eğitimleri veriliyor, yaptığımız bu protokol ile gençlerimiz kendi işlerini kurabilmek için ilk adımı atmış olacaklar. Protokolün şimdiden gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz