Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Günün Cemaat-AKP Yazısı Bayramoğlundan
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:59:11
Günün Cemaat-AKP Yazısı Bayramoğlundan

Günün Cemaat-AKP yazısı Bayramoğlundan…AKP ile liberaller ve Gülen Hareketi arasındaki çatışmayı yorumlayan Ali Bayramoğlu “Bir ittifakın çöküşü” başlıklı yazıda sarsıcı ifadeler kullandı.Hükümetin liberal-demokrat aydınlar ve Gülen Cemaati ile yaşadığı çatışmayı köşesine taşıyan Yeni ޞafak yazarı Ali Bayramoğlu günün söz anımsatan isimleri arasında yer aldı. CEMAAT-AKP iLiޞKiSi TÜMÜYLE KOPMUޞTUR! Bayramoğlu “Bir ittifakın çöküşü” başlıklı yazısında AKP […]

Gunun-Cemaat-AKP-Yazisi-BayramoglundanGünün Cemaat-AKP yazısı Bayramoğlundan…
AKP ile liberaller ve Gülen Hareketi arasındaki çatışmayı yorumlayan Ali Bayramoğlu “Bir ittifakın çöküşü” başlıklı yazıda sarsıcı ifadeler kullandı.
Hükümetin liberal-demokrat aydınlar ve Gülen Cemaati ile yaşadığı çatışmayı köşesine taşıyan Yeni ޞafak yazarı Ali Bayramoğlu günün söz anımsatan isimleri arasında yer aldı.

CEMAAT-AKP iLiޞKiSi TÜMÜYLE KOPMUޞTUR!

Bayramoğlu “Bir ittifakın çöküşü” başlıklı yazısında AKP iktidarını taşıyan üçlü ittifakın dağıldığını ve şenlerinin de çatışır hale [r] geldiğini yazdı. “2002 sonrası AKP’nin gücünü oluşturan üçlü ittifak dağılmıştır.” diyen Bayramoğlu bu ittifakın Milli Görüş kökenli kadrolar ve islami-muhafazakar çevre, Gülen Cemaati ve laik kökenli demokrat-liberal çevrelerden oluştuğunu yazarken bundan sonra herşeyin tersine döndüğünü vurguladı. özel olarak Gülen hareketi ile AKP arasındaki çatışmaya dair net ve iddialı ifadeler kullanan Bayramoğlu, “Yapılan açıklamalar, yaşanan tartışmalar dikkate alınabilir olursa, cemaat hükümet ilişkileri tümüyle kopmuş, cemaat açık bir siyasi aktör haline gelmiştir.” diye konuş-tu.

işte Bayramoğlu’nun yazısındaki alaka-lı bölüm:

Bu üçlü doku, 1. (siyasi gücün özünü oluşturan) Milli Görüş kadroları ve islami-muhafazakar çevrelerden, 2. (operasyonel kabiliyeti) yüksek Gülen cemaatinden ve 3. (AK Parti’ye söylem düzeyinde özgürlükçü meşruiyetini sağlayan) laik kesim kökenli demokrat-liberal çevrelerden oluşuyordu.

Bu üçlü bugün dağılmış ve aralarında çatışır duruma düşmüşlerdir.

(istisnalar dışında) yeni dalgaya yakın duran demokrat-liberal çevreler ile AKP arasında yaşanan kırılma ortadadır. Bu kırılma bir gerginliğe doğru ilerlemekte ve AKP bakımındandaha şimdiden meşruiyet zorluklarını gündeme getirmektedir.

Cemaat ile AKP arasındaki kırılma ise hem bir iktidar mücadelesinin sonucudur, hem muhafazakar alan içerisindeki bir siyasi deği-şiklaşmanın işaretidir. Gezi olay ilerı, AKP’nin bu olay ilerdaki kırılganlığı, yaklaşan seçimler, cemaat oklarını üstü kapalı olan şeklinde AKP’ye çevirirken, AKP bu girişimi karşılıksız bırakmamıştır. Yapılan açıklamalar, yaşanan tartışmalar dikkate alınabilir olursa, cemaat hükümet ilişkileri tümüyle kopmuş, cemaat açık bir siyasi aktör haline gelmiştir.

Evet, siyasi kartlar yenide n dan karılıyor…

Sonbahar öncesinde durum bu.

Yazının heps i için buraya tıklayın…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz