Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gülen Cemaati Aslında Ne Diyor?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:38:34
Gülen Cemaati Aslında Ne Diyor?

“Gülen Cemaati dışarıdan bakan bir insan için kapalı olan bir kutuydu. Hakkında pek oldukça çok olumlu-olumsuz iddia mevcuttu. O kapalı olan kutunun içerisinde ne olduğu merak uyandırıyordu…”GAZETECiLER.COM – birtakım se-ne ev-vel Fethullah Gülen ile görüşmek üzere Pennsylvania’ya gitmiş olan bir grup gazetecinin arasında yer alan, yaptığı ziyareti bir zaman kamuoyuna açıklamayan, arkasından Gülen ile görüştükleri […]

Gulen-Cemaati-Aslinda-Ne-Diyor“Gülen Cemaati dışarıdan bakan bir insan için kapalı olan bir kutuydu. Hakkında pek oldukça çok olumlu-olumsuz iddia mevcuttu. O kapalı olan kutunun içerisinde ne olduğu merak uyandırıyordu…”
GAZETECiLER.COM – birtakım se-ne ev-vel Fethullah Gülen ile görüşmek üzere Pennsylvania’ya gitmiş olan bir grup gazetecinin arasında yer alan, yaptığı ziyareti bir zaman kamuoyuna açıklamayan, arkasından Gülen ile görüştükleri ortaya çıkınca verilen hediyeler, konuşulanlardan daha fazla tartışılan Cüneyt Özdemir bugün “dışarıdan bakan bir insan için kapalı [r] olan bir kutu” dediği Gülen Cemaati’nin 11 maddelik açıklamasını yorumladı.

Özdemir Radikal’deki köşesinde “o kapalı olan kutunun içerisinde ne olduğu merak uyandırıyordu” diye konuş-tu ve şunları yazdı:

HER SORUYU SORDUM, SAMiMi YANITLAR ALDIM

“Gülen Cemaati dışarıdan bakan bir insan için kapalı olan bir kutuydu. Hakkında pek oldukça çok olumlu-olumsuz iddia mevcuttu. O kapalı olan kutunun içerisinde ne olduğu merak uyandırıyordu…

Benim o gezi boyunca Gülen Cemaati ile alaka-lı en oldukça çok üzerinde durduğum en ehemmiyetli konu, ‘şeffaflık‘ meselesiydi. Böylesine çok büyük hareketin yeterince şeffaf olup olmaması, hakkındaki pek oldukça çok iddiayı meşrulaştırıyordu. En azından ortada bir para trafiği vardı ve hiçbir devlet sistemi böylesine bir trafiğin şeffaf olmamasını kabul edemezdi.” (…)

FiޞLENME KORKUSU

“Vakfın yöneticilerinden biri, ısrarlı sorularım sonrasında “Türkiye’de ne olacağı hiçbir zaman belli olmaz. Bugün cemaate yardımcı olan işadamları yarın bir gün cemaat mensubu şeklinde fişlenebilir. Bunları yaşadık, bir kez daha yaşamak istemiyoruz” gibi bir izah yaptı. Belki kelimesi kelimesine böyle değildi ama çıkan anlam buydu.

Bugün Gülen Cemaati adına Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın yaptığı izaha baktığımızda tam da bu endişenin vücut bulmuş halini görüyoruz.

Güncel ve gündemdeki ‘şehir efsaneleri’ sonucu yapılan 11 maddelik izahdan anladığımız kadarı ile cemaat tam da bu endişelerin şu günlerde vücut bulmasından, ete kemiğe bürünmesinden endişe duyuyor.”

Radikal’deki köşesinde “Gülen Cemaati ile AKP arasında sessiz sakin giden, böylesi açıklamalar sonrasında somut şeklinde ortaya çıkan bu gerginlik aslında hepimizin ertelediği ‘demokrasi’ tartışmamızın ehemmiyetli bir parçası.” diyen Cüneyt Özdemir’in yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz