Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gül Gelecek Kuşakların Bekası İçin Tabiatla Barışmanın Tam Zamanı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:10:30
Gül Gelecek Kuşakların Bekası İçin Tabiatla Barışmanın Tam Zamanı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, doğadaki suistimallerin karşılıksız kalmadığını, birtakım felaketler ile misafirin karşı karşıya kaldığını belirt ti. Gül, “Gerek kendimizin, gerek gelecek kuşakların bekası bakımından doğala barışmamızın tam zamanıdır. Bu barış bununnla birlikte doğaa ve gelecek nesillere adil olmak demektir.” diye konuş-tu. Lütfi [r] Kırdar Kongre Merkezi’nde ‘Dünya Barışı için Güneş Enerjisi’ (Solar Energy for World […]

Gul-Gelecek-Kusaklarin-Bekasi-icin-Tabiatla-Barismanin-Tam-Zamani
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, doğadaki suistimallerin karşılıksız kalmadığını, birtakım felaketler ile misafirin karşı karşıya kaldığını belirt ti.

Gül, “Gerek kendimizin, gerek gelecek kuşakların bekası bakımından doğala barışmamızın tam zamanıdır. Bu barış bununnla birlikte doğaa ve gelecek nesillere adil olmak demektir.” diye konuş-tu.

Lütfi [r] Kırdar Kongre Merkezi’nde ‘Dünya Barışı için Güneş Enerjisi’ (Solar Energy for World Peace) konulu konferans düzenlendi. Konferansa Cumhurbaşkanı Gül’ün yakınında Ordinaryüs Prof. Dr. Serdar Sarıçiftçi, dünyanın değişik ülkelerinden yabancı Araştırmacılar ve oldukça çok sayıda davetli katıldı.

Açılış oturumunda konuşan Gül, “Hükümetler şeklinde sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sizin incele-me ve geliştirme faaliyetlerinize her bakımdan destek vermeliyiz. bununnla birlikte güneş enerjisinin etkin kullanımının önünü açabilir bir sinerji yaratılmasını teminen uluslararası işbirliğini de geliştirmeliyiz. Güneş enerjisine ve sizin değerli çalışmalarınıza verdiğim önemin bir tezahürü şeklinde bu ehemmiyetli konferansın himayemde düzenlenmesine karar verdim.” diye konuş-tu.

Güneş enerjisinin öneminden bahseden Gül, “bundan sonra pek çok ülke enerji politikalarını kendi dış, ekonomi, savunma ve bilim politikalarının temel bir öğesi şeklinde telakki etmektedir. Enerji meselesi teknik bir siyasa alanı olmaktan çıkmış bundan sonra jeopolitik ve ekonomi politiğin bir konusu olmuştur. Son iki yüzyılda kaydedilen büyük teknolojik ilerlemeler neticesinde insanoğlu şeklinde doğaın denge ve kurallarına meydan okumak için elimizden geleni yaptık. Bu çerçevede sürdürülebilirlik ilkesine yeterince riayet etmeden dünyanın mevcut sınırlı kaynaklarını tüketmekte hiç tereddüt etmedik. bütü n bunların neticesinde dünyamız daha oldukça çok nüfus barındıran, refah seviyesi yükselen faka t felaketlere meyleden bir yer oldu. Son yıllarda vuku bulan acı tecrübeler ile sabittir ki doğa yaptığımız suistimalleri karşılıksız bırakmıyor ve bizi türlü felaketler ile cezalandırmak suretiyle cevap vermektedir. Dolayısıyla, gerek kendimizin gerek gelecek kuşakların bekası bakımından doğala barışmamızın tam zamanıdır. Bu barış bununnla birlikte doğaa ve gelecek nesillere adil olmak demektir.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz