Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gül Alevi Bektaşi Toplumunun Sorunlarını Dinledi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:28:49
Gül Alevi Bektaşi Toplumunun Sorunlarını Dinledi

Gül Alevi Bektaşi toplumunun sorunlarını dinledi…Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü Heyeti’nin kabul etti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Gül’e Alevi Bektaşi toplumunun sorunlarına dairbir rapor sunuldu.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü Heyeti’nin Tarabya köşkünde kabul etti. Görüşmede heyet üyeleri Cumhurbaşkanı’na Alevi -Bektaşileri’nin sorunları ve çözümlerine dairbir rapor sundu. Gül ve heyet üyelerinin görüşmesi tahmini bir […]

Gul-Alevi-Bektasi-Toplumunun-Sorunlarini-DinlediGül Alevi Bektaşi toplumunun sorunlarını dinledi…
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü Heyeti’nin kabul etti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Gül’e Alevi Bektaşi toplumunun sorunlarına dairbir rapor sunuldu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü Heyeti’nin Tarabya köşkünde kabul etti. Görüşmede heyet üyeleri Cumhurbaşkanı’na Alevi -Bektaşileri’nin sorunları ve çözümlerine dairbir rapor sundu. Gül ve heyet üyelerinin görüşmesi tahmini bir buçuk saat sürdü. Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gülizar Bektaş, “Alevi Bektaşi Enstitüsü şeklinde [r] üzerinde çalıştığımız bilimsel bir raporu Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduk. Kendisi görüşme talebimizi kabul etti. Kendisiyle pozitif bir görüşme oldu. Bilim kurulumuz ayrınntılı bir bilgi sundular. Cumhurbaşkanımız da gereğini yağacağını, görüşmenin pozitif olduğunu belirt tiler” diye konuş-tu. “AK PARTi’DEN CEVAP ALAMADIK” Raporu partilerin tamamına sunulduğunu anımsatan Bektaş, “Alevi Bektaşi Kültür Enstitüsü şeklinde raporumuz tamamlandıktan sonra partilerin tamına yazılı başvuru yaparak raporu kendilerine sunmak rica ettiğimizi belirt tik. Başta AKP olmak üzere var olan bütü n partilerimize yazılı bir başvuruda bulunduk. Zaten daha ev-vel Sayın Kültür Bakanımız Almanya’ya geldiğini zaman kültür bakanımızın isteği sonucu bir görüşmemiz olmuştu. Ve bu görüşmede konu ile alaka-lı düşüncelerimizi sorduğunda bir raporumuz olduğunu raporun içeriğini bir çalışma haline getireceğimizi söylemiştik. Raporumuz tamamlandıktan sonra verdiğimiz söz gereği raporu sunmak rica ettik. ilk başta MHP, CHP ve BDP görüşmeleri kabul ettiler. Anca k AKP’de bugünde kadar şimdi-lik bir cevap almadık” diye konuş-tu. Bektaş sunulan raporda Alev Bektaşi toplumu fertleri ile yapılan birebir görüşmelerin yer aldı ğınu, raporun sonunda ise Alevi Bektaşi Enstitüsü bilim kurulunun önerilerinin bulundu ğunı söyledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz