Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

GÜ Polatlı Fizik Bölümü Bu Yıl Da Boş Kaldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 21 Ağustos 2013 - 08:43:23
GÜ Polatlı Fizik Bölümü Bu Yıl Da Boş Kaldı

GÜ Polatlı Fizik bölümü bu yıl da boş kaldı… Gazi Üniversitesi (GÜ) Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümü bu se-ne da boş kaldı. Fakültenin Fizik bölümüne hiçbir öğrenci kayıt yaptırmazken, Kimya bölümüne 15, Biyoloji bölümüne 10, Matematik bölümüne 47, Tarih bölümüne 47, Türk Dili ve Edebiyat bölümüne 47 öğrenci kayıt yaptırdı. Üniversiteyi bu [r] se-ne […]

GU-Polatli-Fizik-Bolumu-Bu-Yil-Da-Bos-KaldiGÜ Polatlı Fizik bölümü bu yıl da boş kaldı…

Gazi Üniversitesi (GÜ) Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümü bu se-ne da boş kaldı.

Fakültenin Fizik bölümüne hiçbir öğrenci kayıt yaptırmazken, Kimya bölümüne 15, Biyoloji bölümüne 10, Matematik bölümüne 47, Tarih bölümüne 47, Türk Dili ve Edebiyat bölümüne 47 öğrenci kayıt yaptırdı. Üniversiteyi bu [r] se-ne 6 bölümde 175 öğrenci tercih etti.

Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. ޞeref Okuducu, Türkiye genelinde Fizik bölümünde sorunla-rın olduğuna dikkat çekerek, 100’e yakın Fizik bölümünün kapatıldığını ifade etti.

Dekan Okuducu, ötek i bölümlerde tercih oranının Türkiye ortalamasına göre yüksek olduğunu söyled i. Ek yerleştirme ile kayıt tercih edenlerin sayısının artacağını anımsatan Prof. Dr. ޞeref Okuducu, Matematik, Türk Dili Edebiyatı ile Tarih bölümünün dolduğunu söyledi. Okuducu, kayıtların Eylül ayının ilk haftasında başlayacağını diye konuş-tu.

Okuducu şu değerlendirmeyi yaptı: “Bizi üzen sadece Fen bölümlerinden Fizik bölümümüze öğrenci gelmedi. Geçtiğimiz yıl de hiç kayıt yoktu. Bu sadece bizim üniversitemizin sıkıntısı değildir. Türkiye’de tahmini 100’e yakın fizik bölümü kapandı. sadece 40’a yakın fizik bölümü kaldı. Fizik bölümü ile alaka-lı öğrenci kaybı sürüyor. ötek i bölümleri Türkiye ile kıyasladığımızda ise pek çok bölüm öğrenci almaz iken bizim bölümlerimiz kontenjanlarımızın heps i doldu. Fizik bölümü ile alaka-lı ek kontenjandan öğrenci gelmesinin umudunu taşıyoruz. iç Anadolu bölgesinde ve Türkiye’nin ötek i bölgelerinde pek çok üniversitede Fizik, Kimya, Biyoloji hatta Matematik bölümleri kapanmasına rağmen, bizde fizik dışındaki bölümlerimiz tamamı ile doldu. Bu bizim için sevindirici bir durumdur.”

Fakülte kadrosunun yüzde 90’ını bitirdiklarını bildiren Prof. Dr. ޞeref Okuducu, “ޞu anda 25’e yakın öğretim üyesi göreve başladı. ileriki günlerde de 18’e yakın incele-me görevlisini kadromuza katacağız. tahmini 43 öğretim görevlisiyle 2013 yılı-2014 eğitim öğretim yılına hazırlanacağız.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz