Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gördüğü Rüya Hayatını Kararttı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:54:56
Gördüğü Rüya Hayatını Kararttı

Gördüğü rüya hayatını kararttı…Emekli Türkçe öğretmeni, şair ve yazar 57 yaşındaki Hasan Sancak, 13 se-ne ev-vel gördüğü rüya sebebi ile yaşamı karardı.Samsun’un Alaçam ilç…Emekli Türkçe öğretmeni, şair ve yazar 57 yaşındaki Hasan Sancak, 13 se-ne ev-vel gördüğü rüya sebebi ile yaşamı karardı. Samsun’un Alaçam ilçesinde ikamet eden emekli Türkçe öğretmeni Hasan Sancak, 1 Aralık 2000 […]

Gordugu-Ruya-Hayatini-KararttiGördüğü rüya hayatını kararttı…
Emekli Türkçe öğretmeni, şair ve yazar 57 yaşındaki Hasan Sancak, 13 se-ne ev-vel gördüğü rüya sebebi ile yaşamı karardı.Samsun’un Alaçam ilç…
Emekli Türkçe öğretmeni, şair ve yazar 57 yaşındaki Hasan Sancak, 13 se-ne ev-vel gördüğü rüya sebebi ile yaşamı karardı.

Samsun’un Alaçam ilçesinde ikamet eden emekli Türkçe öğretmeni Hasan Sancak, 1 Aralık 2000 tarihi itibarı ile gördüğü rüyayı reklam senaryosu olabileceği düşüncesiyle notere onaylattı. Gördüğü rüyadan [r] sonra reklam yazmaya başlayan Sancak, yazdığı reklam senaryolarını mail yolu ile değişik firmalere gönderdi. Noter onaylı rüya senaryosunu 5 yıl sonra bir meşrubat firması, 7 yıl sonra bir şeker firması ve 10 yıl sonra da bir beyaz eşya firması tarafından kopyalandığını, toplamda ise 4 senaryosunun 7 firma tarafından kullanıldığını iddia etti.

RÜYASINI MAHKEMEYE TAޞIDI

Noter onaylı rüyasının bir meşrubat firması tarafından kullanıldığını iddia eden Sancak, meşrubat firmasına 2006 yılında dava açtı ve 7 yıldır hukuk mücadelesi vermeye başladı. Verdiği hukuk maçında tüm davalar aleyhine sonuçlandı. son şeklinde başvurduğu Yargıtay da aleyhine bir karara hükmetti. Pes etmeyen Sancak, meseleyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı.

Davaları kaybetmesinden dolayı 5 bin 100 lira mahkeme masrafı ile kar karşıya olan Sancak, hem maddi hem de manevi çöküş içerisinde olduğunu belirt ti.

RÜYAYI NOTERE ONAYLATAN iLK VE TEK Kiޞi

1 Aralık 2000 tarihi itibarı ile gördüğü rüyayı notere onaylatan dünyada ilk ve tek şa-hıs olduğunu iddia eden emekli Türkçe öğretmeni, şair ve yazar 57 yaşındaki Hasan Sancak, “Benim bu rüyayı notere onaylatmak gibi bir derdim yoktu. Ben bunu hem sanalda hem de tanıştığım samimi arkadaşlarıma anlattığım zaman bu arkadaşlarımdan 2 tanesi ‘bu rüyayı sen görmedin biz gördük ve notere onaylatacağız’ diye konuş-tuler. 2000 yıllarındaki ‘benim rüyam ellerimden gidecek’ diye ben de Bafra ilçesine giderek notere onaylattım. Daha sonra rüyamda çeşit çeşit senaryolar görmeye başladım. Noter onaylı rüyam Avrupa ülkelerinde ününü aştı ama ne yazık ki dünyada sadece 7 milyar insandan şahsıma ait olan bu rüya başıma sorun-lar getirdi, dertler açtı, huzurum kaçtı, mutluluğum bozuldu. neden i de, gördüğüm rüyayı mail yolu ile yüzlerce, binlerce insana ulaştım ama ne yazık ki bana ne telefonla ne de mail ile hiçbirisi dönmedi. Ama birtakım büyük firmaler ‘emekli öğretmenin sesi çıkmaz, alıp kullanırız’ diye konuş-tuler. Noter onaylı rüya senaryomu 5 yıl sonra bir meşrubat firması, 7 yıl sonra bir şeker firması ve 10 yıl sonra da Türkiye’deki beyaz eşya firması tarafından kopyalanmıştır. Toplam 4 senaryom, 7 firma tarafından kopyalanmıştır. Senaryonun öyle güzel yerlerinden alıyorlar ki, konusu rüya oluyor. Bu firmalere hakkımı helal etmem mümkün değildir. Rüya bana acı ve sıkıntıda getirse de ben rüyamın peşinden gidiyorum. Bu rüyam benim kara sevdam oldu. Onunla yatıyor, onunla kalkıyorum” diye konuş-tu.

Hasan Sancak, Yargıtay’ın aleyhine verdiği kararın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu sözlerine ekledi.

RÜYA

Hasan Sancak, notere onaylattığı rüyasını şu şekilde anlattı: “Rüyamda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00’tü. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. içerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta durabilir dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma mesele k odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen mesele k odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, internet’e geçtim. çok büyük market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma internet’te çok büyük süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma… Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin sonucu teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hal aldığını gördüm…”

(iHA)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz