Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Googlea Özel Hayat Uyarısı;
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:16:44
Googlea Özel Hayat Uyarısı;

Googlea Özel Hayat Uyarısı;…Rusya misafirinın iletişim bilgilerine izinsiz erişimlerin önüne geçilmesi ele alınacak.Basına değerlendirmede bulunan Gattarov, “Gmail kullanıcısı Rusya misafirinın gizli iletişim bilgilerine ulaşım imkanı hiçbir şekilde olmamalı. misafirimızın bilgilerine izinsiz şeklinde erişim Rusya Anayasasının ihlali anlamına geliyor.” uyarısında tespit edil-di. Google Rusya’ya bir mektup gönderen Gattarov, Google’un 13 Haziran 2013 yılı’de ABD bölgesel mahkemesine […]

Googlea-Ozel-Hayat-UyarisiGooglea Özel Hayat Uyarısı;…
Rusya misafirinın iletişim bilgilerine izinsiz erişimlerin önüne geçilmesi ele alınacak.
Basına değerlendirmede bulunan Gattarov, “Gmail kullanıcısı Rusya misafirinın gizli iletişim bilgilerine ulaşım imkanı hiçbir şekilde olmamalı. misafirimızın bilgilerine izinsiz şeklinde erişim Rusya Anayasasının ihlali anlamına geliyor.” uyarısında tespit edil-di.

Google Rusya’ya bir mektup gönderen Gattarov, Google’un 13 Haziran 2013 yılı’de ABD bölgesel mahkemesine gönderdiği mektupta yer [r] alan bilgileri belirtti. Rus Senatör, “Burada, Gmail kullanıcılarının yazışmalarına erişim ve bu bilgileri kullanma hakkının Google’da saklı olduğu belirtiliyor. Bu tür izinsiz erişimler Rusya Anayasası ile çelişmektedir.” diye konuş-tu.

ABD delegasyonu ile Rusya Federasyon Konseyi bünyesinde oluşturabilir çalışma grupları arasında Eylül ayında yapılması planlanan toplantıda Rus kullanıcılardan sızan bilgiler ve ötek i filtreme sistemleri ele alınacak.

Gattarov, Temmuz ayında da Rusya Başsavcılığı’na başvurarak devlet iletişim gözlemci yapısının Google kullanıcılarının kişisel bilgilerinin korunması konusunda çalışma yapılmasını talep etmişti.

Gattarov’un girişiminin CIA eski çalışanı Edward Snowden’in Amerikan güvenlik servislerinin internet kullanıcılarının mail adresleri üzerinden bütü n haberleşme bilgilerine ulaştığı yönündeki izahatlarının arkasından gelmesi ilgi çekiyor.

Avrupa’da en oldukça çok internet kullanıcısının yer aldı ğı Rusya’da kişisel bilgilerin gizliliğin ihlal edilip edilmediği konusunda Google, Microsoft, Facebook ve Twitter hakkında incele-me yapılması da talep edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz