Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Google
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:17:26
Google

Google…Google, bugün anasayfasında yer verdiği animasyonlu doodle ile Fransız besteci Achille-Claude Debussynin 151inci doğumgününü kutladı.Google, bugün anasayfasına yerleştirdiği güzel bir animasyonla kullanıcılarına sürpriz yapar iken, 19 ve 20’nci yüzyılın ehemmiyetli bestecilerinden Fransız Achille-Claude Debussy’yi andı Animasyonda, Claude Debussy’nin şimdi-lik 28 yaşında hazırladığı en piyano çalışmalarından Suite bergamasque’da (1890-1905) yer alan ‘Ay ışığı’ adlı besteye yer […]

GoogleGoogle…
Google, bugün anasayfasında yer verdiği animasyonlu doodle ile Fransız besteci Achille-Claude Debussynin 151inci doğumgününü kutladı.
Google, bugün anasayfasına yerleştirdiği güzel bir animasyonla kullanıcılarına sürpriz yapar iken, 19 ve 20’nci yüzyılın ehemmiyetli bestecilerinden Fransız Achille-Claude Debussy’yi andı

Animasyonda, Claude Debussy’nin şimdi-lik 28 yaşında hazırladığı en piyano çalışmalarından Suite bergamasque’da (1890-1905) yer alan ‘Ay ışığı’ adlı besteye yer verildi. Nehir kenarında [r] bir şehir manzarasının bulundu ğu animasyonda, müzikle birlik-te Ay ışığına ilerleyen araçlar, tüten bacalar ve evlerin ışıkları eşlik ediyor.

Animasyon, yağan yağmurun altında ayrı kayıklarda birbirlerine kürek çeken iki kişinin, aynı şemsiyeyi paylaşması ile son buluyor.

Besteleri ile 20’nci yüzyılda müziğin en ehemmiyetli isimlerinden biri şeklinde gösterilen Claude Debussy’nin çalışmaları, izlenimci ve Sembolist ressamların çalışmaları ile karşılaştırılıyordu.

Claude Debussy, en alıntılarından birinde, “Müzik, notalar arasında boşluktu” ifadesini kullanmıştı.

Öne çıkan eserleri arasında Prélude à l’après-midi d’un faune (1894), Pelléas et Mélisande (1902) ve La Mer (1905) bulunan Claude Debussy, 22 Ağustos 1862 yılında Paris’in batısında kalan Saint-Germain-en-Laye’de dünyaya geldi. şimdi-lik 22 yaşındayken, L’Enfant prodigue adlı kısa olan oratoryosu ile Grand Prix de Rome sanat bursunu kazandı.

Claude Debussy, 25 Mart 1918’de, kolon kanseri nedeni ile Paris’te öl-dü. Öldüğünde şimdi-lik 55 yaşındaydı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz