Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Google Gitti İnternet Bitti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:18:40
Google Gitti İnternet Bitti

Google gitti internet bitti…Geçen hafta kısa olan süreliğine de olsa yaşanan Google servis kesintisinin, internet trafiğini neredeyse yarıya düşürdüğü görül-dü.internet analizi yapan ve kayıt tutan GoSquared raporuna göre Cuma günü olan birtakım dakikalık Google servis kesintisi esnasında arama motoru dışında Gmail, Calendar, Drive ve YouTube da devre dışı kalmıştı. Bu az zaman içerisinde oldukça çok […]

Google-Gitti-internet-BittiGoogle gitti internet bitti…
Geçen hafta kısa olan süreliğine de olsa yaşanan Google servis kesintisinin, internet trafiğini neredeyse yarıya düşürdüğü görül-dü.
internet analizi yapan ve kayıt tutan GoSquared raporuna göre Cuma günü olan birtakım dakikalık Google servis kesintisi esnasında arama motoru dışında Gmail, Calendar, Drive ve YouTube da devre dışı kalmıştı. Bu az zaman içerisinde oldukça çok sayıda internet kullanıcısı şaşkınlık yaşadı ama ortaya çıkan rakamlar da [r] hayli ilginç.GoSquared’in hazırladığı çizelgeye göre sıkın-tı sadece 8 dakika içerisinde çözüldü ama kısa olan bir an olsa dahi global internet kullanımı yüzde 40 düşüş yaşadı! bununnla birlikte Google geri gelir gelmez sayfa görüntüleme sayısında önemli bir sıçrama oldu, normal üstü değerlere çıkıldı. Bunun neden i oldukça çok sayıda kullanıcının sürekli F5 tuşuna basıp sayfa yenilemesiydi. Google açıklamasına göre Pasifik Okyanusu zaman diliminde 15:51 ile 15:52 arasında Google’a gelen bağlantıların yüzde 50-70’i hata ile döndü.Aslında Google merkezinde servisler bir dakika içerisinde normal performansa geri döndü ama devam eden 4-5 dakika içerisinde kalan ufak pürüzler ortadan kaldırıldı. ötek i yandan Outlook.com, SkyDrive, Calendar ve People gibi Microsoft servisleri de kısa olan zaman ev-vel sıkın-tı yaşadı ama onarılması 12 saatten fazla sürdü. Microsoft açıklamasına göre bug nedeni ile sunuculara aşırı yük bindi ve tıkanma oldu. işletim sistemleri yüzlerce yama içeren Microsoft’un web servisleri de birtakım bazı bug’lar ile boğuşuyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz