Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Göktaşları İçin Acil Eylem Planı Nedir
  • Ana Sayfa » Haber
  • 18 Şubat 2013 - 14:48:06
Göktaşları İçin Acil Eylem Planı Nedir

Amerikalı bilim adamalarının üzerinde çalıştıkları ve şu aşamada sadece konsept seviyesinde olan DE-STAR sayesinde göktaşları dünyaya ulaşmadan yok edilecek ya da uzaklaştırılacak.Geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Chelyabinsk bölgesine düşen göktaşları can kaybına yol açmamış olsa da 1000 kadar yaralıya büyük oranda maddi hasara nede n oldu. Hem daha önce yaşanan birtakım durumların hem de geleceğe dönük bir […]

Goktaslari-icin-Acil-Eylem-Plani-NedirAmerikalı bilim adamalarının üzerinde çalıştıkları ve şu aşamada sadece konsept seviyesinde olan DE-STAR sayesinde göktaşları dünyaya ulaşmadan yok edilecek ya da uzaklaştırılacak.
Geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Chelyabinsk bölgesine düşen göktaşları can kaybına yol açmamış olsa da 1000 kadar yaralıya büyük oranda maddi hasara nede n oldu. Hem daha önce yaşanan birtakım durumların hem de geleceğe dönük bir daha bu şekilde olay ilerın yaşanmaması adına Araştırmacılar bir yöntem üzerinde çalışıyor.Çalışma [r] şimdili k yapım aşamasında ve deneyler başlamış değil. Amerika’dan bulunan California Santa Barbara Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Philip M. Lubina ve Prof. Gary B. Hughes tarafından gök taşlarını yok etmek ya da parçalamak maksadı ile güneş merkezli bir lazer ışını tasarımı sonucu öneride bulundular. Güneşten aldığı enerjiyi toplayarak tek bir büyük ışın haline getirebilecek bir cihazdan bahseden bilim adamları, bu cihazın normal boyutlarda bir futbol sahasının yarısı büyüklüğünde bir gök taşını, 30 dakika içerisinde yok edebileceğini belirtiyorlar. Eğer göktaşı oldukça çok büyük olursa aynı teknik ile göktaşının dünyadan uzaklaştırabileceğini ifade eden bilim adamları, konsept şeklinde hazır olan tasarımnin adını şimdili k “DE-STAR” şeklinde belirlemiş durumdalar.Bilim-kurgu TV filmlerinde rastladığımız bu gelişmenin günlük hayatta da karşımıza çıkabilir olması aslında çokta uzak bir gelişme değil. önümüzdeki süreçte dünya yüzeyine düşecek gök taşı parçalarının oluşturacağı hasarı en aza indirmek ya da taşın düşmeden parçalanmasına olanak sağlayan bu gelişmede problemi n var olanın şenlerinin istenile boyuta getirilmesi şeklinde gösteriliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz