Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gmail Kullanıcıları Şokta
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:36:54
Gmail Kullanıcıları Şokta

Arama motoru devi Google’ın bir mahkemeye sunmaya çalıştığı raporda, yüz milyonlarca kullanıcısını şaşırtan bir izah görül-dü.Teknoloji devi, Gmail hesabı üzerinden e-posta gönderen kullanıcılarının ‘iletişimlerinin gizli tutulduğuna dair makul bir beklentisi olmaması gerektiğini’ ifade etti. Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, yüz milyonlarca internet kullanıcısının hesabı bulunan Gmail e-posta hizmeti hakkında sürpriz bir açıklamada tespit edil-di. […]

Gmail-Kullanicilari-SoktaArama motoru devi Google’ın bir mahkemeye sunmaya çalıştığı raporda, yüz milyonlarca kullanıcısını şaşırtan bir izah görül-dü.
Teknoloji devi, Gmail hesabı üzerinden e-posta gönderen kullanıcılarının ‘iletişimlerinin gizli tutulduğuna dair makul bir beklentisi olmaması gerektiğini’ ifade etti.

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, yüz milyonlarca internet kullanıcısının hesabı bulunan Gmail e-posta hizmeti hakkında sürpriz bir açıklamada tespit edil-di.

Google, [r] ABD’de bir mahkemeye sunmaya çalıştığı raporda, ‘425 milyon kullanıcısının, bir ötek i kullanıcıya e-posta gönderdiği zaman, e-posta içeriğinin gizli kalacağına dair bir beklentide bulunmaması gerektiğini’ ifade etti.

Teknoloji dünyasında dün bomba etkisi yapan açıklama, ABD’li Consumer Watchdog adlı denetmele örgütü tarafından ortaya çıkarıldı.

Google’ın mahkemeye yaptığı açıklamanın, Ulusal Güvenlik Dairesi’yle (NSA) olan bağlantıları konusunda izah yapması için baskı gördüğü döneme gelmesi de dikkat çekti.

‘GOOGLE BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI’

Yiz milyonlarca internet kullanıcısının e-posta yazışmalarının gizliliği konusunda büyük şüphe uyandıran gelişme, bütü n dikkatleri Google’ın sonucu dikti.

Consumer Watchdog gizlilik tasarımı müdürü John Simpson, “Google son olarakunda gizliliğe saygı göstermediğini kabul etti” şeklinde mesele ştu. Simpson, “Kullanıcılar bu izaha dikkat etmeli… Eğer e-posta hesabınıdaki şahısla-rın gizliliğini umursuyor iseniz, Gmail kullanmayın” diye konuş-tu.

GOOGLE’A DAVA AÇILMIޞTI

Google’ın Gmail hakkındaki açıklaması, firmae yönelik bir dava nedeni ile geçtiğimiz ay mahkemeye gönderdiği raporda görül-dü. Google, kullanıcılarında reklam içeriği göndermek için, Gmail dışındaki hesaplardan gelen e-postaların gizliliğini ihlal etmekle suçlanmış ve grup davası açılmıştı.

Guardian sitesinin verdiği bilgiye göre, Haziran ayında açında açılan davada, Google haksız bir şekilde e-postalara girmek, içeriklerini okumak ve bu içeriklere gizliliği ihlal ederek erişmekle suçlanmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz