Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gezide Yaralanan Tombul Sağlığına Kavuşuyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:05:00
Gezide Yaralanan Tombul Sağlığına Kavuşuyor

Gezide yaralanan tombul sağlığına kavuşuyor…Gezi Parkı olay ilerı esnasında gaz bombası fişeğinin 2 kez kafasına isabet etmesiyle yaralanan ve beyin kanaması geçiren 16 yaşındaki Mustafa…Gezi Parkı olay ilerı esnasında gaz bombası fişeğinin 2 kez kafasına isabet etmesiyle yaralanan ve beyin kanaması geçiren 16 yaşındaki Mustafa Ali Tonbul, sağlığına kavuşuyor. 1,5 aylık tedavi sürecinin arkasından kafasından […]

Gezide-Yaralanan-Tombul-Sagligina-KavusuyorGezide yaralanan tombul sağlığına kavuşuyor…
Gezi Parkı olay ilerı esnasında gaz bombası fişeğinin 2 kez kafasına isabet etmesiyle yaralanan ve beyin kanaması geçiren 16 yaşındaki Mustafa…
Gezi Parkı olay ilerı esnasında gaz bombası fişeğinin 2 kez kafasına isabet etmesiyle yaralanan ve beyin kanaması geçiren 16 yaşındaki Mustafa Ali Tonbul, sağlığına kavuşuyor.

1,5 aylık tedavi sürecinin arkasından kafasından alınan kemiğin karnına dikildiği ve 20 gün sonra yapılabilir son ameliyatla tamamen sağlığına [r] kavuşması beklenen Tonbul’a, izmir’in Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da desteklerini esirgemiyor. Mustafa Ali’yi hadi se sonrası İstanbul ilinde da yalnız bırakmayarak ziyaret eden Karabağ, “Maddi, manevi yardımlar, Mustafa Ali sağlığına kavuşana kadar sürecek” diye konuş-tu.

Bayraklı Doğançay Mahallesi’nde babası, anneannesi ve dedesi ile birlik-te yaşayan 16 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Ali Tonbul, beyin kanaması sonrası yoğun bakımda geçirdiği 22 günlük sürecin arkasından sürat-le sağlığına kavuşuyor. Aile, Mustafa Ali’yi bu hale düşüren nedenlerin bulunup, suçluların cezasını çekmesini istiyor.

OLAY NASIL OLMUޞTU?

Temmuz ayında çıkan Gezi Parkı olay ilerı öncesinde konser için istanbul’a gitmiş olan Mustafa Ali Tonbul, arkadaşları ile buluşup eğlendikten sonra İstanbul ili Valiliği’nin Gezi Parkı açılışına izin verdiğini duyarak, açılışa katılmak rica etti. şimdi-lik parka gelmeden konser sonrası İstanbul ili Tarlabaşı’nda polisekiplerinin müdahalesi arasında kalan Tonbul, yaşanan arbedede iddiaya göre, polisekiplerinin gazlı müdahalesi karşısında kafasına aldığı 2 gaz fişeği darbesi sonrası yere yığıldı. Taksiyle Taksim ilkyardım Hastanesi’ne kaldırılan ve kalbi durmuş halde hastaneye yetiştirilen 16 yaşındaki Tonbul için 22 günlük yoğun bakım süreci yaşandı. Hayatta kalma mücadelesini kazanan Tonbul, bir zaman sonra taburcu edilerek, izmir-Bayraklı, Doğançay Mahallesi’ndeki evine getirildi. Kafasından alınan kemiğin daha hızlı iyileşmesini sağlamak için karnına dikildiği Tonbul, hadi se anını hatırlamıyor. Lakin, genç yaşında böylesi bir duruma düşmesi görenlerin içini burkuyor. Başarılı geçen 2 ameliyat sonrası ayağa kalkabilen Tonbul, 20 gün sonra yapılabilir son ameliyatla da sağlığına kavuşabilir ve midesindeki kafatası kemiği yenide n dan yerine dikilecek. Sağlığına kavuştuktan sonra eğitimine devam etmek rica ettiğini anımsatan Tonbul, üniversitede tarih bölümü okumak rica ettiğini belirt ti.

BABA TONBUL, iޞTEN ÇIKARILDI

Oğlunun sağlık problemleri nedeni ile sürekli yakınında olmak zorunda kalan baba Mehmet Tonbul ise, “Haziran ayında yeni başladığım işten oğlumun sağlık problemleri ile ilgilendiğim için çıkarıldım. Çünkü tedavi sürecinin ne kadar uzun olacağı belli değildi ve işe yeni başlamıştım. Böylece işimden de oldum faka t şükür ki; oğlum şimdi mucizevi şekilde hayatta ve bizimle. Allahın izniyle daha da iyi olacak. Bu durumda bize oldukça çok destek oldular. özel olarak Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ, İstanbul ilinde dahi ziyarette bulundu ve her türlü destek veriyor. Herkese oldukça çok teşekkür ediyorum. Öte yandan konu ile alaka-lı de araştırma sürüyor. Suç duyurusunda bulunduk. Umarım az zaman içerisinde suçlu bulunur ve cezasını çeker” diye konuş-tu.

KARABAĞ, “TÜM iHTiYAÇLARI KARޞILANACAK”

Olayı duyduktan sonra en başından itibaren Tonbul ailesinin yakınında şeklinde her türlü ihtiyaçlarının imkanlar dahilinde karşılanmasını sağlayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Mustafa Ali sağlığına kavuşana kadar eşya ve erzak başta olmak üzere, maddi-manevi desteklerin süreceğini belirt ti. İstanbul ilinde da Tonbul’u ziyaret ederek acılı aile ile üzüntülerini paylaşan Karabağ, imkanlar dahilinde gerekli ihtiyaçların karşılanacağını söyledi.

(iHA) Gezi’de yaralanan Tombul sağlığına kavuşuyor

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz