Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gaziantep Üniversitesi Broşürle Öğrenci Arıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:52:18
Gaziantep Üniversitesi Broşürle Öğrenci Arıyor

Gaziantep Üniversitesi broşürle öğrenci arıyor…Türkiye’nin ilk ve tek Kuruyemiş Üretimi ve işleme Teknolojisi Bölümü Gaziantep ili Üniversitesi bünyesinde 3 se-ne açıldı. Bölüm iş garantili. Artı olarak 10 öğrenciye 200 lira burs da veriliyor. faka t şimdilerde bir sıkın-tı var. 3 öğrenci daha bulunamazsa bölüm kapanacak.Türkiye’nin ilk ve tek Kuruyemiş Üretimi ve işleme Teknolojisi Bölümü, 3 […]

Gaziantep-Universitesi-Brosurle-Ogrenci-AriyorGaziantep Üniversitesi broşürle öğrenci arıyor…
Türkiye’nin ilk ve tek Kuruyemiş Üretimi ve işleme Teknolojisi Bölümü Gaziantep ili Üniversitesi bünyesinde 3 se-ne açıldı. Bölüm iş garantili. Artı olarak 10 öğrenciye 200 lira burs da veriliyor. faka t şimdilerde bir sıkın-tı var. 3 öğrenci daha bulunamazsa bölüm kapanacak.
Türkiye’nin ilk ve tek Kuruyemiş Üretimi ve işleme Teknolojisi Bölümü, 3 öğrenci daha bulunamazsa kapanma tehlikesiyle karşı karşıya.Kuruyemiş sektörüne kalifiye eleman yetiştirilmesi maksadı ile Gaziantep ili Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2010-2011 eğitim öğretim yılında bütü n Kuruyemiş Sanayicileri ve iş Adamları Derneği’nin (TÜKSiAD) desteğiyle [r] kurulan Türkiye’nin ilk ve tek Kuruyemiş Üretimi ve işleme Teknolojisi Bölümünün eğitim öğretim faaliyetine başlayabilmesi için en az 10 öğrencinin kayıt yaptırması gerekli. sadece 7 öğrencinin tercih ettiği bölüme yeni öğrenciler aranıyor.Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu Gıda işleme Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hatice Çatal, verdiği demeçte, 30 öğrenci kapasiteli bölümde eğitim yapabilmek için yeterli öğrenci sayısına ulaşamadıklarını söyled i.En az 10 öğrencinin kayıt yaptırması gereken bölümü 7 öğrencinin tercih ettiğini anımsatan Çatal, “En az 3 öğrenciye daha ihtiyacımız var. O yüzden de öğrencilere tanıtım yapıyoruz. Tanıtım amaçlı broşür ve afişler hazırlayarak meslek liselerine gönderdik. Allahın izniyle bunun sonucunun ek kontenjanlarda görüleceğini düşünüyorum. Bu program Türkiye’de sadece Gaziantep ili Üniversitesi Naci Topçu Meslek Yüksek Okulunda var. Kontenjan sayısına ulaşılamazsa YÖK tarafından bu program kapatılmış olacak” diye konuş-tu.Burslu ve istihdam garantili bölümBölümü tercih eden öğrencilere öğrenimleri süresince burs verileceğini, mezun öğrencilere iş garantisi sunduklarını vurgulayan Çatal, “Bu programı tercih eden ilk 10 öğrenciye öğrenim süresince aylık 200 lira burs veriliyor. ayrıyetten TÜKSiAD istihdam sağlıyor. Bizden mezun olan öğrencilerin iş bulmak gibi bir proble-mi olmayacak. Kuruyemiş teknikeri şeklinde çalışacaklar” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz