Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gazeteler Meclise Taşındı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Aralık 2013 - 09:57:35
Gazeteler Meclise Taşındı

CHP’den, Zaman, Bugün ve Today’s Zaman gazetelerinin THY tarafından uçaklardaki dağıtımının durdurulmasına tepki var. ayrıyetten, Meclis’e de bir soru önergesi verildi. CHP Yalova ili Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muherrem İnce, sadece Business Class yolcularına gazete dağıtımı yapan THY’nin, Zaman, Bugün ve Today’s Zaman’ın dağıtımını durdurmasına tepki gösterdi.Sosyal paylaşım sitesi twitter’ten tepkisini anımsatan CHP’li milletvekili İnce, […]

Gazeteler-Meclise-Tasindi CHP’den, Zaman, Bugün ve Today’s Zaman gazetelerinin THY tarafından uçaklardaki dağıtımının durdurulmasına tepki var. ayrıyetten, Meclis’e de bir soru önergesi verildi.
CHP Yalova ili Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muherrem İnce, sadece Business Class yolcularına gazete dağıtımı yapan THY’nin, Zaman, Bugün ve Today’s Zaman’ın dağıtımını durdurmasına tepki gösterdi.Sosyal paylaşım sitesi twitter’ten tepkisini anımsatan CHP’li milletvekili İnce, “THY tarafından Yurt, Aydınlık, Sözcü, Birgün’e yapılan yanlış, Bugün ve Zaman gazeteleri [r] ile sürüyor. Kimin hangi gazeteyi okuyacağından size ne” diye konuş-tu.Ayrıca, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul ili Milletvekili Umut Oran da, konu ile alaka-lı şeklinde TBMM’ne bir soru önergesi sundu.CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın, “Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç tarafından yazılı şeklinde yanıtlanması için gereğini arz ederim’ şeklindeki soru önergesinde, “THY Anonim Ortaklığı’nın yüzde 49,12 oranındaki hissesi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na, dolayısı ile kamuya ait olan bir kamu kuruluşudur” denildi.”4 GAZETEYE SANSÜR MÜ UYGULANIYOR?” Umut Oran tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan sonu önergesinde şu başlıklar yer aldı:1.THY uçaklarında yolculara Sözcü, Zaman, Bugün, Today’s Zaman ve Ortadoğu gazetelerinin dağıtılmamasının gerekçesi nedir?2. Bu durum 2013 yılı yılında kamu eliyle 4 gazeteye sansür uygulandığı anlamına gelmez mi?3. Maliye Bakanlığı’na talimat vererek Türkiye’nin en çok satanları arasında yer alan bu gazetelerin de uçaklarda dağıtılmasını sağlayabilir mısınız?4. Hükümetinizin sıklıkla sözünü ettiği ‘İleri Demokrasi’ kavramı ile yöneticilerinin kamu tarafından atandığı THY’nin bu uygulaması birbiriyle çelişmiyor mu?5. Dış hatta uçabilir THY yolcularının biniş kartını göstererek gazete alabildiği stantlarda Sözcü, Zaman, Bugün, Today’s Zaman, Ortadoğu dışında Birgün, Aydınlık, Yurt, Evrensel ve Sol gibi muhalif çizgide yayım yapan gazetelerin de bulunmamasının gerekçesi nedir?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz