Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Galatasaray Üniversitesi Kavga Görüntüleri İzle
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Aralık 2012 - 17:06:43
Galatasaray Üniversitesi Kavga Görüntüleri İzle

iSTANBUL (iHA) – Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolgayı protesto eden öğrenciler ile güvenlikçiler arasında olay yaşandı. Öğrencilerin rektörlük binasını kuşatması nedeniyle Prof. Dr. Ethem Tolga içeride mahsur kaldı. Galatasaray Üniversitesi öğrencileri, rektörlük binası önünde toplanarak eylem yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri de Galatasaray Üniversitesine gelerek eyleme katılmak istedi. Kapı önünde toplanan öğrencilerin içeri […]

Galatasaray-Universitesinde-arbede iSTANBUL (iHA) – Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolgayı protesto eden öğrenciler ile güvenlikçiler arasında olay yaşandı. Öğrencilerin rektörlük binasını kuşatması nedeniyle Prof. Dr. Ethem Tolga içeride mahsur kaldı. Galatasaray Üniversitesi öğrencileri, rektörlük binası önünde toplanarak eylem yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri de Galatasaray Üniversitesine gelerek eyleme katılmak istedi. Kapı önünde toplanan öğrencilerin içeri girişine izin verilmedi.

Kapıları kilitleyen güvenlikçiler, Mimar Sinan öğrencilerinin içeri girmesine izin vermedi. ancak her iki üniversitenin öğrencileri de güvenlikçilere direndi. Bunun üzerine öğrenciler ve güvenlikçiler arasında olay yaşandı. Çıkan olay sırasında bazı öğrencilerin, güvenlik görevlilerinin boğazını sıktığı görüldü. Rektörlük binasını kuşatan öğrenciler, uzun zaman güvenlikçilere direndi. Öğrencilerin kuşatması nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ethem Tolga binada mahsur kaldı. Rektörlük binası önündeki eylem nedeniyle üniversiteye giriş kapısı kilitlenince de bazı öğrenciler derslerine giremedi. Bu arada iTÜ ve Yıldız üniversitelerinden gruplar da Galatasaray Üniversitesine gelmeye başladı. Üniversite binasının dışında da polis bekliyor. Üniversite dışında toplanan gruplar kapıyı kırıp üniversitenin içine girdi. REKTÖR YAZILI AÇIKLAMA YAPTI Bu arada rektör Prof. Dr. Ethem Tolga yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şunlara yer verildi; 1980 öncesi üniversitelerimizde yaşanan olayların ülkemiz ve üniversitelerimizi içine düşürdüğü ortamı acıyla yaşamış bir şahıs olarak, son günlerde köklü ve saygın üniversitelerimizden biri olan ODTÜde ortaya çıkan olaylar beni ziyadesiyle üzmüş ve endişeye düşürmüştür. Benzer dunumu tekrardan yaşamamak amacıyla, istanbuldaki köklü devlet üniversitelerinden olan Marmara Üniversitesi, istanbul Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversiteleri Rektörleri ile beraber ortak bir açıklama yapma sorumluluğu duydum. Bu tür ortak irade yansıtan uzlaşma metinlerinin, tek tek iradeleri karşılamayan içerik kazanacağı aşikardır. Buradaki temel amaç, başta güvenlik görevlilerinden gelebilecek orantısız güç kullanımı olmak üzere, üniversitelerdeki her türlü şiddetten duyulan kaygı dile getirmek ve bunu kamuoyu ile paylaşmaktır. Söz konusu açıklamada hükümet ya da başkaca hiçbir kurumun etkisi asla bulunmamaktadır. Başbakanın eleştirileri el aynı günde denk gelmesi, hadisenin gündemde olmasından kaynaklanan bir tesadüftür.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz