Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Flaş Avcının Cezası Onandı
Flaş Avcının Cezası Onandı

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, eski emniyet müdürü Hanefi Avcı’ya, “Devrimci Karargah Örgütü” davasında “örgüt üyeliği” suçundan verilen 5 se-ne 7 aylık hapis cezasını onadı. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Hanefi Avcı’nın da aralarında yer aldı ğı 75 sanığın yargılandığı davada, İstanbul ili 9. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararın temyiz incelemesini 69 sanık yönünden yaptı. Daire, sanıklardan […]

Flas-Avcinin-Cezasi-Onandi Yargıtay 9. Ceza Dairesi, eski emniyet müdürü Hanefi Avcı’ya, “Devrimci Karargah Örgütü” davasında “örgüt üyeliği” suçundan verilen 5 se-ne 7 aylık hapis cezasını onadı.
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Hanefi Avcı’nın da aralarında yer aldı ğı 75 sanığın yargılandığı davada, İstanbul ili 9. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararın temyiz incelemesini 69 sanık yönünden yaptı. Daire, sanıklardan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’ya “Yasadışı silahlı Devrimci Karargah terör [r] örgütü ve mensuplarına yardım etmek” suçundan 5 se-ne 7 ay 15 gün hapis cezasını onadı. Avcı’ya, “Ruhsatsız vahim nitelikte tam otomatik ve yarı otomatik silah bulundurup taşımak” suçundan verilen 5 se-ne hapis cezası ise düzeltilerek onandı. Bu suçtan verilen cezada 1/6 oranında takdiri indirim uygulanmasına karar verildi. KİTAP nedeni ile VERİLEN CEZALARA BOZMA Hanefi Avcı’ya, yazdığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat” adlı kitabında, “Terör örgütleri ve bu amaçla yapılan araştırma ve kovuşturmalarda yargı görevi yapanları etkileme” suçundan verilen 2 se-ne 6 ay hapis cezası ile kitabı nedeni ile “yasadışı silahlı Devrimci Karargah terör örgütü hakkında yapılan araştırmanın gizliliğini ihlal suçu”nu işlediği gerekçesiyle verilen 2 se-ne 2 ay 20 gün hapis cezası ise bozuldu. Dairenin gerekçesinde, Avcı’ya yüklenen bu suçların tarihleri ve işlenme yöntemleri ile temel şekli itibarı ile gerektirdiği cezanın süresine göre, hükümden önce 5 Temmuz 2012’de yürürlüğe giren 6352 sayılı Kanun’un basın ve yayım yolu ile işlenen suçların erteleneceğine dair geçici 1. maddesi kapsamında kaldığı söylen di. Bu nede n le Avcı hakkında bu suçtan açılan davaya dairkovuşturmanın ertelenmesine karar verilmesi gerektiğinin gözetilmemesinin kanuna aykırı olduğu ifade edildi.AVCI: KARAR HAKSIZ VE HUKUKSUZYargıtay 9. Ceza Dairesinin kararını değerlendiren Avcı, kararın sürpriz olmadığını, bu heyetten böyle bir karar beklediğini dile getirdi. Daire kararının haksız ve hukuksuz olduğunu söyleyen Avcı, karara karşı her türlü hukuki yola başvuracağını söyledi. Yargıtay 9. Ceza Dairesinin bu davaya bakmaması için daha önce reddi hakim talebinde bulunduklarını hatırlatan Hanefi Avcı, sonuçta kararın lehine sonuçlanacağına inandığını ifade etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz