Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Fiyatı Altın İle Yarışıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:25:11
Fiyatı Altın İle Yarışıyor

Fiyatı altın ile yarışıyor…Rize’nin ikizdere ilçesine bağlı Anzer Yaylası’nda üretilen dünyaca Anzer balı bu se-ne 680 liradan satışa sunulacak.Rize ili – Anzer Balı Kooperatifi Başkanı ޞükrü Çatır, 53 Gazeteciler Derneğinde tertiplediği basın toplantısında, geçtiğimiz se-ne 800 kilograma yakın Anzer Balı ürettiklerini, bu se-ne da rekoltenin bu miktarda olacağını tahmin ettiklerini söyled i. Bal sağımlarının başladığını […]

Fiyati-Altin-ile-YarisiyorFiyatı altın ile yarışıyor…
Rize’nin ikizdere ilçesine bağlı Anzer Yaylası’nda üretilen dünyaca Anzer balı bu se-ne 680 liradan satışa sunulacak.
Rize ili – Anzer Balı Kooperatifi Başkanı ޞükrü Çatır, 53 Gazeteciler Derneğinde tertiplediği basın toplantısında, geçtiğimiz se-ne 800 kilograma yakın Anzer Balı ürettiklerini, bu se-ne da rekoltenin bu miktarda olacağını tahmin ettiklerini söyled i.

Bal sağımlarının başladığını anımsatan Çatır, “ilk şeklinde 500 kilogram bal [r] sağımı yaptık ve tahlile gönderdik. 300 kilogram civarında daha bal bekliyoruz. Bu se-ne 800 kilogram bal bekliyoruz ama bin 400 şa-hıs bal almak için müracaat etti. Bu talebe cevap vermemiz zor görünüyor. Geçen se-ne olduğu gibi bu se-ne da her isteyene az da olsa bal verebilmek için 250 ve 500 gramlık kavanozlarda bal satışı planlıyoruz” diye konuş-tu

Balın fiyatının geçen se-ne 640 lira olduğunu vurgulayan Çatır, “Bu se-ne küçük bir astış ile balın kilogramını 680 lira, 820 lira olan polenin fiyatını ise 850 lira şeklinde sapta-dık. Bala oldukça çok büyük talep var faka t polenin şimdi-lik tam kıymeti bilinmediği için talep az, elimizde var. Bal alamayan şahısla-rın polen almasını tavsiye ediyoruz” diye konuş-tu.

Balın fiyatının yüksek, miktarının az olmasından dolayı son yıllarda sahte balda artış olduğunu kaydeden Çatır, şöyle devam etti:

“Önüne gelen bal patenti alıyor, bal üretmediği halde bal satıyor. Bakkallarda, merdiven altlarında Anzer balı adı altında sahte ballar satılıyor. halk bunlara oldukça çok dikkat etsin. Bu se-ne sahte bal oranında artış olacağını düşünüyoruz. misafirimız hem sağlıkları hem de ekonomileri ile oynanmasına müsade etmesin.”

Çatır, Anzer balı şatışının sadece kooperatiflerince yapıldığını, bayilerinin olmadığını sözlerine ekledi. AA

Muhabir: Muhittin Sandıkçı

Yayınlayan: Murat Kaban

MK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz