Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Fınancal Tımes; Erdoğan Dengesiz Davranmaya Başladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:20:54
Fınancal Tımes; Erdoğan Dengesiz Davranmaya Başladı

Fınancal Tımes; Erdoğan Dengesiz Davranmaya Başladı…Financial Times, Obama’nın müttefiklerinden biri olan Başbakan Erdoğan’ın “dengesizleştiğini” iddia etti!Financial Times, ABD Başkanı Obama’nın müttefiklerinden biri olan Başbakan Erdoğan’ın “dengesizleştiğini” yazan bir analiz yayımladı. Ortadoğu’daki dengelerin sarsılması Obama Erdoğan itilafının bundan sonra bozulduğunu bunun nedeni nin de Erdoğan’ın ‘dengesiz’ tavırları olduğu söylendi.Financial Times gazetesi için bir makale kaleme alan […]

Financal-Times-Erdogan-Dengesiz-Davranmaya-BasladiFınancal Tımes; Erdoğan Dengesiz Davranmaya Başladı…
Financial Times, Obama’nın müttefiklerinden biri olan Başbakan Erdoğan’ın “dengesizleştiğini” iddia etti!
Financial Times, ABD Başkanı Obama’nın müttefiklerinden biri olan Başbakan Erdoğan’ın “dengesizleştiğini” yazan bir analiz yayımladı.

Ortadoğu’daki dengelerin sarsılması Obama Erdoğan itilafının bundan sonra bozulduğunu bunun nedeni nin de Erdoğan’ın ‘dengesiz’ tavırları olduğu söylendi.Financial Times gazetesi için bir makale kaleme alan Gideon Rachman, Amerika’nın bel bağladığı [r] müttefiklik ilişkilerinin teker teker çatladığını yazıyor.BBC Türkçe’de yer alan habere göre Amerika’nın Orta Doğu’da en oldukça çok israil, Suudi Arabistan, Mısır, Türkiye ve Körfez ülkelerine güvendiğini hatırlatan Rachman, Obama’yı büyük dış politika kararlarının beklediğini söylüyor.Rachman’a göre Obama, Orta Doğu’da Amerikan etkisinin azalmasını isterken, müttefikler de deği-şik yönlerde gitmeye başlıyor.Rachman, buna örnek şeklinde Mısır’daki gelişmeleri sunuyor: “Washington, Mısır’daki karşı devrimi desteklese birtakım müttefiklerini mutlu, bazılarını da mutsuz edecektir.Amerika’nın bölgedeki en eski müttefiki ve destekçisi Suudi Arabistan, Mısır’daki darbeyi destekliyor. israil de Kahire’deki gelişmelerden memnun.ERDOĞAN OBAMA’NIN DOSTLUĞUNU KAZANMIޞTITürk hükümetiyse Mısır’da olanlara oldukça sinirli. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Obama’nın dostluğunu kazanmış bir lider. Eskiden Obama yönetimi içerisinde bulunan Vali Nasr, bir kitabında Obama’nın Erdoğan’ı sıklıkla aradığını, ve “tüm dünya liderlerinden daha oldukça çok onunla görüştüğünü” söylüyor.ERDOĞAN DENGESiZ DAVRANMAYA BAޞLADIAma Erdoğan gittikçe daha da dengesiz davranmaya başladı. Ülkesindeki sokak protestolarının Mısır’da olduğu gibi bir askeri darbenin habercisi olduğuna inanıyor.Ayrıca baskı altında gittikçe daha da kulağa garip gelen komplo teorilerine başvuruyor. Örneğin Geçtiğimiz hafta Mısır’daki darbenin israil tarafından tasarlandığını iddia etti.Obama, Türkiye ile israil arasındaki söz savaşını sonlandırdığını düşünüyordu. Ama şimdi bu hassas itilaf bir kez daha çatlıyor.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz