Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 13 Eylül 2017 - 10:42:23
FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü ünlü kaymakamla ilgili flaş detaylar… Gaziantep ili Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “mülkiye yapılanması”na yönelik araştırma kapsamında eski kaymakam Kadir Güntepe hakkında hazırlanan iddianamede, Güntepe’nin telefon [r] görüşmelerinin bulundu ğu HTS kayıtlarını araştırdığı söylen di.Gaziantep ili Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları araştırma Bürosu’nca, FETÖ’nün “mülkiye yapılanması”na yönelik araştırma kapsamında “terör örgütüne üye […]

FETOcu-Unlu-Kaymakamla-ilgili-Flas-DetaylarFETÖcü ünlü kaymakamla ilgili flaş detaylar…

Gaziantep ili Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “mülkiye yapılanması”na yönelik araştırma kapsamında eski kaymakam Kadir Güntepe hakkında hazırlanan iddianamede, Güntepe’nin telefon [r] görüşmelerinin bulundu ğu HTS kayıtlarını araştırdığı söylen di.Gaziantep ili Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları araştırma Bürosu’nca, FETÖ’nün “mülkiye yapılanması”na yönelik araştırma kapsamında “terör örgütüne üye olma” suçundan 15 sene-ye kadar hapsi istenen eski Beytüşşebap Kaymakamı tutuklu sanık Kadir Güntepe hakkında hazırlanan 38 sayfalık iddianame, 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.HTS kayıtlarını araştırmışÖrgütün gizli haberleşme programı ByLcok kullandığı belirtilen Güntepe’nin, mahkeme kararı ile telefonlarının dinlendiği ve sanığın 24 Aralık 2016 tarihi itibarı ile kullandığı hattın müşteri hizmetlerini arayarak, mevcut hattının HTS kayıtlarının mahkeme kararı ile alınıp alınmadığını ve ne kadar zaman geriye doğru alındığına yönelik sorular sorduğu bilgisine yer verildi.Kayıtların 2014 yılından itibaren alındığını öğrenen Güntepe’nin bu kayıtları e-mail adresine gönderilmesini rica ettiği kaydedilen iddianamede, şöyle denildi:

“HTS analiz tutanağı ile Hüseyin Özyurt’un (kaymakamlar imamı) kullandığı hat ile zanlı Kadir Güntepe’nin 17 Mart 2013 yılı-30 Mart 2014 tarihleri arasında toplam 33 kez arayan-aranan kAydın ilinin olduğu belirlen-di. Bu görüşmelerden 14’ünün Kadir Güntepe tarafından, 8’inin Hüseyin Özyurt tarafından, kalan 11’inin ise ise mesajlaşma olduğu belirlen-di.”PTT memurluğundan kaymakamlığaGüntepe’nin iddianamedeki ifadesinde 2008 yılında KPSS’ye girdiğini ve PTT gişe memurluğunu kazandığını daha sonra istifa edip 3 ay sonra kaymakamlık sınavına girerek kazandığını söyledi.97. dönem kaymakam olduğunu ifade eden Güntepe, “Eşimle 2010 yılının sonlarında tanıştım. Bizi, lise yıllarında tanıştığım soy ismini hatırlamadığım Mehmet adlı arkadaşım tanıştırdı. Eşim dershanede öğretmendi. Bu iş yerinin FETÖ’yle iltisakını sonradan öğrendim. Eşim, kendi isteğiyle istifa etmişti.” diye konuş-tu.Güntepe, ByLock programı yüklemediğini, Viber ve Tango programlarını kullandığını, terör örgütü FETÖ’yle bir bağlantısının olmadığını önplanasürdü.“imam”la 33 kez görüşmüşiddianamede, Güntepe’nin örgütün sözde “kaymakamlar imamı” tutuklu sanık Hüseyin Özyurt’la 33 kez görüştüğü bilgisi yer aldı.Bu görüşmenin 14’ünün sanık tarafından, 8’inin ise Özyurt’un tarafından gerçekleştirildiği kaydedilen iddianamede, ikilinin 11 kez de mesajlaştığı söylen di.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.istiklal.com.tr

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında iSTiKLAL internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik şeklinde geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberler ile alaka-lı her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.

newsHistoryLoad(6435485, ‘diger’);

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz