Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Fethullah Gülen Manhae Ödülünü Bağışladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:56:07
Fethullah Gülen Manhae Ödülünü Bağışladı

Fethullah Gülen Manhae Ödülünü bağışladı…Ödülle birlik-te verilen 28 bin doları ‘Barış tasarımleri’ girişimine bağışladıGüney Kore’de 1997’den bu yana tertiplenen prestijli Manhae Barış Ödülü’nü alan Fethullah Gülen Hocaefendi, ödülle birlik-te verilen 28 bin doları onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı bünyesindeki ‘Barış tasarımleri’ girişimine bağışladı. Barış tasarımleri programı, dünyadaki savaş ve şiddetli çatışmaların önlenmesi adına […]

Fethullah-Gulen-Manhae-Odulunu-BagisladiFethullah Gülen Manhae Ödülünü bağışladı…
Ödülle birlik-te verilen 28 bin doları ‘Barış tasarımleri’ girişimine bağışladı
Güney Kore’de 1997’den bu yana tertiplenen prestijli Manhae Barış Ödülü’nü alan Fethullah Gülen Hocaefendi, ödülle birlik-te verilen 28 bin doları onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı bünyesindeki ‘Barış tasarımleri’ girişimine bağışladı.

Barış tasarımleri programı, dünyadaki savaş ve şiddetli çatışmaların önlenmesi adına barış ve uzlaşı [r] metotları geliştiren ve uygulayan iştikarleri teşvik amaçlı hazırlandı. Program çerçevesinde diyalog, uzlaşı, birlik-te yaşam, çoğulculuk, demokrasi ve kutsala saygı, çevre bilinci, insan hakları, kadın-erkek eşitliği gibi meselelerde geliştirilen tasarımlere 50 bin dolar ödül verilecek. ilki 2014’ün Mart ayında düzenlenecek ödüllere dünyanın dört bir yakınından barış ve çözüm üreten tasarımler, şahıs-lar ya da sivil toplum kuruluşları katılabilecek. Güney Kore’nin bağımsızlığı için mücadele eden insan hakları aktivisti ve şair Han Yong-un (1879-1944) anısını yüceltmek için tertiplenen Manhae Ödülleri, her se-ne barış, topluma hizmet, akademik başarı, sanat ve edebiyat alanlarında veriliyor. Kore’nin bağımsızlık mücadelesi esnasında şiddetten uzak durma çağrısı yapan ve şiirlerinde eşitlik ve özgürlük temalarını işleyen Han Yong-un bu alanda tüm dünyaya ilham olmuştu. Daha ev-vel Güney Afrikalı lider Nelson Mandela, Tibet’in dini lideri Dalay Lama, iranlı aktivist ޞirin Ebadî, Kuveytli şair Sheikha Saud gibi isimlere verilen Manhae Barış Ödülü, 2013 yılı’te tüm dünyada barış, hoşgörü ve diyalog çalışmaları ile milyonlara ilham olan Fethullah Gülen’e takdim edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz