Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ezan Sesinden Etkilenip Müslüman Oldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 09:03:41
Ezan Sesinden Etkilenip Müslüman Oldu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatil için geldiği otelde ezan sesinden etkilenen Alman turist, Müslüman oldu. Fethiye Müftülüğü’nde tertiplenen törenle İslamiyeti seçen kadın, ‘Candan’ ismini aldı. Almanya’da öğretmenlik yapan Arianne Plangger (38) tatil için Fethiye’ye geldi. Daha önce görev yaptığı Endonezya’da ezan sesine aşina olan Alman turist, Fethiye’de kaldığı otelde yenide n dan ezan sesi duydu. Ezan […]

Ezan-Sesinden-Etkilenip-Musluman-Oldu Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatil için geldiği otelde ezan sesinden etkilenen Alman turist, Müslüman oldu. Fethiye Müftülüğü’nde tertiplenen törenle İslamiyeti seçen kadın, ‘Candan’ ismini aldı.
Almanya’da öğretmenlik yapan Arianne Plangger (38) tatil için Fethiye’ye geldi. Daha önce görev yaptığı Endonezya’da ezan sesine aşina olan Alman turist, Fethiye’de kaldığı otelde yenide n dan ezan sesi duydu. Ezan sesinden çok etkilenen Alman kadın, Fethiye Müftülüğü’ne başvurarak Müslüman olmak rica ettiğini söyled i. Bu [r] sırada Almanca şeklinde Kuranı Kerim okumaya başlayan Arianne Plangger için Müftülükte bir tören düzenlendi. Alman turist, Müftü Vekili Ahmet Karagöz’ün eşliğinde yapılan ihtida töreniyde Kelime-i Şehadet getirdi. Kuran’ı Kerim okunup dua edilmesinin arkasından Arianne Plangger, Candan ismini aldı.Candan Plagger, İslamiyet’i Endonezya’da tanıdığını İstanbul ilinde ve Fethiye’de duyduğu ezan sesinden de çok etkilendiğini anlattı. Kuran-ı Kerim’in Almanca mealini okuğunu ve İslamiyetin gereklilikleri hakkında bilgi aldığını söyleyen Canan Plagger, bundan sonra Müslüman gibi yaşayacağını açıkladı.Fethiye Müftü Vekili Ahmet Karagöz de Alman öğretmenin incele-me yaparak İslamiyeti seçtiğini söylerken, “Kendi isteğiyle ihtida töreni düzenledik. Candan ismini aldı. Bu kardeşimizi de Allah bütün Müslümanların yolundan ayırmasın.” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz