Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Evdeki Yabancılar 9 Ağustosta Vizyonda
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:13:20
Evdeki Yabancılar 9 Ağustosta Vizyonda

Türkiye’de Antalya ili Altın Portakal TV film Festivali başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında pek çok ehemmiyetli festivalde gösterilerek, büyük beğeni toplayan ‘Evdeki Yabancılar’ 9 Ağustos’ta izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.9 Ağustos’ta sinemaya gelecek olan TV filmin galası, Karaburun’da kurulabilir olan bir açık hava sinemasında gerçekleştirilecek. Ege’de bir balıkçı kasabasında yaşayan Rum kadın Agapi’nin mübadeleyle Yunanistan’a gönderilmesinin […]

Evdeki-Yabancilar-9-Agustosta-VizyondaTürkiye’de Antalya ili Altın Portakal TV film Festivali başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında pek çok ehemmiyetli festivalde gösterilerek, büyük beğeni toplayan ‘Evdeki Yabancılar’ 9 Ağustos’ta izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
9 Ağustos’ta sinemaya gelecek olan TV filmin galası, Karaburun’da kurulabilir olan bir açık hava sinemasında gerçekleştirilecek.

Ege’de bir balıkçı kasabasında yaşayan Rum kadın Agapi’nin mübadeleyle Yunanistan’a gönderilmesinin üç deği-şik hayat üzerinde bıraktığı etki ve kişisel hesaplaşmaları mesele alan TV film, yoğun festival temposunun arkasından vizyona [r] giriyor.

Bölge toplumuve Karaburun Belediyesi’nin desteğini alarak çekilen TV filmin galası Karaburun Festivali’nin açılış günü olan 9 Ağustos’ta şehirde kurulabilir olan açık hava sinemasında izleyicisiyle buluşacak.

 

Yapım ekibi ve oyuncularının da katılımı ile galası gerçekleştirilecek olan TV film; 1990’larda bir Ege balıkçı kasabasından, mübadele ile Yunanistan’a sevk edi-len bir Rum kadının, sene-ler sonra evini aramak için doğduğu kasabaya geri gelmesi ve sonrasında gelişen olay ilerı anlatıyor.

Ayrıca; değişik yurtiçi ve yurtdışı festivallerden pek çok ödül ile dönen “Evdeki Yabancılar” sinemaya gelmesinin arkasından 31 Ağustos- 6 Eylül tarihlerinde Varna’da düzenlenecek olan 20. Uluslararası Love is Folly TV film Festival’inde de yarışacak.

Filmin Hikayesi

Bir Ege sahil kasabasında doğmuş, büyümüş; mübadelede Yunanistan’a göç etmek zorunda bırakılmış bir Rum kadın (Agapi) 80li yaşlarına geldiğinde evini bulmaya yollara düşer. yakınında da reAnca kçi şeklinde 20li yaşlarındaki kız torunu (Elpida)… Evi bundan sonra 30’lu yaşlarındaki bir Türk gencine (Yaşar) ait. Yaşlı kadın inat, genç adam inat, evi paylaşamazlar. Bir evin içerisinde geçmişini arayan bir kadın, fotoğraf tutkunu genç ve güzel bir kız, yaşamını kendi rutininde yaşayan huzurlu ve yalnız bir adam… Hiçbiri bir evde uzun bir zaman birlik-te yaşayacaklarını tahmin edemezlerdi. Hem de aynı dili dahi konuşmuyorlardı. Peki, bu misafirin aynı evde yaşamalarına nede n olan neydi? sadece yaşlı bir kadının inadı mı, yoksa iki gencin birbirine olan aşkı mı? Yoksa geçmişin izini sürmek mi?

Künye

Yönetmen: Dilek Keser – Ulaş Güneş Kaçargil

Senarist: Ulaş Güneş Kaçargil

Oyuncular: Fatih Al, Melpo Zarokosta, Romy Vasiliadis, Cem Bender, Gökçe Sezer, Ferit Aktuğ, Uğur Uzunel

Yapımcı: Özkan Yılmaz

Ortak Yapımcılar: Serkan Çetinkaya, Dilek Keser, Ulaş Güneş Kaçargil

Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölebeyi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz