Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ESK Kombinalarını Kasaplara Açacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:39:45
ESK Kombinalarını Kasaplara Açacak

ESK kombinalarını kasaplara açacak…Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, TOKi işbirliğinde şehir dışında modern ihtisas kombinaları kurarak belli günlerde kesim için kasaplara da hizmet verecek.Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü ismail Kemaloğlu, TOKi işbirliğinde Sakarya, Adana, Diyarbakır, Van ve Ankara ilinde şehir dışında modern kombinalar kuracaklarını belirterek, “Bu kombinaları haftanın belli günleri kasaplara da açacağız […]

ESK-Kombinalarini-Kasaplara-AcacakESK kombinalarını kasaplara açacak…
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, TOKi işbirliğinde şehir dışında modern ihtisas kombinaları kurarak belli günlerde kesim için kasaplara da hizmet verecek.
Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü ismail Kemaloğlu, TOKi işbirliğinde Sakarya, Adana, Diyarbakır, Van ve Ankara ilinde şehir dışında modern kombinalar kuracaklarını belirterek, “Bu kombinaları haftanın belli günleri kasaplara da açacağız gelsin kesimini yapsın diye” dedi.

Kemaloğlu, AA muhabirine verdiği demeçte, eski adı ile Et ve [r] Balık Kurumu olan ESK’nın bir yapılanmadan geçtiğini ve bu kapsamda yeni logosunun saptan-dığini diye konuş-tu. ESK iş yeri ve mağaza tabelalarının bu yeni logoya göre düzenlendiğini anlatan Kemaloğlu, çalışmalar sonucunda ESK’nın düzenleme kurumu yapısına kavuştuğunu belirt ti. Kurumun ihtiyaç duyulduğu zamanlarda aktif şeklinde piyasada yer alacağını ifade eden Kemaloğlu, “Piyasadaki payımız yüzde 3-3,5 civarında. Ama yüzde 1 ile de piyasayı yönetebilirsiniz. ehemmiyetli olan nerede, hangi vurucu şekilde piyasada olabildiğiniz. Biz işin düzenleme tarafına yoğunlaşmak istiyoruz” diye konuştu.

ESK’nın yurt çapında 10 iş yeri yer aldı ğınu ve bunların 9’unun kombina olduğunu hatırlatan Kemaloğlu, “Kombinalar bu ülkenin değerleri. Bunları kapatmak gibi bir şey söz konusu değil” ifadesini kullandı. TOKi işbirliğinde, ESK kombinalarının şehir içerisinde yer aldı ğı Sakarya, Adana, Diyarbakır, Van ve Ankara ilinde şehir dışında modern kombinalar kuracaklarını bildiren Kemaloğlu, “TOKi işbirliğinde şehir dışında modern ihtisas kombinaları yapacağız. Bu kombinaları haftanın belli günleri kasaplara da açacağız gelsin kesimini yapsın diye” şeklinde konuştu.

“Balık görev tanımında olacak”

Kemaloğlu, ESK’ya ait et ve balık satış mağazaları ile isim hakkı ile çalışan 63 mağazanın faaliyetlerinin devam edeceğini de dile getirdi. ESK’nın Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile imzaladığı protokol sayesinde besicilerin bundan sonra Kuruma teminat ödemek zorunda kalmayacağını ifade eden Kemaloğlu, bu şekilde besicilerin rahatladıklarını belirt ti. 

ESK’nın görev tanımının yer alacağı ana statüsünün şimdi-lik Yüksek Planlama Kurulu’ndan çıkmadığını anlatan Kemaloğlu, bu nede n le süt konusunda mesaj veremediğini faka t süt konusunda da ete benzer bir düzenleme yapısı önfarkettiklerini ifade etti. Kemaloğlu, ayrıyetten ESK’nın isminde yer almayan balığın, görev tanımında bulunacağını ve Kurumun balık piyasasındaki düzenleme yetkisinin geçerli olacağını da sözlerine ekledi.

AA – Seval Ocak Adıyaman
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz