Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Eşini Karaciğeriyle Hayata Bağladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:11:38
Eşini Karaciğeriyle Hayata Bağladı

Eşini karaciğeriyle hayata bağladı…Antalya ilinde 24 yaşındaki Melike Özmen, 8 yıldır siroz hastalığı ile mücadele eden eşi 27 yaşındaki Ekrem Özmen’e karaciğerinin bir bölümünü vererek sağlığına kavuşmasını sağladı.İstanbul ilinde 6 se-ne ev-vel evlenen tekstilci Ekrem Özmen, “Eşimin bağışladığı karaciğer ile yenide n dan doğdum. Olmaz diyorlardı, başardık” diye konuş-tu. Ekrem Özmen, yaşadıklarını anlatırken, 2005 yılından […]

Esini-Karacigeriyle-Hayata-BagladiEşini karaciğeriyle hayata bağladı…
Antalya ilinde 24 yaşındaki Melike Özmen, 8 yıldır siroz hastalığı ile mücadele eden eşi 27 yaşındaki Ekrem Özmen’e karaciğerinin bir bölümünü vererek sağlığına kavuşmasını sağladı.
İstanbul ilinde 6 se-ne ev-vel evlenen tekstilci Ekrem Özmen, “Eşimin bağışladığı karaciğer ile yenide n dan doğdum. Olmaz diyorlardı, başardık” diye konuş-tu. Ekrem Özmen, yaşadıklarını anlatırken, 2005 yılından beri Hepatit B’ye bağlı siroz olduğunu, hastalığını da askerde kan bağışında yer aldı ğı zaman öğrendiğini, hemen hastaneye [r] yatırılarak tedaviye alındığını belirt ti. tahmini 3 se-ne hiçbir rahatsızlığı olmadığını, ayrıca eşi ile birbirlerini severek evlendiklerini ifade eden Ekrem Özmen, daha sonra hastalığının yenide nladığını, gittiği hastanede karaciğer nakli olmasının imkansız olduğunu söylemeleri sonucu de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne başvurduklarını söyledi. Özmen, “Eşim Melike bağışçı olacağını belirt ti. Tetkikler yapıldı. Uygun olduğu görüldü ve eşimin karaciğerinin bir bölümü bana nakledildi” diye konuş-tu. ‘NAKiL OLAMAZ, ÖLÜR’ diye konuş-tuLER Evliliğin ilk yıllarında eşinin hastalığının ilerlemesi ve çalışamaz duruma gelmesinin arkasından verici olmak için girişimde yer aldı ğınu anlatan Melike Özmen, şunları belirt ti: “Eşimle 6 se-ne ev-vel evlilik için imza atarken, ‘iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta, ölüm bizi ayırana dek’ diye konuş-tuk. Eşimin acı çekmesine dayanamadım.” ilk gittikleri hastanede nakil konusunda “Eşin ameliyat olamaz, ölür” diye konuş-tuklerini, hastaneden üzülerek ayrıldıklarını ifade eden Melike Özmen, kayınvalidesinin komşusunun Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde böbrek nakli olduklarını duyduğunu, burayı denemelerinin önerildiğini söyledi. Melike Özmen, “Kayınvalidem bu haberi verdiğinde sevindik. iki ay ev-vel Antalya’ya gelerek başvuruda bulunduk. Tetkiklerimiz oldu ve neticede nakil yapıldı, eşim sağlığına kavuştu. iyi günde, kötü günde diyerek birbirimize söz vermiştik. Aynı söz verdiğimiz gibi birbirimizin yakınında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ben eşimin yakınında oldum” diye konuş-tu. Ameliyatı yapan doktorlara teşekkür eden Melike Özmen, herkesi bağışçı olmaya davet etti. ‘GELiNiM, BANA CANIMI BAĞIޞLADI’ Gelinine minnettar olduğunu anlatan Ekrem Özmen’in annesi Fahriye Daşdan da duygularını “Gelinime, oğlumu hayata bağışladığı için minnettarım. Bana canımı bağışladı. Bize acı yaşatmadı. Oğlumu bana bağışladı. Gelinime ve doktorlarımıza teşekkür ediyorum” sözleri ile dile getirdi. AMELiYAT BAޞARILI Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’nde başarılı organ nakillerine imza atan Merkez Müdürü ve cerrahi sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, salı günü yapılan ameliyatın arkasından hastanın ve vericinin sağlık durumlarının oldukça çok iyi olduğunu açıkladı. Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, Melike ve Ekrem Özmen çiftinin bir zaman daha serviste takiplerinin yapılacağını, uygun görüldüğünde taburcu edileceklerini belirt ti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz