Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Erdoğanın O Söyleminin Sırrı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:16:26
Erdoğanın O Söyleminin Sırrı

Erdoğanın o söyleminin sırrı…Gezi Parkı eylemleri sonrası AKP’nin oyunun yüzde 45 bandının altına indiği faka t Başbakan Erdoğan’ın stratejisiyle yenide n % 50’nin sonucu çıktığı söylen di. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, önceki günkü Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısının (MKYK) arkasından yaptığı basın toplantısında, ağustos ayı içerisinde yapılan son kamuoyu […]

Erdoganin-O-Soyleminin-SirriErdoğanın o söyleminin sırrı…
Gezi Parkı eylemleri sonrası AKP’nin oyunun yüzde 45 bandının altına indiği faka t Başbakan Erdoğan’ın stratejisiyle yenide n % 50’nin sonucu çıktığı söylen di.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, önceki günkü Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısının (MKYK) arkasından yaptığı basın toplantısında, ağustos ayı içerisinde yapılan son kamuoyu araştırmasına göre partinin oy oranının yüzde 51,4 olduğunu açıklamıştı. Taraf’ın haberine göre, haftalarca devam eden Gezi [r] Parkı eylemleri sonrası AKP’nin yaptırdığı ankette partinin oylarında 4-5 puan bandında düşüş yaşandığı, MHP’nin oylarında ise artış olduğu gözlemlendi. Partinin oylarında yaşanan düşüşte, “Gezi Parkı eylemlerine yönelik sert müdahale ve üslup ile MHP’nin çözüm sürecine dairsöylemleri” etkili bir şekilde oldu.

iddialara göre milliyetçi oyları toplama arayışına giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , strateji değişikliğine gitti ve partide milliyetçi söylemlere sü-rat verildi. Erdoğan, süreç içerisinde uzun bir zaman kullanmadığı “Teröristbaşı” gibi ifadeleri yenide n dan kullanmaya başladı, PKK’ya yönelik sert söylemlere gidildi; kamuoyuna “çözüm sürecinde hiçbir pazarlık ve taviz yok” mesajları verildi. Gezi Parkı eylemleri için de, yoğun bir şekilde, “Eylemlerin demokratik tepki şeklinde söylendiğı faka t kısa olan bir zaman içerisinde AKP iktidarına karşı ayaklanmaya dönüştüğü, eylemlerin ön sıralarında yasadışı örgütlerin bulundu ğu, demokratik ve meşru yollardan yapılan hak aramalarına bir müdahalenin olmayacağı, Gezi eylemlerinin dış mihrakların işi olduğu, eylemler ile AKP hükümetinin devrilmesinin amaçlandığı, eylemlerin darbe provası olduğu ve Mısır’da gerçekleştirilen darbenin bir benzerinin Türkiye’de yapılmak istendiği” propagandası işlendi.

RAMAZAN YARADI

Ve bu yılın ikinci çeyreğinde düşen parti oyları, kısa olan bir zaman içerisinde, yenide n dan %50 bandına yükseldi. Düşen oylarını yenide n dan kazanmak için Ramazan ayını oldukça önemseyen Başbakan Erdoğan, bakanlar ve milletvekilleri iftarlarda, Gezi eylemleri ile çözüm sürecini ön planda tutmuştu. Partide, oylardaki artış için “Ramazan ayının iyi değerlendirildiği” belirtiliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz