Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Erdoğan Yüzde 75 Oy Aldık Neden Daha Fazla Olmasın
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:27:57
Erdoğan Yüzde 75 Oy Aldık Neden Daha Fazla Olmasın

Erdoğan Yüzde 75 oy aldık neden daha fazla olmasın…Erdoğan, Rize ili Çayeli’nde oy oranlarının yüzde 75 olduğunu ifade ederek, bütü n Türkiye’deki oylarının bu seviyede olabileceğini belirt ti Mısır’da yaşananlar hakkında konuşan Başbakan, zalimlerin payidar olamayacağını belirt ti. Erdoğan, “Musa, firavunun işini bitirmişti. siniz ki her firavunun bir Musa’sı vardır” diye konuş-tu Rize’nin Çayeli ilçesi’nde […]

Erdogan-Yuzde-75-Oy-Aldik-Neden-Daha-Fazla-OlmasinErdoğan Yüzde 75 oy aldık neden daha fazla olmasın…
Erdoğan, Rize ili Çayeli’nde oy oranlarının yüzde 75 olduğunu ifade ederek, bütü n Türkiye’deki oylarının bu seviyede olabileceğini belirt ti

Mısır’da yaşananlar hakkında konuşan Başbakan, zalimlerin payidar olamayacağını belirt ti. Erdoğan, “Musa, firavunun işini bitirmişti. siniz ki her firavunun bir Musa’sı vardır” diye konuş-tu

Rize’nin Çayeli ilçesi’nde halka seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’da Muhammed Mursi’nin iktidardan uzaklaştırılması ile sonuçlanan darbe ve sonrasında [r] yaşanan olay ilera dairolarak zalimlerin, firavunların hiçbir zaman payidar olamayacağını belirt ti. Erdoğan, “”Yüzde elli değil. Çıkalım daha yukarı da. Çıkalım”. ޞimdi Çayeli’nde yüzde 75’i bulduk. sadece Çayeli’nde de kalmayalım. Çayeli’nin istanbul’u var, var değil mi? Ankara’sı var. Allahın izniyle ele ele vereceğiz, omuz hizası omuz hizasıa vereceğiz, Türkiyemizi oldukça çok daha güçlü bir noktaya Allahın izniyle ulaştıracağız. Çünkü birileri güçlü Türkiye istemiyor” diye konuş-tu.

Erdoğan, Rize’deki programı kapsamında, Güneysu’daki evinden toplumuselamladı ve çocuklara oyuncak dağıtttı. Daha sonra Ayder’e doğru yola çıkan Başbakan, Çayeli’nde halka seslendi. Erdoğan’ın buradaki konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Milletim adına

Suriye’de 100 bini aşkın insan öldürüldü. Dünya nerede? BM Güvenlik Konseyi nerede? Sesi çıkmıyor. Biz konuştuğumuz zaman diyorlar ki, sana mı kaldı? Sen niye konuşuyorsun? Ben milletim adına konuşuyorum. Çünkü bunlar benim milletimin Çayeli’ndeki hemşehrilerimin ne düşündüğünden bunların haberi yok. Biz ise halkımızın nabzını tutarak geleceğe yürüyoruz. Bizim rotamızı siz çizdiniz. Siz böyle belirt tiğiniz için biz böyle söylüyoruz. Siz, Suriye’deki katledilen kardeşlerimizin derdine derman olmak için bize yürü diye konuş-tuniz, biz yürüyoruz. Yani biz katil Esed’in yakınında mı olacaktık? Dünyada bir şahsıın ölümüne rıza göstermek bütü n insanlığın ölümüne rıza göstermek gibidir. Dolayısı ile buna müsaade edemezdik. işte o sabileri gördük, o yavruları gördük, kimyasal silahlar ile öldürdüler. Buna rıza göstermek mümkün mü?

Batı imtihanı yitirdi

Mısır, 70 se-ne otokratik rejimin yönetiminde kaldı. 70 se-ne sonucu, demokrasiye geçiş yapıldı. Bunun neticesinde yüzde 52 ile Mursi’yi Mısır halkı, iktidara getirildi. Bir se-ne tahammül edemediler. Bu nasıl insanlık? Bu nasıl demokrasi? Bu nasıl misafirin milli iradesine saygı duymak? Öyle bir saygı yok. Türkiye’de de aynı anlayış var birtakım kesimlerde, Batı’da da aynı anlayış var. Batı, bu testi de yitirdi. Bu imtihanı da yitirdi. Düşünebiliyor musunuz, 17 yaşında Esma kızımız, sniper silahıyla, keskin nişancılar tarafından, bu silahla şehit ediliyor ve Esma’nın kardeşi Ammar, o da dün (önceki gün) tutuklanarak içeri alınıyor. Niye? Çünkü onlar oylarının namusuna malik çıkmak istiyorlardı. Bunların elinde silah yok, bunların elinde çakı yok, bunların elinde pala yok. Buna rağmen şimdi bakıyorsunuz, binlerce Mısırlı kardeşimiz şehit edildi, 10 bini aşkın Mısırlı kardeşimiz şimdi cezaevinde.

Zevkten dört köşe

Hüsnü Mübarek, zevkten dört köşe. Niye çünkü şimdi Sisi midir nedir malûm, siz biliyorsunuz zaten, şimdi bunlar bir araya geldiler. Dayanışma halindeler. Zalimler, hiçbir zaman payidar olmaz. Firavunlar payidar oldu mu? Bir sinek dahi Nemrud’un işini bitirdi. Firavun, Musa’yı büyüttü, sarayında. Ondan sonra Musa, onun işini bitirdi. siniz ki her Firavun’un bir Musa’sı vardır. Bunu böyle bilin. Allahın izniyle bunların da Musa’ları yakındır, gelecektir. Ve ben diyorum ki; hak ve toplum er geç hakim olacaktır.

‘Çayeli’nde yüzde 75’i bulduk’

Seçimlere (yerel seçim) yedi aylık bir zaman kaldı. Bu seçimler bizim için oldukça çok çok önemli. Hem içerde hem dışarda. Rahat olacağım da, ben diyorum “Yüzde elli değil. Çıkalım daha yukarı da. Çıkalım”. ޞimdi Çayeli’nde yüzde 75’i bulduk. sadece Çayeli’nde de kalmayalım. Çayeli’nin istanbul’u var, var değil mi? Ankara’sı var. Allahın izniyle ele ele vereceğiz, omuz hizası omuz hizasıa vereceğiz, Türkiyemizi oldukça çok daha güçlü bir noktaya Allahın izniyle ulaştıracağız. Çünkü birileri güçlü Türkiye istemiyor. Çünkü biliyorlar ki, güçlü bir Türkiye olursa tarih yenide n dan ayağa kalkacak, bunu görüyorlar. Öyleyse kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Nasıl ki Ovit Dağı’nı deliyorsak, nasıl ki oradan ispir’e, Erzurum’a ulaşıyorsak, önümüzdeki engelleri de böyle aşacağız.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz