Erdoğan Tutuklaya Tutuklaya Mısırı Bitiremezsiniz

27 Ağu 2013 Sal 10:29
Bu haber 552 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Erdogan Tutuklaya Tutuklaya Misiri Bitiremezsiniz Erdoğan Tutuklaya Tutuklaya Mısırı BitiremezsinizErdoğan Tutuklaya tutuklaya Mısırı bitiremezsiniz…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu diktatörler, bu zalimler bu firavunlar zannediyorlar ki ‘tutuklaya, tutuklaya Mısır’ı bitereceğiz.’ Bitiremeyeceksiniz. Çünkü sizin cezaevleriniz, bunları toparlayıp oraya tıkmaya yetmez” diye konuş-tu.
Rize’nin Pazar ilçesinde, halka seslenen Başbakan Erdoğan, Olağan dışı durumlardan geçtikleri bir dönemde, bugün Pazar ilçesinde bulunduklarını, Çayeli’nde hemşehrilerine seslendiklerini, dün de Rize ili meydanından halka seslendiklerini belirt ti. Suriye’deki gelişmeleri de değerlendiren Başbakan Erdoğan, bu ülkede 100 bin insanın katledildiğine dikkat çekerek, “Dünya bunu nasıl


seyrediyor? 100 bin insan öldürülüyor. Nerede bu BM Güvenlik Konseyi? Onların sesi niye çıkmıyor? Zevk alıyorlar” diye konuş-tu.

“Özgürlükler bu ülkeye bizimle geldi” diyen Erdoğan, “Özgürlüklerin önünü kapatmışlardı, biz açtık. ޞu anda yazar çizerlerden kaç tane var, cezaevinde? Parmak sayılarını geçmez. Anca k terör örgütüyle iç içe olanlar, cezaevine giriyor, kendilerine gazeteci yaftası vuruyor. Gazeteci… sevsinler seni… Adam silahla yakalanıyor, kendi evinde bomba ile yakalanıyor. Neymiş, gazeteci… Bunların hepsini Adalet Bakanım açıkladı. bundan sonra bunları kimse yutmuyor. Bu ülkede yazar çizer düşüncesini söyleyene kimse bir şey yapamaz” diye konuş-tu.

Başbakan Erdoğan, “Türkiye’de Tayyip Erdoğan’a diktatör deme densizliğine düşenler diktatör görmemişler. Diktatöre, ‘diktatör’ diyemezsin. Sallandırırlar, sallandırırlar. Ama sen geleceksin Tayyip Eroğan’a ‘diktatör’ diyeceksin, her türlü hakareti yapacaksın, elini kolunu sallaya sallaya dolaşacaksın, bu nasıl diktatör” şeklinde mesele ştu.

-“işkenceye sıfır törelans “

“Bizim dönemimizde asla… işkenceye sıfır törelans. Kimse işkence yapamaz” diyen Erdoğan, şöyle söyledi:

“Yaptıkları anda tama mı cezasını bulmuştur, bulur. hepsini n takipçisiyiz. Ben diyorum ki bu ülkede, biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazası ile Romanı ile vesaire bir olacağız bir. birlik-te olacağız, iri olacağız, diri olacağız, birbirimizi Allah için seveceğiz. Kardeşlerim eninde sonunda cumhurbaşkanı da olsan, başbakan da olsan, meclis başkanı da olsan, milletvekili de milyarder, trilyarder olsan gideceğin yer neresi, iki mküp yer, öyle mi? Hocaefendi cenaze namazını kıldırırken ne diyor, ‘cumhurbaşkanı niyetine’ demiyor. Ne diyor, ‘er şa-hıs niyetine, hatun şa-hıs niyetine’ diyor. ‘Bunların trilyonları vardı faydası var mı, makamların faydası var mı? Ne yaptıysan bu dünyada, ekip biçeceksin öbür dünyada. hadi se bu. Onun için bu kavga niye? Biz ne diyoruz, ‘uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Gideceğiz gündüz gece.’ Hiç endişeniz olmasın. Ama diye konuş-tum ya birbirimizi Allah için seveceğiz”

-“Ailece biz de hüngür hünğgür ağladık”

“Suriye’de 100 bin, o sabileri gördünüz değil mi? O, 2 bine yakın yavruların nasıl şehit edildiğini gördünüz değil mi? Orada kan var mıydı, mermi izi varmıydı? Onlar kimyasal silahlar ile oldürülmüştü, öyle şehit edilmişti” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“O sararmış bedenleri, bembeyaz bedenleri gördükçe, aliece biz de hüngür hüngür ağladık. Çünkü eğer Mevlana’nın diye konuş-tuği gibi bu anlarda, bu kuru gözlerden gözyaşı akıyorsa o abdest suyu mesabesindedir. Onu görmemiz lazım, bilmeniz lazım ve bu aşkla geleceğe yürümemiz lazım. Bitmedi, Mısır geldi arkasından. Mısır’da Esma’nın halinu gördük. Esma tanklara, toplara karşı direndi. Esma’nın, tankın topun karşısında, elinde silahı yoktu. Esma’nın elinde molotof kokteyli yoktu. Esma’nın elinde bir çakı dahi yoktu. Esma’nın elinde sadece dua vardı ama orada şehit oldu. Babası Biltaci şimdi cezaevinde. O Esma’ya mektup yazıyordu, ‘kızıma vakit ayıramadım’ diyordu. ‘O kadar vaktim yoktu. Seninle birlik te olamadık’ diyordu, ‘seninle dertleşemedik’ diyordu, ‘ama seninle Allah Resulu’nün Livaül hamd ismiyle müsemma sancağının altında birlik-te olacağız’ diyordu. Bitmedi babasını tutukladılar, şimdi de dün kardeşi Ammar’ı tutukladılar.

Bu diktatörler, bu zalimler bu firavunlar zannediyorlar ki ‘tutuklaya, tutuklaya Mısır’ı bitereceğiz’. Bitiremeyeceksiniz. Çünkü sizin cezaevleriniz, bunları toparlayıp oraya tıkmaya yetmez. Ve alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. siniz ki, her Firavun’un bir Musa’sı vardır. Ben inanıyorum ki, bunları da Musa’sı geliyor gelecektir. Bunların da Musa’sı gelecek. Er ya dageç bunlarda o şehitlerin kanlarında boğulacaktır. Hiç endişeniz olmasın. “

Erdoğan, 7 ay sonra oldukça çok ehemmiyetli bir seçim yapılacağını belirterek, “Bu seçimlerde gümbür gümbür sandıklardan AP Parti’yi çıkarmamız lazım. Bundan endişeniz var mı? Bize dik durmak yakışır, eğilmek yakışmaz. Biz eğilmeyi bir makamda yaparız. Onun dışında bizim kitabımızda eğilmek yok. Biz bu yola böyle çıktık böyle yürüyeceğiz. Biz eğilenleri biliriz. Kimlerin, nerede, nasıl eğildiğini de gördük hala da görüyoruz. Bunlar bize yakışmaz. Biz dik duracağız, dikleşmeyeceğiz” diye konuş-tu.

-“Tencere tava ile devrim yapılmaz”

“Biz bu yola kefenimizle çıktık ve kefenimizle yürüyoruz” diyen Erdoğan, şöyle söyledi:

“Tencere tava ile devrim yapılmaz. Rize’ye tencere tava girebildi mi, Trabzon’a girebildi mi Ordu’ya, Samsun’a girebildi mi? Bunlar sadece bir yere takıldılar. Bundan sonra da hukuk dışı yapılabilir her adım, hukuk içerisinde karşılığını oldukça çok ağır öder. Çünkü biz bu ülkede bu refahı, bu huzuru kolay yakalamadık. Bunun için oldukça çok ter döktük. Terör örgütlerine bu ülkenin meydanlarını kalkıp da terörün at oynattığı yerler şeklinde bırakmayız, bırakmayacağız ve gönül huzuru içerisinde birbirimizi seveceğiz. Elele vereceğiz. Ankara ilinde Sincan Meydanı ne ise İstanbul ilinde Kazlıçeşme Meydanı ne ise, Samsun, Erzurum ili ne ise aynen bu dalga dalga bütü n Türkiye’yi kapsayacaktır.”

Rize’deki gelişmelere değinen Başbakan Erdoğan, Pazar ilçesinin bölgedeki gelişmeleri oldukça çok iyi nlerden olduğunu, Karadeniz sahil yoluyla, iktidarlarının ilk dört yılında bir damga vurduklarını ve ondan sonra da bölgede dağları delmeye devam ettiklerini belirt ti. 12 tünel açtıklarını anlatan Erdoğan, “Samsun’dan Sinop’a, onunla kalmadık Ovit Tüneli’ni açıyoruz ve Rize’yi, ispir’e, Erzurum’a bağlıyoruz. Allahın izniyle bununla da kalmıyoruz, Artvin’e geçişte de Can Kurtaran Tüneli’ni de açıyoruz. Çünkü bize Ferhat gibi dağları delmek yakışır, kış mevsiminde ulaşımın durduğu bir yerlerde ulaşımı açan biziz” diye konuş-tu.

Pazar ilçesinin, eğitim ve öğretimde iyi bir seviyede olduğunu, ilkoukulu, orta okulu, lisesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile daha güçlü hale geleceğini anımsatan Erdoğan, “istiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne, Türkiye’nin en kaliteli akademisyenleri gelsin ders versin, Batıdan dünyanın fark-lı yerlerinden gelsin burada ders versin. Bu imkanların altyapısını hazırlıyoruz, bunları yapacağız” dye konuştu.

Rize ilinde hastane konusunda da iyi durumda olduklarını anımsatan Erdoğan, sağlığın yakınında adalet, emniyet, ulaşım, enerji ve tarım gibi alanlarda tüm adımları attıklarını vurgulayarak, “Durmak yok yola devam diye konuş-tuk. Yola sürüyoruz, edeceğiz” diye konuş-tu.

Erdoğan, konuşmasının arkasından 3. Lig ޞampiyonu Pazarspor’un kaptanları Yasin Çelik ve Ramazan Öztürk ile fotoğraf çekildi. Erdoğan, öğle namazını Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın kendi evinde kıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Benzer Haberler

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü ünlü kaymakamla ilgili flaş detaylar… Gaziantep...

Yorum 
0
Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı çocukların borazan ve tenekeli kuş nöbeti… ޞırnak’ın...

Yorum 
0
Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan çağrısı… İstanbul...

Yorum 
0
Medipol Başakşehir İlk Peşinde

Medipol Başakşehir ilk peşinde… İstanbul ili –...

Yorum 
0
AKP İlçe Başkanı Partimin Önüne Biri Fındık Dökmüş Gelin Bu Adamı Temizleyin

AKP İlçe Başkanı Partimin önüne biri fındık dökmüş gelin...

Yorum 
0
Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol kenarında ağaca asılı gelinlik şaşırttı… Keşan-...

Yorum 
0
Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten çok önemli pasaport uyarısı… Yurtdışına...

Yorum 
0
Çocuğa Cinsel İstismara 19 Yıl Hapis

Çocuğa cinsel istismara 19 yıl hapis… Kayseri ili 3. Ağır...

Yorum 
0
HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı Gözaltına Alındı

HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı gözaltına alındı… HDP...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


Online Alışveriş Sahurda İkiye Katlandı

Online Alışveriş Sahurda İki...

Online alışveriş sahurda ikiye katlandı…Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu kliksa.com, Ramazan boyunca internet üzerinden...

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak aşk sitesi hacklendi…Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren Ashley Madison internet sitesi, bilgisayar korsanları tarafından hack’lendi...

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Suruçta Hayatını Kaybetti

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Sur...

HDPli adayın eşi ve oğlu Suruçta hayatını kaybetti…Suruç ilçesi’nde bugün öğle vakitlerinde olan patlamanın acısı Bursa’ya...

İşini Beğenmeyen Yandı Hükümet Azaltacak

İşini Beğenmeyen Yandı Hüküm...

İŞKUR tarafından 3 kez iş önerildiği halde kabul etmeyenin sosyal yardımları kademeli şeklinde azaltılacak Hükümet tasarruf önlemleri çerçevesinde...

POPÜLER HABERLER

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Tolga Karel, Rüzgar Erkoçlar’ın çocuk pişmanlığı yaşadığını...

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşünüyor

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşün...

Çift Saatlerin Anlamları; 01:01 > Seni Seviyor 02:02 > Senden Hoşlanıyor...

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçlar\’ın cinsiyet değiştirip erkek olmasından sonra herkesin...

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İzleyen Adam

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İ...

Trabzon da 44 yaşındaki O.F.S. bir kadın ile seks ilişkisinin görüntüsünü...

Daum İmzaladı

Daum İmzaladı

Bursaspor Takımı’un yeni Teknik Direktörü Christoph Daum, kendisini...

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Oyunculuğa 10 yaşında reklam filmleri ile başlayan ve sonrasında birçok...