Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Erdoğan Tutuklaya Tutuklaya Mısırı Bitiremezsiniz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:29:25
Erdoğan Tutuklaya Tutuklaya Mısırı Bitiremezsiniz

Erdoğan Tutuklaya tutuklaya Mısırı bitiremezsiniz…Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu diktatörler, bu zalimler bu firavunlar zannediyorlar ki ‘tutuklaya, tutuklaya Mısır’ı bitereceğiz.’ Bitiremeyeceksiniz. Çünkü sizin cezaevleriniz, bunları toparlayıp oraya tıkmaya yetmez” diye konuş-tu.Rize’nin Pazar ilçesinde, halka seslenen Başbakan Erdoğan, Olağan dışı durumlardan geçtikleri bir dönemde, bugün Pazar ilçesinde bulunduklarını, Çayeli’nde hemşehrilerine seslendiklerini, dün de Rize ili meydanından […]

Erdogan-Tutuklaya-Tutuklaya-Misiri-BitiremezsinizErdoğan Tutuklaya tutuklaya Mısırı bitiremezsiniz…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu diktatörler, bu zalimler bu firavunlar zannediyorlar ki ‘tutuklaya, tutuklaya Mısır’ı bitereceğiz.’ Bitiremeyeceksiniz. Çünkü sizin cezaevleriniz, bunları toparlayıp oraya tıkmaya yetmez” diye konuş-tu.
Rize’nin Pazar ilçesinde, halka seslenen Başbakan Erdoğan, Olağan dışı durumlardan geçtikleri bir dönemde, bugün Pazar ilçesinde bulunduklarını, Çayeli’nde hemşehrilerine seslendiklerini, dün de Rize ili meydanından halka seslendiklerini belirt ti. Suriye’deki gelişmeleri de değerlendiren Başbakan Erdoğan, bu ülkede 100 bin insanın katledildiğine dikkat çekerek, “Dünya bunu nasıl [r] seyrediyor? 100 bin insan öldürülüyor. Nerede bu BM Güvenlik Konseyi? Onların sesi niye çıkmıyor? Zevk alıyorlar” diye konuş-tu.

“Özgürlükler bu ülkeye bizimle geldi” diyen Erdoğan, “Özgürlüklerin önünü kapatmışlardı, biz açtık. ޞu anda yazar çizerlerden kaç tane var, cezaevinde? Parmak sayılarını geçmez. Anca k terör örgütüyle iç içe olanlar, cezaevine giriyor, kendilerine gazeteci yaftası vuruyor. Gazeteci… sevsinler seni… Adam silahla yakalanıyor, kendi evinde bomba ile yakalanıyor. Neymiş, gazeteci… Bunların hepsini Adalet Bakanım açıkladı. bundan sonra bunları kimse yutmuyor. Bu ülkede yazar çizer düşüncesini söyleyene kimse bir şey yapamaz” diye konuş-tu.

Başbakan Erdoğan, “Türkiye’de Tayyip Erdoğan’a diktatör deme densizliğine düşenler diktatör görmemişler. Diktatöre, ‘diktatör’ diyemezsin. Sallandırırlar, sallandırırlar. Ama sen geleceksin Tayyip Eroğan’a ‘diktatör’ diyeceksin, her türlü hakareti yapacaksın, elini kolunu sallaya sallaya dolaşacaksın, bu nasıl diktatör” şeklinde mesele ştu.

-“işkenceye sıfır törelans “

“Bizim dönemimizde asla… işkenceye sıfır törelans. Kimse işkence yapamaz” diyen Erdoğan, şöyle söyledi:

“Yaptıkları anda tama mı cezasını bulmuştur, bulur. hepsini n takipçisiyiz. Ben diyorum ki bu ülkede, biz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazası ile Romanı ile vesaire bir olacağız bir. birlik-te olacağız, iri olacağız, diri olacağız, birbirimizi Allah için seveceğiz. Kardeşlerim eninde sonunda cumhurbaşkanı da olsan, başbakan da olsan, meclis başkanı da olsan, milletvekili de milyarder, trilyarder olsan gideceğin yer neresi, iki mküp yer, öyle mi? Hocaefendi cenaze namazını kıldırırken ne diyor, ‘cumhurbaşkanı niyetine’ demiyor. Ne diyor, ‘er şa-hıs niyetine, hatun şa-hıs niyetine’ diyor. ‘Bunların trilyonları vardı faydası var mı, makamların faydası var mı? Ne yaptıysan bu dünyada, ekip biçeceksin öbür dünyada. hadi se bu. Onun için bu kavga niye? Biz ne diyoruz, ‘uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Gideceğiz gündüz gece.’ Hiç endişeniz olmasın. Ama diye konuş-tum ya birbirimizi Allah için seveceğiz”

-“Ailece biz de hüngür hünğgür ağladık”

“Suriye’de 100 bin, o sabileri gördünüz değil mi? O, 2 bine yakın yavruların nasıl şehit edildiğini gördünüz değil mi? Orada kan var mıydı, mermi izi varmıydı? Onlar kimyasal silahlar ile oldürülmüştü, öyle şehit edilmişti” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“O sararmış bedenleri, bembeyaz bedenleri gördükçe, aliece biz de hüngür hüngür ağladık. Çünkü eğer Mevlana’nın diye konuş-tuği gibi bu anlarda, bu kuru gözlerden gözyaşı akıyorsa o abdest suyu mesabesindedir. Onu görmemiz lazım, bilmeniz lazım ve bu aşkla geleceğe yürümemiz lazım. Bitmedi, Mısır geldi arkasından. Mısır’da Esma’nın halinu gördük. Esma tanklara, toplara karşı direndi. Esma’nın, tankın topun karşısında, elinde silahı yoktu. Esma’nın elinde molotof kokteyli yoktu. Esma’nın elinde bir çakı dahi yoktu. Esma’nın elinde sadece dua vardı ama orada şehit oldu. Babası Biltaci şimdi cezaevinde. O Esma’ya mektup yazıyordu, ‘kızıma vakit ayıramadım’ diyordu. ‘O kadar vaktim yoktu. Seninle birlik te olamadık’ diyordu, ‘seninle dertleşemedik’ diyordu, ‘ama seninle Allah Resulu’nün Livaül hamd ismiyle müsemma sancağının altında birlik-te olacağız’ diyordu. Bitmedi babasını tutukladılar, şimdi de dün kardeşi Ammar’ı tutukladılar.

Bu diktatörler, bu zalimler bu firavunlar zannediyorlar ki ‘tutuklaya, tutuklaya Mısır’ı bitereceğiz’. Bitiremeyeceksiniz. Çünkü sizin cezaevleriniz, bunları toparlayıp oraya tıkmaya yetmez. Ve alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. siniz ki, her Firavun’un bir Musa’sı vardır. Ben inanıyorum ki, bunları da Musa’sı geliyor gelecektir. Bunların da Musa’sı gelecek. Er ya dageç bunlarda o şehitlerin kanlarında boğulacaktır. Hiç endişeniz olmasın. “

Erdoğan, 7 ay sonra oldukça çok ehemmiyetli bir seçim yapılacağını belirterek, “Bu seçimlerde gümbür gümbür sandıklardan AP Parti’yi çıkarmamız lazım. Bundan endişeniz var mı? Bize dik durmak yakışır, eğilmek yakışmaz. Biz eğilmeyi bir makamda yaparız. Onun dışında bizim kitabımızda eğilmek yok. Biz bu yola böyle çıktık böyle yürüyeceğiz. Biz eğilenleri biliriz. Kimlerin, nerede, nasıl eğildiğini de gördük hala da görüyoruz. Bunlar bize yakışmaz. Biz dik duracağız, dikleşmeyeceğiz” diye konuş-tu.

-“Tencere tava ile devrim yapılmaz”

“Biz bu yola kefenimizle çıktık ve kefenimizle yürüyoruz” diyen Erdoğan, şöyle söyledi:

“Tencere tava ile devrim yapılmaz. Rize’ye tencere tava girebildi mi, Trabzon’a girebildi mi Ordu’ya, Samsun’a girebildi mi? Bunlar sadece bir yere takıldılar. Bundan sonra da hukuk dışı yapılabilir her adım, hukuk içerisinde karşılığını oldukça çok ağır öder. Çünkü biz bu ülkede bu refahı, bu huzuru kolay yakalamadık. Bunun için oldukça çok ter döktük. Terör örgütlerine bu ülkenin meydanlarını kalkıp da terörün at oynattığı yerler şeklinde bırakmayız, bırakmayacağız ve gönül huzuru içerisinde birbirimizi seveceğiz. Elele vereceğiz. Ankara ilinde Sincan Meydanı ne ise İstanbul ilinde Kazlıçeşme Meydanı ne ise, Samsun, Erzurum ili ne ise aynen bu dalga dalga bütü n Türkiye’yi kapsayacaktır.”

Rize’deki gelişmelere değinen Başbakan Erdoğan, Pazar ilçesinin bölgedeki gelişmeleri oldukça çok iyi nlerden olduğunu, Karadeniz sahil yoluyla, iktidarlarının ilk dört yılında bir damga vurduklarını ve ondan sonra da bölgede dağları delmeye devam ettiklerini belirt ti. 12 tünel açtıklarını anlatan Erdoğan, “Samsun’dan Sinop’a, onunla kalmadık Ovit Tüneli’ni açıyoruz ve Rize’yi, ispir’e, Erzurum’a bağlıyoruz. Allahın izniyle bununla da kalmıyoruz, Artvin’e geçişte de Can Kurtaran Tüneli’ni de açıyoruz. Çünkü bize Ferhat gibi dağları delmek yakışır, kış mevsiminde ulaşımın durduğu bir yerlerde ulaşımı açan biziz” diye konuş-tu.

Pazar ilçesinin, eğitim ve öğretimde iyi bir seviyede olduğunu, ilkoukulu, orta okulu, lisesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile daha güçlü hale geleceğini anımsatan Erdoğan, “istiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne, Türkiye’nin en kaliteli akademisyenleri gelsin ders versin, Batıdan dünyanın fark-lı yerlerinden gelsin burada ders versin. Bu imkanların altyapısını hazırlıyoruz, bunları yapacağız” dye konuştu.

Rize ilinde hastane konusunda da iyi durumda olduklarını anımsatan Erdoğan, sağlığın yakınında adalet, emniyet, ulaşım, enerji ve tarım gibi alanlarda tüm adımları attıklarını vurgulayarak, “Durmak yok yola devam diye konuş-tuk. Yola sürüyoruz, edeceğiz” diye konuş-tu.

Erdoğan, konuşmasının arkasından 3. Lig ޞampiyonu Pazarspor’un kaptanları Yasin Çelik ve Ramazan Öztürk ile fotoğraf çekildi. Erdoğan, öğle namazını Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın kendi evinde kıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz