Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Erdoğan Sessiz Kalan Da Suçludur
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:34:51
Erdoğan Sessiz Kalan Da Suçludur

Başbakan Erdoğan resmi bir ziyarette bulunacağı Türkmenistan’a hareketinden ev-vel İstanbul ili Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Konuşmasının neredeyse tamamını Mısır’da dün meydanlara yapılan müdahalelere ayıran Erdoğan, oldukça sert ifadeler kullanarak Mısır yönetimini katliam yapmakla suçladı. Türkmenistan’a gitmiş olan Başbakan Erdoğan Esenboğa Havalimanı’nda izah yaptı. Türkmenistan ile Türkiye arasında yapılabilir ortak tasarımler hakkında bilgi veren […]

Erdogan-Sessiz-Kalan-Da-SucludurBaşbakan Erdoğan resmi bir ziyarette bulunacağı Türkmenistan’a hareketinden ev-vel İstanbul ili Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Konuşmasının neredeyse tamamını Mısır’da dün meydanlara yapılan müdahalelere ayıran Erdoğan, oldukça sert ifadeler kullanarak Mısır yönetimini katliam yapmakla suçladı.

Türkmenistan’a gitmiş olan Başbakan Erdoğan Esenboğa Havalimanı’nda izah yaptı. Türkmenistan ile Türkiye arasında yapılabilir ortak tasarımler hakkında bilgi veren Erdoğan, konuşmasının arkasından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mısır’da yaşananları eleştiren Erdoğan, “Dün bildiğiniz gibi Mısır’da ramazanın başından bitibaren süregelen oldukça çok önemli bir katliamın askeri [r] darbenin sonu-cu şeklinde süregelen katliamın deği-şik bir yönüne şahit olduk. Burada demokrasi süreci içersinde kendi oylarının akıbetini öğrenme mücadelesi içerisinde olan Mısır halkına karşı askeri darbe yapanların oldukça çok açık bir katliam yaptıklarını izledik. birtakım medya gruplarımız bunu gizlemek gayretinde olup hatta Müslüman Kardeşlerin silah kullandığını anımsatan birtakım medya grupları, internet siteleri oldu. Bu talihsizliktir. Tanklar ile zırhlı araçlar ile orada 300 civarında Mısırlı kendi vatandaşını şehit eden katleden böyle bir darbe sözde yönetimine malik çıkma gayreti içerisinde olanlar var” diye konuş-tu.

Erdoğan, “Biz ilk günden itibaren bu hadises i askeri darbe şeklinde niteledik, Anca k batı buna hiçbir zaman darbe demedi, hep müdahale diye konuş-tuler. Anca k bizimle telefon görüşmelerinde darbe ifadesine hayır diyemediler. Bu darbeciler son olarakunda OHAL ilan etmek halinda kaldılar. ޞimdi 1 ay süreyle OHAL edildi. tüm bunlar işleri çözer mi? Ben çözeceğine inanmıyorum, çünkü şehadete inanmış olan bu insanlar er ya dageç Mısır’da bu demokratik haklarının neticesini de kazanacaklardır diye düşünüyorum Batı bunu anlamak halindadır, eğer demokrasi testinden geçmek istiyorsa bunu anlamak halindadır. Bu meselede batılı ülkeler eğer samimi davranmazlarsa ben inanıyorum ki bundan sonra demokrasi dünyada araştırmanmaya başlayacak. Buna biz de dahiliz, çünkü ülkemdeki muhalefete bnakıyorum muhalefet, ,iiktidar daha etkin olabilirlerdi diye saçmalıyorlar. Bari burada samimi savranın da ortak bi şeyler yapalım. AKP iktidarını köşeye sıkıştıramadınız, demokratik olmayan yollar ile AKP iktidarını yıkmak rica ettiniz ama sevgili halkımız buna hiçbir zaman izin vermedi” diyerekCHP ve MHP’yi ortak noktada buluşmaya davet etti.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Güçlü Türkiye kimse istemiyor, o yüzden güçlü olmaya mecburuz. Dayanışma halinde olmaya mecburuz. Demokrasi netice-si ortaya çıkan bütü n sıkıntı-lar yine demokrasi içerisinde aşılır, Demokrasinin aşamayacağı hiçbir sıkın-tı yoktur. Darbelerde demokrasiyi kurtarmak hep mazarettir. bu darbe olayında da asker güya Mısır’da demokrasiyi kurtarmak gibi bir bahaneyle karşımızz çıktılar. bu Batı’nın da bir ikiyüzlülüğüdür.

Bütün tahriklere tüm baskılara rağmen Mısır’da darbeye karşı haklı tepki gösterenler hiçbir şekilde şiddete başvurmamıştır, onlar silah kullanmadı. Onlar ölüm anında dahi zafer işaretleri yapmışlardır ve tüm bunların hepsini ekranlarda izledik. Mısır’da darbeyi protesto edenler milli irade hırsızlılarına karşı şiddet tuzağına düşmemiştir. Tahrir medydanı’nda toplanan bir avuç insan bahane edilerek darbe yapılmış, faka t Mısır’ın değişik şehirlerinden yapılan barışçıl eylemler oldukça çok ağır bir karşılık bulmuştur. Dünkü olay ilerı dahi müdahale şeklinde yorumlayan bir Batı var karşımızda

Bize sebe p arapların içişlerine karışıyorsun diyenler var! Ben onu diyen Batı’ya soruyorum; Suriye’de olduğu zaman Türkiye’den niye destek rica ettiniz? Suriye Batı değil miydi? Mısır da bizim komşumuz, Akdeniz de bizim konmşumuz. Tarihi noktada bağlarımız var. Gelinen noktada Mısır’da sadece demokrasi değil, insanlık hedef alınmıştır. Bu katliama sessiz kalanlar da bu cinayete ortaktır. Bir defa birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin hız-la toplanması gerekmektedir.

Buradan Batı’ya sesleniyorum Filistin’de Gazze’de sustunuz, Suriye’de sustunuz, hala susuyorsunuz, Mısır’da sustunuz, hala susuyorusunuz. Peki bu aşamdan sonra hangi yüzle insan haklarından, demokrasiden, hukuktan bahsedeceksiniz? Gözümüzün önünde insanlar katledilirken bunu durdurabilecekken, izlemeyi nasıl açıklayacaksınız?”

Mısır’daki darbe yönetimine sesleniyorum, kudretli gibi olan Firavun’a er yada geç bir Musa çıkar ve zulmün hesabını sorar. Onlar bunu oldukça çok iyi biliyorlar.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz