Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Enkazdan Çıkıp Dünyayı Solladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 09:02:14
Enkazdan Çıkıp Dünyayı Solladı

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde enkaz altında kalan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, beton yığınlarının içerisinden çıkarak motoru ile dünyanın zirvesine oturmayı başardı. Deprem, o gece binlerce insanın yaşamına mal olurken, bazıları için de yeni başlangıçlar doğurdu. İlk yarışını depremden bir gün önce kazanan dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu için de deprem yeni bir dönemin başlangıcı […]

Enkazdan-Cikip-Dunyayi-Solladi 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde enkaz altında kalan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, beton yığınlarının içerisinden çıkarak motoru ile dünyanın zirvesine oturmayı başardı.
Deprem, o gece binlerce insanın yaşamına mal olurken, bazıları için de yeni başlangıçlar doğurdu. İlk yarışını depremden bir gün önce kazanan dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu için de deprem yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Deprem gecesi oturdukları 5 katlı apartmanın enkazında kurtarılmayı bekleyen Sofuoğlu’nun kaderi, enkazdan [r] kurtarıldıktan sonra dünyanın zirvesine kadar ulaştı. Enkazda hayatta kalma mücadelesi veren Sofuoğlu, depremin arkasından geçen 14 sene-de 3 kez dünya şampiyonu ve birçok kez de uluslararası derece elde etti. ENKAZDAN ŞAMPİYONLUĞA…Sofuoğlu, beton yığınları içerisinden başlayan ve dünya şampiyonluklarına uzanan başarı hikayesini anlattı.Deprem sonrasında tüm mal varlıklarını yitirdiklerini aktaran Sofuoğlu, “Can kaybının dışında ailemin maddi açıdan da çok sıkıntısı oluştu. Biz de varımızı yoğumuzu kaybetmiştik. Bir dairemiz altında da aracımız vardı onlar tamamen yok oldu” diye konuş-tu.Depremden bir süre sonra herşeyin normalleşmeye başladığını anımsatan Sofuoğlu, enkazdan çıktıktan sonra motor sporları ile uğraşmaya devam ettiğini söyledi.Sofuoğlu, Deprem öncesinde kariyerinin ilk 1.liğini elde ettiğini belirterek, “İlk yarışımı depremden bir gün önce kazanmıştım Anca k bir gün sonra deprem olunca hayallerim yıkıldı ve ‘bir daha yarışamayacağım’ diye düşündüm. O dönemde çok üzülmüştüm” şeklinde mesele ştu.DEPREMDEN SONRA SIFIRDAN BAŞLADISofuoğlu, deprem sonrası oluşan psikoloji ve yaşam koşullarının hayata günübirlik bakmaya ittiğini anlatarak, enkazdan ilk çıkanın kendisi ve 2002 yılında vefat eden abisi Bahattin olduğunu söyledi.Deprem bittikten 1 saat sonra oturdukları 5 katlı binanın tamamen yok olduğunu aktaran Sofuoğlu, “Babam enkazın altında kalmıştı. Sinan abiminde ayağı kırık olduğu için Bahattin abim ve ben binanın üzerine çıktık babamı bulmak için. Babamın sesini duyuyorduk ama nerede olduğunu bulamıyorduk. son şeklinde babamı bulduk. Büyük bir kayanın altında zorda olsa abimle birlik-te babamı çıkardık” diye konuş-tu.Babasını binadan çıkarttıkları an ailecek birbirlerine kenetlendiklerini anımsatan Sofuoğlu, herşeylerini kaybetmelerine rağmen kendilerini teselli eden tek şeyin aynı evde yaşayan hiç kimseye zarar gelmemesi olduğunu aktardı.Sofuoğlu, deprem sabahı yaşamında ilk defa kefene sarılmış insanlar gördüğünü, ileri ki dönemlerde yaşamın ne getireceğini kimsenin meyeceğini 2-3 se-ne ara ile kardeşi, abisi ve babasını kaybettğini anlattı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz