Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Endişeye Yol Açan Diyet
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:31:10
Endişeye Yol Açan Diyet

Endişeye yol açan diyet…‘Jobs’ adlı TV filmde pankreas kanserinden ölen Steve Jobs’u oynayan Asthon Kutcher’ın; Jobs’un da uyguladığı meyve diyetini yaptığı için pankreasının zarar gördüğü söylendi.Apple’ın, pankreas kanseri nedeni ile yaşamını kaybeden dahisi Steve Jobs’un uyguladığı meyve diyetini, ‘Jobs’ adlı TV filmde onun yaşamını canlandıran Ashton Kutcher da uygulamış. faka t bu diyetin arkasından oyuncunun […]

Endiseye-Yol-Acan-DiyetEndişeye yol açan diyet…
‘Jobs’ adlı TV filmde pankreas kanserinden ölen Steve Jobs’u oynayan Asthon Kutcher’ın; Jobs’un da uyguladığı meyve diyetini yaptığı için pankreasının zarar gördüğü söylendi.
Apple’ın, pankreas kanseri nedeni ile yaşamını kaybeden dahisi Steve Jobs’un uyguladığı meyve diyetini, ‘Jobs’ adlı TV filmde onun yaşamını canlandıran Ashton Kutcher da uygulamış. faka t bu diyetin arkasından oyuncunun pankreasının alarm vermeye başladığı iddia ediliyor. iç Hastalıkları uzmanı Dr. Ayça Kaya; meyve diyeti ile alaka-lı [r] bilgi verdi:

Sadece meyve yiyerek beslenmek hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde hiç sağlıklı değildir. Hiç yağ tüketilmediğinde; meyvelerin içerisindeki yağda eriyen vitaminler vücut tarafından kullanılamaz. Bu durum; görme bozuklukları, kemik erimesi, ciltte incelme ve saç dökülmesine sebe p olabilir. Protein tüketilmediğinde ise; kaslarda zayıflama, B 12 ve demir eksikliğine bağlı hafıza kusurları, unutkanlık ve kansızlık görülebilir. YAĞ DEĞiL, KAS KAYBI YAޞANIR

Sadece meyve yiyerek zayıflamak mümkün olmayabilir. Meyve düşük kalorili olsa da; şeker içerir ve sınırsız tüketilirse, kilo artışına sebe p olabilir. Miktarı az tutulursa; vücut ağırlığı azalır ama kayıplar yağdan değil kastan olur. Normal beslenmeye geçildiğinde; kas kitlesi azaldığı için metabolizma hızı Steve Jobsyavaşlar ve iki kat daha fazla kilo alınır.

Pankreas, vücutta protein ve yağların sindirimi için gerekli olan enzimleri salgılar. Kan şekerini dengeleyen hormonların da yapım yeridir. Pankreası sağlam olanlarda, bir müddet sadece meyve yemek bir harabiyet yaratmaz. Ama öncesinde oldukça çok alkol ve sigara kullanmış, oldukça çok yağlı ve şekerli beslenmiş, ailesinde şeker hastalığı öyküsü olan bir insanda tek yönlü beslenme, pankreası zorlayabilir ve bu durumda problemler ortaya çıkabilir. Ashton Kutcher’ın sadece meyve yediği için enzimlerinin yükseldiğine inanmıyorum. Kutcher, ötek i risk faktörleri bakımındanda değerlendirilmeli. EN SAĞLIKLI MEYVE MOR ERiKMeyvelere rengini veren pigmentler, bağışıklık sistemimizi koruyan maddeler içerirler. Beş deği-şik renk grubundan (kırmızı, sarı, beyaz, yeşil ve mor) daha fazla antioksidan içereni mor renktir. Ekşi meyvelerin de kan şekerini daha ılımlı yükselttiğini biliyoruz. Bu gözle baktığımızda; mor eriğin sağlık bakımındandeğeri su götürmez bir gerçek. Bu meyve özel olarak lif bakımındanda oldukça çok zengin olduğu için bağırsak dostudur. Mor erik oldukça çok sağlıklı bir meyve olsa da, yine de porsiyon checkü yapmak oldukça çok önemlidir. MEYVEYi PROTEiNLE birlik-te TÜKETiNMeyve şekerini dengelemek için; meyveyi mutlaka yakınında protein değeri yüksek olan bir besinle birlik-te yemek gerekli. Örneğin; meyveleri yoğurtla tüketmek iyi bir alternatif olabilir. Meyve ile birlik-te 10 tane badem ya dafındık da tüketilebilir.

Ana öğününüzde doymadığınızda, ikinci tabak yerine bir tane meyve yemek; hem daha az kalori almanızı sağlar, hem de meyveyi yemekle birlik-te yediğiniz için kan şekerinizi hızlı yükseltmez ve sizi daha uzun zaman tok tutar. bununnla birlikte da tatlı ihtiyacınızı karşılar. ޞEKERi DÜŞžÜK LiF ORANI YÜKSEK OLMALIޞeker değeri yüksek meyveleri (kavun, karpuz, dut, 2.r, üzüm), çabuk acıktırdığı için tavsiye etmem. Çünkü bü meyvelerin içerisindeki şeker; kan şekerini oldukça çok hızlı yükseltir. Hızlı yükselen şeker, çabuk düşer. Bu durumda şa-hıs daha çabuk acıkır ve daha oldukça çok yeme isteği duyar.

ޞeker oranı düşük, lif oranı daha yüksek olan meyveler; kişiyi daha uzun zaman tok tutttuğu için, diyetlerde daha oldukça çok tercih edilmelidir. Rejim yapar iken özel olarak ayva, kivi, portakal, yeşil elma ve erik yiyebilirsiniz. TEK TiP GIDA DiYETLERi ANi ÖLÜM SEBEBiister meyve, ister protein, ister sebze diyeti olsun; tek tip gıda diyetleri, sağlık üzerinde geri dönüşü olmayan sorunlara nede n olabilir. Temel besin maddelerinin eksikliğine ve sıvıelektrolit kaybına bağlı şeklinde ani ölümler dahi ortaya çıkabilir.

Kısa zamanda oldukça çok kilo vermek doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü fazla kilolu olmak; bir günde ortaya çıkmaz, o nede n le de bir günde verilmez. Günümüzde ayda ortalama 2.5-3 kilo vermek, sağlıklı şeklinde kabul edilmektedir. Bu aralıkta kilo verilebilmesi için; bütü n besin gruplarının, miktarı azaltılmış şeklinde vücuda alınması gerekir.

Bununla birlik-te hareketliliğin de artırılması ve kas kütlesinin korunması gerekli. Yani sadece rejim yaparak zayıflanmaz, hatta zayıflansa dahi rejim bittiğinde şa-hıs yenide n kilo artışı yaşar. O nede n le her türlü metabolik ve hormonal dengenin oturması için; beslenme şeklinin alışkanlık haline getirilmesi gerekli. Kalıcı kilo kaybı için; kısa olan süreli rejimlerden ziyade şahsıın yaşam tarzını değiştirmesi gerekli.

ESRA TÜZÜN / saba h saatlerin de iNTERNET SiTESiVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz