FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emekli Olup Çalışanlara Müjde Geldi
Emekli Olup Çalışanlara Müjde Geldi

59 yaş ve üzerinde olan çalışan emekliler, Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemeyecek. Bu sayede de ayda ortalama 110 lira ek gelire kavuşacak.Emekli olduktan sonra çalışmaya devam eden 1.5 milyon kişiden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi’ne (SGDP) sınırlama geliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bitirdiğı çalışmaya göre; 59 yaş ve üzerinde olan, kendine ait bir işyerinde çalışan ya […]

Emekli-Olup-Calisanlara-Mujde-Geldi59 yaş ve üzerinde olan çalışan emekliler, Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemeyecek. Bu sayede de ayda ortalama 110 lira ek gelire kavuşacak.
Emekli olduktan sonra çalışmaya devam eden 1.5 milyon kişiden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi’ne (SGDP) sınırlama geliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bitirdiğı çalışmaya göre; 59 yaş ve üzerinde olan, kendine ait bir işyerinde çalışan ya da vergiye tabi firma ortaklığı bulunan emeklilerden SGDP kesilmeyecek.Takvim’in haberine göre, yüzde [r] 15 olan SGDP kesintisinin kalkması ile kapsamda bulunançalışan emeklilerin aylık geliri ortalama 110 lira artacak. Kurumun hazırladığı çalışma, Ekim ayında taşeron işçiler ile alaka-lı tasarı ile birlik-te masaya yatırılacak. Meclis’e sunulabilir çalışma yasalaştığında, çalışan emekliler SGDP ödemeyecek ve bu durum emekli maaşlarını artıracak.

Çalışan emekliler, yük şeklinde gördükleri SGDP’ye tepki gösteriyordu. özel olarak küçük bir işyeri olan esnaflık yapan emekliler bu kesintileri eleştirerek, şunları söylüyordu: “60 yaşında vergi veriyorum, sigortalı işçi çalıştırıyorum. Kimseye muhtaç olmadan, kendime aileme ve çevreme katkı sağlıyorum. Bir de bunun sonucu benden fazladan prim tahsil ediyorlar.”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, çalışan emeklileri kayıt altına almak için yaptığı bir başka çalışmadan da müjde çıktı. 1.5 milyon çalışan emeklinin sadece 150 bininin kayıt altında olduğunun tespitinden sonra, kayıt altına giren çalışan emeklilere, fazladan zam yapılması kararlaştırıldı. Yeni düzenlemeye göre, çalışan emeklilerden yapılabilir yüzde 15’lik SGDP kesintisi karşılığında, maaşlarına yüzde 2 oranında fazladan artış sağlanacak.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz