Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Eksen On Faire Geri Sayım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:22:13
Eksen On Faire Geri Sayım

Eksen On Faire geri sayım…Radyo Eksen, kasabasını 15 Eylülde Parkormanda yenide n dan kuruyor.Geçtiğimiz yıl; Bombay Bicycle Club, The Stranglers, Space, Neyse konserleri, Belle & Sebastian ve London Guns DJ Setleri ile alternatif kasaba yaşamını hayata geçiren Radyo Eksen, Eksen On Fair 2013 yılı’te yine saygı duyduğu isimleri dinleyicisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. 15 Eylül’de; giysici, plakçı, […]

Eksen-On-Faire-Geri-SayimEksen On Faire geri sayım…
Radyo Eksen, kasabasını 15 Eylülde Parkormanda yenide n dan kuruyor.
Geçtiğimiz yıl; Bombay Bicycle Club, The Stranglers, Space, Neyse konserleri, Belle & Sebastian ve London Guns DJ Setleri ile alternatif kasaba yaşamını hayata geçiren Radyo Eksen, Eksen On Fair 2013 yılı’te yine saygı duyduğu isimleri dinleyicisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.

15 Eylül’de; giysici, plakçı, yemekçi, çizgi [r] romancı, kitapçı ve tasarımcıların dükkan açacağı Eksen On Fair 2013 yılı’te Suede, The Hives, The Undertones, Systema Solar ve Carl Barat Dj Set Eksen Kasaba’sına konser vermeye geliyor.

işte bu yılın isimleri:

Suede

90’lı yılların favori ingiliz gruplarının başında gelen Suede, 1989 yılında kariyerine başladı. Brett Anderson (vokal), Bernard Butler (gitar), Mat Osman (bas gitar) ve Simon Gilbert (davul) tarafından kurulan grup, 1992 yılında kendi isimlerini taşıyan albümleri ile müzik dünyasındaki ilk sınavlarını başarı ile geçti ve listelerdeki yerlerini almaya başladı. Aradan 5 se-ne geçti ve yeni kaset hazırlıkları yapan Suede’in gitaristi Butler gruptan ayrıldı ve yerine Richard Oakes geldi. 1997 yılında yayımladıkları ‘Coming Up’ kaseti ile ingiltere listelerinde oldukça çok çok büyük başarı yakalayan grubun bu kaseti bununnla birlikte kariyerindeki ‘dünya çapında en oldukça çok satan albüm’ü oldu. ‘Head Music’ ve ‘A New Morning’ derken ayrılık haberleri gelen Suede, 2010 yılında yenide n dan bir araya gelme kararı aldı. Verdikleri konserlerin arkasından tarihler 2013 yılı’ü gösterdiğinde hayranlarını ‘Bloodsports’ kaseti ile karşılayan Suede, böylece kariyerindeki 6.stüdyo albüme imza atmış oldu.

The Hives

2000’li yılların başında bir garaj rock grubu şeklinde ünlenen isveçli ekip, müzik eleştirmenleri tarafından en iyi canlı şeklinde rock gruplarından biri şeklinde gösterilmiş, müzik festivallerinin aranan ismi olmuştur. The Hives’ın başarısı “Hate to Say I Told You So” şarkısının da bulundu ğu Veni Vidi Vicious kaseti ile gelmiş, popüler medyanın her fırsatta kullandığı “Walk Idiot Walk” şarkısı ile artmıştır. son şeklinde Lex Hives (2012) kasetinü yayımlayan The Hives, halen dünyadaki festivallerde boy gösterip, izleyicisini eğlendirmeye devam etmektedir.

The Undertones

1975’te Kuzey irlanda’da kurulan, punk rock tarihinin en mühim gruplarından The Undertones, zamanın ağır esen politik havasına rağmen, şarkı sözlerinde yeniyetmelik, ergen neslin endişeleri ve kalp meselelerinden bahsetmeyi tercih etmiştir. Teenage Kicks, Here Comes the Summer, You’ve Got My Number (Why Don’t You Use It?) gibi basitçe zihin açan şarkıları ile bir oldukça çok gruba ilham kaynağı olan The Undertones, BBC’nin efsane DJ’i John Peel tarafından da alanen kayrılmıştır. 2000 yılında Q Dergisi’nin ingiliz halkına yaptırdığı ankette “En iyi 100 ingiliz Albüm” listesinin içerisinde “The Undertones” uzunçaları ile kendine yer bulan The Undertones’u canlı şeklinde izlemek, müzik tarihinin hayli ehemmiyetli bir dönemine şahitlik etmek gibi olacaktır.

Systema Solar

2006 yılında Kolombiya’nın Karayip Sahilleri kıyısında doğan müzikal – görsel kolektif Systema Solar ilk kez ülkemize geliyor. Kolombiya folk müziğini Karayip tınıları ile zenginleştiren Systema Solar, özel olarak Savages TV filminin soundtrack kasetinde de yer alan “Quien Es El Patron” şarkısı ile dünya çapında ün kazanmıştır. Systema Solar deği-şik bir kültürün eğlencesini şehrimize getirecek. Siz de alana erken gelin, görülmeye değer sahne şovları ile neşelenen eğlenceli partilerini kaçırmayın.

Carl Barat Dj Set

Dikenli tarzı ve zeki sözleri ile ingiltere’den çıkmış ve klasikler arasında yerini almış garage punk hareketi The Libertines kurucusu Carl Barat, renkli Dj Set performansı ile Eksen On Fair sahnesine çıkabilir isimlerden biri.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz