Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ekonomiyi Coşturacak Haber
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:32:10
Ekonomiyi Coşturacak Haber

Derecelendirme kuruluşu J.P.Morgan, yükselen piyasalara dairikinci çeyrek raporunda “Özellikle büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan” saptamasında tespit edil-di. J.P.Morgan “Yükselen Piyasalar Stratejisi” raporunda yükselen piyasaların haziran ayı sonunda, önce ABD Merkez Bankası’nın aylık varlık alımlarını azaltacağı, ikinci şeklinde da Çin kanun yapıcıların banka dışı kredi segmenti üzerine […]

Ekonomiyi-Costuracak-Haber Derecelendirme kuruluşu J.P.Morgan, yükselen piyasalara dairikinci çeyrek raporunda “Özellikle büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan” saptamasında tespit edil-di.
J.P.Morgan “Yükselen Piyasalar Stratejisi” raporunda yükselen piyasaların haziran ayı sonunda, önce ABD Merkez Bankası’nın aylık varlık alımlarını azaltacağı, ikinci şeklinde da Çin kanun yapıcıların banka dışı kredi segmenti üzerine daha sıkı gidileceği açıklamasından etkilendiğini diye konuş-tu. RAPORDA TÜRKİYERaporda Türkiye’ye dairşu değerlendirmeler yer aldı:“-İç talepte güçlü artış [r] ve yüksek faiz gibi iki faktörden arındırarak birtakım cari işlem fazlalarının düşük düzeye hareket ettiğini, birtakım cari işlem açıklarının yükseldiğini görmeye başlıyoruz. Özellikle büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda öne çıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan. Her bir ülkede cari işlem açıkları GSYH’nın tahmini yüzde 5’ine, yükselen piyasalar için , dış finansman gereksinimine dairendişelerin olduğu bir düzeye gidiyor.-Yükselen Piyasalar para birimlerinin FED sönümüne kırılganlıklarının değerlendirilmesi: … birtakım ülkelerin cari işlem açığı yelpazesinin yukarı bölümünde bulunması iyi haber. Özellikle kimi Asya ülkeleri yelpazenin bu bölümünün en yukarısında. Tayvan aslında net finansman fazlası veriyor. Yelpazenin ötek i ucunda bir avuç ülke Genellde de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde (ve özellikle Türkiye) akışlar perspektifinden, net fonlama ihtiyaçları karşısında rezervlerinin görece düşük düzeyi karşısında daha kırılgan görünüyor. Sonuç şeklinde para birimleri üzerinde ek baskı görebilirler. …Bir ötek i önemli nokta dış fonlamada yavaşlamaya karşı görece kırılgan birtakım para birimlerine baktığımızda, akış riski ölçüsünde bir değerlenme riskleri görünmüyor. Hint rupesi şimdi ayırt edilebilir şekilde ucuz; ikinci çeyrek başlarında sert darbe yiyen Güney Afrika randı, nötrün ucuz tarafında; ve portföy akışlarında yavaşlamaya karşı kırılgan görünen Türkiye, piyasa değeri civarında alım satım yapıyor. Aslında yükselen piyasalarda hem değerleme hem de akış riskinin bir kombinasyonunun yeraldığı örnekler bulmakta zorlanıyoruz. -Yükselen Piyasalarda iç kredi döngüleri-gelişti faka t kader iflas değil: …Varlık sınıfı genelinde özel kredilerin büyümesi analiz edildiğinde; kredi büyümesi oldukça kuvvetli oldu ve son üç sene-de her se-ne yüzde 20 arttığı birkaç ülke var (Türkiye, Brezilya, Endonezya)… Kredi büyümesinin nominal GSYH’lerin üzerinde olduğu birçok Yükselen Piyasa ülkesi var, Anca k genel şeklinde özel kredilerde artışların nominal GSYH’nın yüzde 20’sini aştığı bir ülke yok. Bir ölçüde soğumayı görmekten memnuniyet duyacağımız, kredi büyümesinin yeterli ölçüde hızlı gerçekleştiği bir çift ülke söz konusu. Brezilya ve Türkiye bu açıdan öne çıkan ülkeler. ASEAN bölgesindeki Endonezya ve Latin Amerika’daki Kolombiya da görece hızlı kredi büyümesi deneyimi yaşadı ve büyüklük GSYH’larının yüzde 10’una ulaştı. Lakin, yükselen piyasalarda yaşanan hızlı kredi büyümesi kadar bir televizyon dizi kredi iflasının da sürat-le gerçekleşecek gibi görünmemesi iyi haber.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz