Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Eide BM Suriye İçin Bir An Önce Harekete Geçmeli
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:04:59
Eide BM Suriye İçin Bir An Önce Harekete Geçmeli

Eide BM Suriye için bir an önce harekete geçmeli…Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, Suriye’de yaşanan katliamlara dairbütü n dünyanın sessiz kalışını eleştirdi. Eide, ötek i ülkelerin ortak bir iradeyle Suriye konusunda herhangi bir politika uygulayamamalarını derinden yapılmışn bir trajedi şeklinde nitelendirdi.Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddialarını Cihan Haber Ajansı’na değerlendiren Bakan Eide, “Birleşmiş Milletler Güvenlik […]

Eide-BM-Suriye-icin-Bir-An-Once-Harekete-GecmeliEide BM Suriye için bir an önce harekete geçmeli…
Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, Suriye’de yaşanan katliamlara dairbütü n dünyanın sessiz kalışını eleştirdi. Eide, ötek i ülkelerin ortak bir iradeyle Suriye konusunda herhangi bir politika uygulayamamalarını derinden yapılmışn bir trajedi şeklinde nitelendirdi.
Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddialarını Cihan Haber Ajansı’na değerlendiren Bakan Eide, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi duruma el koymalı.” diye konuş-tu. Eide, pek çok Suriyeli mülteciyi ziyaret ettiğini, ülkenin halinun oldukça feci olduğunu söyled i. Norveçli bakan, Suriye’ye insani yardım desteğini iki katına çıkarttıklarını ve yardımların [r] toplamda 45 milyon dolara ulaştığını dile getirdi. Bakan Eide, Suriye’ye yardım konusunda Türkiye ile birlik-te pek çok deği-şik ülkeyle çalıştıklarını, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Suriye’ye dairsıkça görüştüklerini söyledi.

NATO’nun, Suriye’ye müdahalesi ihtimaline de değinen Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, sözlerini şöyle devam ettirdi: “NATO, kuralları gereği Suriye, NATO üyesi bir ülkeye saldırmadıkça Suriye’ye karşılık veremez. faka t BM Güvenlik Konseyi, Suriye’ye müdahale kararı alırsa, NATO buna destek verebilir. Bu yüzden NATO’nun bir şey yapması için, ilk adımın, BM Güvenlik Konseyi’nden gelmesi lazım. NATO, Libya ve Afganistan’a da bu şekilde müdahale etmişti. kısa olancası, BM Güvenlik Konseyi bir an ev-vel hareketlenmeli.”

Norveç’te 77 şahsıın katledildiği katliamnın arkasından 9 Eylül’de yapılabilir ilk genel seçimleri de değerlendiren Bakan Eide, “Bu seçim oldukça çok önemli; çünkü Norveç bu meselede tarihi itibarı ile bir ilk yaşıyor. ޞu andaki sosyal demokratlar, yani işçi Partisi, muhafazakar sağ ile yarışıyor. Daha ev-vel Norveç politikainde pek fark yoktu. Bir hükümet gidiyor, yerine diğeri geliyOrdu ili ve görüşler hep aynıydı. Bu genel seçimde ise eğer karşı taraf kazanırsa ilk defa sağ kanada yakın bir iktidar olacak.” izahatlarında tespit edil-di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz