Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ege Dündarı Milliyet İşte Bunun İçin Kovmuş
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:25:15
Ege Dündarı Milliyet İşte Bunun İçin Kovmuş

Can Dündar’ın Milliyet’tek kovulmasından iki hafta sonra, gazetenin ekler bölümünde köşe yazan oğlu Ege Dündar da gazeteden “tasarruf” gerekçesi ile sevk edil-di.GAZETECiLER.COM – Can Dündar‘ın Milliyet’tek kovulmasından iki hafta sonra, gazetenin ekler bölümünde köşe yazan oğlu Ege Dündar da gazeteden “tasarruf” gerekçesi ile sevk edil-di. 4 ay boyunca Milliyet’in pazar ekinde yazan faka t hiç […]

Ege-Dundari-Milliyet-iste-Bunun-icin-KovmusCan Dündar’ın Milliyet’tek kovulmasından iki hafta sonra, gazetenin ekler bölümünde köşe yazan oğlu Ege Dündar da gazeteden “tasarruf” gerekçesi ile sevk edil-di.
GAZETECiLER.COM – Can Dündar‘ın Milliyet’tek kovulmasından iki hafta sonra, gazetenin ekler bölümünde köşe yazan oğlu Ege Dündar da gazeteden “tasarruf” gerekçesi ile sevk edil-di.

4 ay boyunca Milliyet’in pazar ekinde yazan faka t hiç telif ücreti almayan Ege Dündar’ın “tasarruf” gerekçesi ile yollanması ne [r] kadar komik ise, Miliyet yönetiminin suçlamaları reddedip, “biz onun Can Dündar’ın oğlu olduğunu bilmiyorduk” demesi de o kadar komik.

Bu traji-komik durumlar medya sektörü için normal karşılanır oldu. Peki 18 yaşında medyaya bir babanın oğlu şeklinde adım atan Ege Dündar Milliyet’ten gönderilme sürecini nasıl yorumluyor? Ayşe Arman sOrdu ili Ege Dündar yanıtladı. işte o röportajdan oldukça çok sarsıcı bölümler:

“MEDYA SEN NEYMiޞSiN BE ABi!”

*18 yaşında sen de bu kıyımdan nasibini aldın. “Ben neymişim be abi!”

diyor musun?

– Haşa! “Medya, sen neymişsin be abi!” diyorum. 4 ay köşe yazmış biri olarak, tabii ki “Ben neymişim be abi!” diyemem. Benim durumdan çok, medyada olup bitenin önemsenmesi gerekli.

*Sence, seni sebe p işten çıkardılar?

– Gezi döneminde yazdığım yazıların etkisi oldu mu yoksa sadece babamın oğlu olduğum için mi tam kestiremiyorum. Bence ikisi de. Ama daha oldukça çok Can Dündar’ın oğlu olmam galiba!

TELiF ALMADIM TASARRUF DiYE ÇIKARTTILAR

*Sen telif alıyor muydun?

– Hayır! 4 ay boyunca tek kuruş almadım. Gerekçe, gerçekten tasarruf olsa, para almayan birini göndermek mantıklı değil. Aslı Çakır para almadığımı söylemiş. Demişler ki: “Yok, pek çok kişiyi göndereceğiz.” Aslı Çakır bunun sonucu sormuş, “Babası ile mı ilgili?” diye. Onlar da demişler ki: “Yok biz bugüne kadar bilmiyorduk babasının kim olduğunu…”

*Nasıl yani? Senin babanın Can Dündar olduğunu bilmiyorlarmış!

– Evet, öyle söylemişler: “Can Dündar’ın oğlunun bu gazetede yazdığını bilmiyorduk!” Bana da tuhaf geldi.iSYAN ETMiYORUM NANKÖRLÜK OLUR

*Babanın bedellerinin sana da ödetilmesi nasıl bir his?

– sadece ben yaşamıyorum ki, annesi-babası tanınan tüm çocukların kaderi bu. Türkçe derslerimde yüksek not alırdım, arkadaşlarım gelip, “E tabii Can Dündar’ın oğluysan yüksek not alırsın!” derlerdi. Babam da “O zaman onları evlat edinelim, bakalım Türkçe notları yükseliyor mu?” diye dalga geçerdi. ilk günden beri yaşadığım bir şey bu. Ama “Neden ben böyle şeyler yaşıyorum?” demiyorum, isyan etmiyorum. Nankörlük olur.

KÖŞžEYi BABAM sebebi ile VERMEDiLER DEMEK KOMiK OLUR

*Peki Milliyet’e girerken babanın etkisi olmuş mudur? Soru şu: Sence köşeyi sana Can Dündar’ın oğlu olduğun için mi verdiler?

– Elbette etkisi olmuştur. Aksini söylemek komik olur. Anca k kimse bir yerde, sadece birilerinin oğlu, kızı diye var olamaz diye düşünüyorum. Benim köşe yazma hikâyem şöyle oldu: Babamla, arada gazeteye gidip geliyordum. O havayı koklamak için. Geçen yaz da Beyrut’ta staja gitmiştim. Yine Milliyet’e gittiğim bir gün Derya Sazak yayım yönetmeniydi, “Bize köşe yazsana” diye konuş-tu. Çünkü Sting konserine gitmiştim, onlar da o ara o konseri yazabilir genç bir kalem arıyordu. Yazımı da beğenince, “Haftada bir bize köşe yazsana” diye konuş-tu. Havalara uçtum. Bir de gazeteyi gençleştirmeye çalıştıklarını anlatmıştı.*Çok iyi yazdığını ve o köşeyi hak ettiğini düşünüyorsun yani…

– oldukça çok iyi yazdığım tartışılır. Ama pek çok gazetede yaşlı bir yazar kadrosu var. Benim yaşıtlarıma “Hangi yazarları okuyorsunuz?” diye sor iseniz, ayıp belki söylemek ama biri iki isim zor çıkar. Mesela SBS sınavını yazdım. Yaşlı biri SBS sınavının ne menem bir şey olduğunu anlatabilir mi? Ben arkadaşlarımın tırnaklarını yiyişlerini, dershaneye gidişlerini görüp, yazabiliyorum. Bunu Ege Dündar olduğum ya da yazı yeteneğim olduğu için değil, 18 yaşında olduğum için yapabiliyorum.NEREDE OLURSA OLSUN YAZMAYA DEVAM EDECEĞiM

*Köşe yazarlığına devam etmek istiyor musun?

– Evet, hem de çok. Duvar yazısı, twit, blog, dergi hiç fark etmez. Nerede, hangi mecrada olursa olsun, bir şekilde yazmaya devam etmek istiyorum.

*Sen gazete okuyor musun, arkadaşlarının okumadığı kesin…

– işin gerçeği, düzenli okuduğum bir gazete yok. ilgimi çekmiyor. “Gençler sebe p gazete okumuyor?” sorusunun cevabı biraz bizim nesille alakalı. oldukça çok kendimizle ilgiliyiz. Y kuşağı böyle. ikincisi, teknolojinin ihtiyacı azalttığını düşünüyorum. 3.sü de, okuyacakları kimsenin olmadığını. Ben herhangi bir gazeteyi açıp birtakım köşe okuyunca sıkılmaya başlıyorum. Pek oldukça çok arkadaşım da böyle hissediyor.BABAM GAZETE OKUMADAN GAZETECi OLDUN DiYOR

*Senin okuduğun yazarlar kim?

– Sürekli okuduğum birileri yok. Hatta babam şaşırıyor buna, “Sen doğru dürüst gazete okumadan gazeteci oldun!” diyor. Genellde babamı okuyorum, Ece Temelkuran’ı, Mehmet Tez’i, Cengiz Çandar’ı okuyorum ve Doğan Tılıç’ı takip etmeye çalışıyorum.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz