Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ege Denizi’nde 6.2 Büyüklüğünde Deprem Anı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 8 Ocak 2013 - 16:56:11
Ege Denizi’nde 6.2 Büyüklüğünde Deprem Anı

AFAD, merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğünün 6.2 olduğunu açıkladı. Saat 16.16’daki depremin büyüklüğünün 5.8 olduğu belirtilmişti.[r].   Çanakkale’nin 80-100 kilometre açığında gerçekleşen deprem nedeniyle vatandaşlar pek oldukça çok kentte büyük panik yaşadı.   Deprem, Çanakkale’nin yanı sıra Tekirdağ, Edirne, istanbul ve izmir’in de aralarında yer aldı ğı pek oldukça çok ilde hissedildi.  ÇANAKKALE […]

Ege-Denizinde-62-Buyuklugunde-Deprem-Ani AFAD, merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğünün 6.2 olduğunu açıkladı. Saat 16.16’daki depremin büyüklüğünün 5.8 olduğu belirtilmişti.[r].
 
Çanakkale’nin 80-100 kilometre açığında gerçekleşen deprem nedeniyle vatandaşlar pek oldukça çok kentte büyük panik yaşadı.
 
Deprem, Çanakkale’nin yanı sıra Tekirdağ, Edirne, istanbul ve izmir’in de aralarında yer aldı ğı pek oldukça çok ilde hissedildi.
 ÇANAKKALE VALiSi: CAN VE MAL KAYBI YOK
 
Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, depremin ardından NTVnin canlı yayında bilgiler verdi. Vatandaşlara “geçmiş olsun” diyen Vali Tuna, Depremin süresi 30 saniyeyi geçti. 30 saniye ile 1 dakika sürdü. ޞu ana kadar herhangi can ya da mal kaybı olmadı diye konuş tu.
 GÖKHAN: KENTTE BiR sıkın tı GÖRÜLMÜYOR
 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, şu an için kentte herhangi bir sıkın tı olmadığını dile getirdi. Gökhan, “Yıkılma ya da hasar yok. Arkadaşlarımız hasar tespiti için kenti geziyor. Sarsıntı biraz uzun sürdü ama şu anda vukuatsız atlattığımızı hissediyoruz. insanlarımız şu an sakin, işlerine geri döndüler diye konuş tu.
 BÜYÜKSARAÇ: ÖNCÜ DEPREM DEĞiL
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aydın Büyüksaraç, depremle ilgili, ”Bu deprem beklenilen büyük depremin devamı değil. Bağımsız bir deprem, öncü bir deprem de değil” diye konuş tu.
 iNTERNET VE TELEFONDA SORUN
 
Deprem nedeniyle internet ve telefon bağlantılarında sıkın tı yaşanıyor.DEPREMiN HiSSEDiLDiĞi DiĞER iLLER
 DEPREM TRAKYA’DA HiSSEDiLDi
 
Ege Denizi’nde meydana gelen 6,2 şiddetindeki deprem, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da hissedildi. Paniğe sebe p olan depremde, ilk belirlemelere göre yaralanma veya maddi hasar meydana gelmedi.
 
Ege Denizi’nde meydana genel richter ölçeğine göre 6,2 şiddetindeki deprem, Trakya genelinde hissedildi. Kısa süreli panik yaşayan vatandaşlar, bulundukları binalardan dışarıya çıktı. Deprem, maddi hasar ve yaralanmaya sebe p olmadı.
 
Deprem en çok, Saros Körfezi’ndeki Enez ilçesi’nde etkili bir şekilde bir şekilde oldu. Enez Kaymakamı Fatih Baysal, depremi hissettiklerini belirterek, “Kısa süreli panik yaşandı. ޞu ana kadar herhangi bir yaralanma veya hasar bilgisi bize ulaşmadı. Köylerimle de irtibat halindeyizö diye konuş tu.
 DEPREM KOCAELi’DE DE HiSSEDiLDi
 
Deprom Kocaeli’de daha oldukça oldukça çok binaların üst katlarında hissedildi. Yütksek binalarda oturanlar sallantı ile birlikt e dışarı kaçarken, binaların alt katlarında olanlar ise depremi hissetmediklerini, üst katlarda oturanlardan öğrendiklerini diye konuş tuler. 17 ağustos Marmara Depremi’ni yaşayan Kocaelililerin bir kısmı ise, depremin merkez üssünün Saroz Körfezi olmasının belirlenmesiyle rahatlayarak tekrar dan evlerine girdi.
 ESKiޞEHiR,KÜTAHYA VE BiLECiK’TE DE HiSSEDiLDi
 
Deprem Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te de hissedildi.
 
Eskişehir’de deprem sırasında ev ve işyerlerinde bulunan bazı vatandaşlar binaları terk ederek sokağa çıktı. Bilecik ile Kütahya’da da vatandaşlar depremi hissetti. Bu 3 kentte depremin etkisiyle binaların yıkılmadığı, can ve mal kaybının olmadığı söylen di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz