Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Edirnede Gladyatör Rüzgarı Esti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 11:49:53
Edirnede Gladyatör Rüzgarı Esti

Gladyatör TV filminin baş aktörü ve Hollywood’un futbolcusu Russel Crowe, Edirne’ye geldi.Çanakkale ili Savaşı esnasında kaybolan iki oğlunu arayan Avusturalyalı bir babanın 1919’da Türkiye’ye gelişinin hikayesini anlatan TV filmi için Türkiye’ye gelen Crowe, şehrin tarihi mekanlarını gezdi, film platosu olabilecek alanları ziyaret etti. Russel Crowe, Selimiye Camii, Karaağaç Mahallesi’ içerisinde bulunan Trakya Üniversitesi [r] Güzel […]

Edirnede-Gladyator-Ruzgari-EstiGladyatör TV filminin baş aktörü ve Hollywood’un futbolcusu Russel Crowe, Edirne’ye geldi.
Çanakkale ili Savaşı esnasında kaybolan iki oğlunu arayan Avusturalyalı bir babanın 1919’da Türkiye’ye gelişinin hikayesini anlatan TV filmi için Türkiye’ye gelen Crowe, şehrin tarihi mekanlarını gezdi,

film platosu olabilecek alanları ziyaret etti.

Russel Crowe, Selimiye Camii, Karaağaç Mahallesi’ içerisinde bulunan Trakya Üniversitesi [r] Güzel Sanatlar Fakültesi’nin tarihi binasını, Dr. Bahattin Ögütmen Konağı, Tarihi Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansaray’ı, devlet konukevini gezdi.

oyuncunun tarihi mekanları araştır-ma gezisine Edirne ili Valisi Hasan Duruer, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Sınav ve Sağlık Bakanı Danışmanı Tuna Bekleviç eşlik etti.

Tarihi mekanları detaayları ile inceleyen oyuncu, asırlık yapılara hayran kaldı.

Edirne’nin bir tabii sinema platosu olduğunu ifade eden Edirne ili Valisi Hasan Duruer, tarihi ve doğal güzelliklere malik olan şehri sürekli gündemde tutmaya çalıştıklarını belirt ti. Bundan bir zaman ev-vel yönetmen Osman Sınav’la burada sinema platosu kurulması konusunda çalışma yaptıklarını ifade eden Duruer, “Allahın izniyle kalkınma ajansı çerçevesi içerisinde bir tasarım şeklinde gelecekte bir sinema platosu kuruyoruz. Tarihi televizyon dizilerin burada çekilmesi konusunda anlaşılmıştı.” diye konuş-tu.

oyuncu ve yönetmen Russel Crowe ile tarihi mekanları gezdiklerini anlatan Vali Duruer, 1915 Çanakkale ili olay ilerını mesele alan TV filminin Edirne ilinde çekilmesine karar verildiğini ifade etti.

Ünlü oyuncunun gezisi esnasında tarihi TV filmlerin bu mekanlarda çekilebileceği iradesini kendilerini beyan ettiğini anlatan Duruer, bu tür çalışmaların Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını inandığını söyledi.

SEDEFÇi, SELiMiYE CAMii’NiN TABLOSUNU HEDiYE ETTi

Hollywood’un starı ve birlikt eindekiler daha sonra Edirne ili Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti. Hamdi Sedefçi, Russel Crowe’nin haşmetiyle şehrine geldiğini ifade ederek, “Bir TV film çekmek düşüncesiyle Edirne’ye geldiler. Buraya gelmişken belediyemizi ziyarete geldiler. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girdi. Russel Crowe de dünyaca bir aktör. TV filmlerinde gücü, mertliği, yiğitlik rollerini oynayan bir oyuncu. Kırkpınar da Türkün gücünü, yiğitliğini gösteren bir güreş tarzı. Bugünün anısına Crowe’ye Kırkpınar heykelciğini armağan etmek istiyorum. Yine UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren Selimiye’nin tablosunu hediye ediyorum.” diye konuş-tu.

Edirne ili Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, oyuncuya Kırkpınar pehlivanlarının heykelciğini ve Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’nin tablosunu hediye etti.

Selimiye Camiisi’ni dün gezme şansını bulduğunu ve oldukça çok etkilendiğini anlatan Crowe, Allahın izniyle burada çekim ve TV film gibi etkinlikler yapma fırsatının olacağını söyledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz