Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ece Temelkuran BirGündeki Genel Yayın Yönetmenliğini Yazdı Bu Gazeteye Sahip Çıkacağız
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:20:15
Ece Temelkuran BirGündeki Genel Yayın Yönetmenliğini Yazdı Bu Gazeteye Sahip Çıkacağız

Gazetede geçici bir süreliğine genel yayım yönetmenliği yapan Temelkuran, görevini bugünkü köşesine taşıdı.BirGün gazetesinde bir süreliğine genel yayım yönetmenliği yapabilir olan Ece Temelkuran’ın, görevlerini kaleme aldığı köşe yazısı şu şekilde:”‘ޞimdilik’ Genel yayım YönetmenliğiHaber klişesiyle söylersek dün “gündeme bomba gibi düştüm”. (Siz buraya bir gülümseme işareti koyduğumu varsayın.)Dün ilk kez şu pek mühim “genel yayım yönetmenliği” […]

Ece-Temelkuran-BirGundeki-Genel-Yayin-Yonetmenligini-Yazdi-Bu-Gazeteye-Sahip-CikacagizGazetede geçici bir süreliğine genel yayım yönetmenliği yapan Temelkuran, görevini bugünkü köşesine taşıdı.
BirGün gazetesinde bir süreliğine genel yayım yönetmenliği yapabilir olan Ece Temelkuran’ın, görevlerini kaleme aldığı köşe yazısı şu şekilde:”‘ޞimdilik’ Genel yayım YönetmenliğiHaber klişesiyle söylersek dün “gündeme bomba gibi düştüm”. (Siz buraya bir gülümseme işareti koyduğumu varsayın.)Dün ilk kez şu pek mühim “genel yayım yönetmenliği” lafını telaffuz ettiğim [r] için heyecanlanan oldukça çok oldu. Yoksa zaten bir haftadır gazetedeyim, gazeteyi Yazı işleri Müdürümüz Barış ince ile birlik-te gazeteyi yapıyoruz. Bunu da her gün Twitter’da yazdıklarımla az oldukça çok belli etmiştim zaten. Anca k dün tüm gazeteleri masaya koyup, yanına da BirGün’ü koyup sonra da tüm gazeteleri kaçırılan pilotlar haberinde atlattığımız görünce gururdan gözlerim doldu ve söylemeden edemedim:Evet, BirGün gazetesine elim değiyor.MUHALiFSEN KUSURSUZ OLACAKSINArkadaşlar -sadece muhabir ve editör arkadaşlar değil, sekreter Deniz’den gazete binasının işlerini yapan Yusuf ve Metin beyler dahil olmak üzere herkes- son bir haftadır deli gibi çalışıyor. Gazetemiz bahçe içerisinde üç katlı. Tatlı bir binamız var. ötek i gazeteler gibi ‘aynalı’ değil, cam kaplı bir ‘plaza’da çalışmıyoruz. Sayfa 3. katta çiziliyor, editörler ikinci katta. Dolayısı ile üç katlı binanın içerisinde sürekli birileri aşağı ve yukarı doğru koşturuyor. Bir haftada herkesi en az iki kilo zayıflattım. Bağırdık, çağırdık, güldük, koşturduk, sinirlendik, korktuk, endişelendik, kalbimiz ağzımıza geldi, ama şimdi BirGün’de işler iyi bir gazetede işler nasıl yürüyorsa üç aşağı beş yukarı öyle yürümeye başladı. En azından şimdi buradaki herkes eğer bu ülkede muhalifsen kusursuz olman gerektiğini biliyor. Ve herkesten on kat daha fazla çalışman gerektiğini, “Ana akım medya yazamıyor” diye bir iddian varsa senin en iyi gazeteciliği yapman gerektiğini. Ve bu gencecik çocuklar dün neredeyse ülkenin en iyi gazetesini yaptılar.Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz