Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Düzenli Yaşam Kalbinizi Koruyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:18:44
Düzenli Yaşam Kalbinizi Koruyor

Düzenli yaşam kalbinizi koruyor…Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Türkmen, düzenli yaşam tarzının kalp krizi olasılığını büyük oranda düşürdüğünü belirt ti.Türkmen, günlük fiziksel aktivitelerin, sağlıklı ve dengeli beslenme ile zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın kalp dostu olduğunu vurguladı.Bilimsel çalışmaların, günde 7 saatten fazla uyuyan şahısla-rın kalp rahatsızlığı geçirme olasılığını […]

Duzenli-Yasam-Kalbinizi-KoruyorDüzenli yaşam kalbinizi koruyor…
Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Türkmen, düzenli yaşam tarzının kalp krizi olasılığını büyük oranda düşürdüğünü belirt ti.
Türkmen, günlük fiziksel aktivitelerin, sağlıklı ve dengeli beslenme ile zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın kalp dostu olduğunu vurguladı.Bilimsel çalışmaların, günde 7 saatten fazla uyuyan şahısla-rın kalp rahatsızlığı geçirme olasılığını azalttığını gösterdiğini ifade eden Türkmen, “Çalışmalarda yaşantısını düzenli bir şekilde sürdüren bireylerin, kalp damar sistemini ilgilendiren bir hastalık [r] geçirme riskinin yüzde 65-80 oranında azaldığı tespit edilmiştir” diye konuştu.“KAHVALTI, KALP KRiZi olasılığını AZALTIYOR”Türkmen, kahvaltıyı atlamanın yüzde 25, gece yiyecek atıştırmanın da yüzde 55 oranında kalp krizi olasılığını arttırdığının belirlen-diğini aktardı.Türkiye’de tüketimi pek yaygın olmayan kahvaltı gevreklerinin, kalori yükünü arttırmayan besin çeşitlerinin, mineral ve lif bakımından zengin yiyeceklerin kalp yetersizliğinden koruduğuna dair çalışmaların yer aldı ğına dikkati çeken Türkmen, sebze, balık tüketimi, yağ seçiminin ve tam tahıllıların tercih edilmesinin kalp krizi olasılığını azalttığı vurguladı.Türkmen, şeker hastalığı, checksüz hipertansiyon, kötü kolesterol yüksekliği, aşırı kilosu bulunan ve sigara ile alkol tüketen şahısla-rın kalp krizi riski taşıdığının altını çizerek, şöyle devam etti:

KADINLARIN KALBi DE DAHA GÜÇLÜ“Erkeklerin, kadınlara oranla 10 yaş daha erken kalp damar hastalıkları ile tanıştığını belirtmek gerekir. Kadınlarda da özel olarak menopoz sonrası östrojenin koruyucu etkisi ortadan kalktığında, bariz bir risk artışından söz edilmektedir. Yiyecek tüketiminden ilaç kullanıma kadar, kalp krizini tetikleyen pek çok etken vardır. Bunlara günden güne yenileri de eklenmektedir.”Türkmen, stresin kalp krizini tetiklediğine dair bilimsel verilerin sınırlı olduğunu, buna rağmen afetler, sportif faaliyetler, yaş hali ve duygusal uyaranların kalp krizine sebe p olabileceğine dair bilgilerin yer aldı ğınu sözlerine ekledi.


HÜRRiYET iNTERNET SiTESiVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz